Справа № 2-1881
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«_31_» липня 2008 року Свердловський міський суд Луганської області у складі:
головуючого: судді Бабенко С.Ш.,
при секретарі: Радченко Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Свердловську цивільну справу за позовом ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» до ОСОБА_1про стягнення вартості необлікованої електричної енергії, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з зазначеною позовною заявою, в обґрунтування вимог зазначивши, що позивач відповідно до діючого законодавства України здійснює свою діяльність з постачання електричної енергії на території" Луганської області.
Згідно до ст.1 Закону України „Про електроенергетику", енергія - електрична чи теплова енергія, що виробляється на об'єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу.
У відповідності до п. 1.2. Правил користування електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕ 31.07.1996 р. № 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 р. № 910) - засоби обліку, це засоби вимірювальної техніки, у тому числі лічильники, які використовуються для визначення обсягу електричної енергії та величини споживання електричної потужності. Відповідно до ч.1 ст.19 Правил користування електричною енергією для населення (далі - Правил), затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357 - розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі фактичних показань приладів обліку.
Відповідно до п.37 Правил енергопостачальник має право: перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку.
Згідно до п.42 Правил Споживач електричної енергії зобов'язаний: забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил; узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Відповідно до п.48 Правил, споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно до вищевказаного, 24 травня 2007 року, під час перевірки дотримання Правил за адресою:АДРЕСА_1, було виявлено, що відповідач ОСОБА_1., яка виступає споживачем електричної енергії, порушила Правила, в частині розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, а саме підключення до електричної мережі мінуючи прилад обліку (набросом проводу на мережу електропередачі в кімнату розетки). При цьому електрична енергія споживалась, але не враховувалась приладом обліку(електролічильником) та відповідно не проводилася сплата за фактично використану, при наявності виявленого порушення, електричну енергію.
Відповідно до п.53 Правил вказане порушення зі сторони відповідача було зафіксовано в акті № 13541 про порушення Правил користування електричною енергією для населення.
Згідно до п.1.1. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не обліковано внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. (далі Методика), остання застосовується для визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією для населення.
Розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, внаслідок порушення Правил по вищезгаданому акту та споживання електричної енергії без обліку електролічильника, було розраховано відповідно до розділу 3 Методики та склала - 1260,92 грн.
До теперішнього часу відповідач ОСОБА_1. вказану суму необлікованої електричної енергії не сплатила.
Тому позивач просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1вартість необлікованої активної електричної енергії у сумі 1260,90 грн.
У судовому засіданні представник позивача Цибулін І.М. обставини поданої позовної заяви та позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягає на їх задоволенні.
Відповідач позов визнала та не заперечує проти виявленого у неї під час перевірки порушення Правил і нараховану суму вартості спожитої необлікованої електроенергії. Згодна сплатити заборгованість.
Суд, вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та надані докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони між собою перебувають у договірних відносинах по постачанню та споживанню електричної енергії, які регулюються Законом України „Про електроенергетику" і „Правилами користування електричною енергією для населення", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357, відкрито особовий рахунок №610113044.
Згідно до ст.1 Закону України „Про електроенергетику", енергія - електрична чи теплова енергія, що виробляється на об'єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу.
Відповідно до п.42 зазначених Правил, споживач електричної енергії зобов'язаний: забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил; узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Відповідно до п.48 Правил, споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Як вбачається з пояснень представника позивача та про це свідчать матеріали справи, 24 травня 2007 року працівниками Свердловського РЕМ під час перевірки дотримання „Правил користування електроенергією для населення", за місцем проживанням відповідача ОСОБА_1. по АДРЕСА_1 було виявлено порушення Правил у вигляді підключення до електричної мережі без обліку електролічильника, про що був складений акт № 13541 від 24.05.2008 року, що у судовому засіданні не заперечував відповідач ОСОБА_1.
Згідно наданого позивачем розрахунку, сума обсягу та вартості необлікованої електроенергії, спожитої відповідачем внаслідок порушення ним Правил становить 1260,92 грн, яка не оспорюється відповідачем, але до теперішнього часу добровільно нею не сплачена. Тому зазначена сума підлягає стягненню з ОСОБА_1.
Крім того, згідно положень ст.ст.79, 81 та 88 ЦПК України з відповідача ОСОБА_1. підлягає стягненню на користь позивача сплачені ним витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, та на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
На підставі ст.1 Закону України „Про електроенергетику", пп.42 і 48 „Правил користування електричною енергією для населення", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. № 1357, керуючись ст.ст.10-11 та 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» до ОСОБА_1про стягнення вартості необлікованої електроенергії задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1та користь ТОВ „Луганське енергетичне об'єднання» вартість необлікованої активної електричної енергії у розмірі 1260 грн 92 коп на розрахунковий рахунок зі спеціальним режимом № 2603330100477 у Свердловському відділенні Ощадбанку, МФО 364241, код 26204119.
Стягнути з ОСОБА_1та користь ТОВ „Луганське енергетичне об'єднання» витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у Свердловському міському суді у розмірі 30 грн на р/р №2600515000 у ВАТ «Райффайзен банк Аваль», МФО 304007, код 26204119.
Стягнути з ОСОБА_1та користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Заяву по апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий
- Номер: 6/489/37/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1881/2008
- Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Бабенко С.Ш.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.01.2017
- Дата етапу: 02.02.2017