Судове рішення #272611
Справа №22ц - 3057/2006 р

Справа №22ц - 3057/2006 р.

Головуючий у 1-й інстанції Подрєзова Г.О. Доповідач в 2-й інстанції Даценко Л.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого судді Хопти С.Ф.

суддів Даценко Л.М., Касьяненко Л.І.

при секретарі Муханько О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 03 лютого 2006 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа Білоцерківська житлово-експлуатаційна контора З про зобов'язання знести самовільно збудовану перегородку у загальному коридорі, -

Встановила:

В жовтні 2005 р. позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що відповідачка самовільно, в порушення Правил пожежної безпеки в Україні, збудувала цегляну перегородку в загальному коридорі п"ятого поверху будинку № АДРЕСА_1 в м. Біла Церква, перегородивши таким чином коридор на дві частини, внаслідок чого він та інші мешканці будинку на випадок виникнення небезпеки не матимуть змоги користуватися одночасно обома виходами.

Рішенням Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від З лютого 2006 р. позов задоволено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просила скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове рішення про відмову в позові, посилаючись на неповне з"ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, які суд вважав встановленими та на невідповідність висновків суду обставинам справи.

Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно п.4.2.2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України від 19.10.2004 р. № 126 у разі реконструкції, перепланування, капітального ремонту приміщень, будинків та інших споруд, їх технічного переоснащення як зі зміною, так і без зміни функціонального призначення, необхідно виконувати протипожежні вимоги, визначені нормативно-правовими документами в галузі будівельного, технологічного проектування та чинними правилами.

Приступати до виконання вищевказаних робіт дозволяється лише за наявності проектної документації, яка пройшла попередню експертизу на відповідність нормативно-правовим актам з питань пожежної безпеки з позитивним результатом в органах державного пожежного нагляду.

Відповідно до п.4.3.1 зазначених Правил евакуаційні шляхи і виходи повинні утримуватися вільними, нічим не захаращуватися і у разі виникнення

 

 

пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації всіх людей, які перебувають у приміщеннях будівель та споруд.

Як вбачається з поетажного плану п"ятого поверху будинку № АДРЕСА_1 в м. Біла Церква, загальний коридор обладнаний двома окремими виходами, розташованими у протилежних кінцях коридора.

Судом встановлено, що відповідачка самовільно, в порушення Правил пожежної безпеки в Україні та без відповідного дозволу встановила цегляну перегородку на п"ятому поверсі в коридорі загального користування біля своєї квартири № АДРЕСА_2 в м. Біла Церква.

Встановлено, що відповідачка не виконала приписів ЖЕК № 3 на розібрання самовільно побудованої перегородки.

З урахуванням наведеного, суд зробив правильний висновок про задоволення позову.

Викладені в апеляційній скарзі доводи не спростовують висновків суду.

За таких обставин колегія судців приходить до висновку, що рішення суду відповідає обставинам справи, постановлено з додержанням вимог матеріального і процесуального права і не може бути скасовано з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,-

Ухвалила :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1. відхилити.

Рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від З лютого 2006 р. залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація