,
Провадження № 2з-1/13
У Х В А Л А
Іменем України
17.01.2013 м.Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Петріщева І.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Деснянського районного суду міста Києва з заявою про забезпечення доказів.
ОСОБА_1 у поданій заяві просить в порядку забезпечення доказів витребувати довіреність, договори дарування, оригінали документів, де є особистий підпис ОСОБА_1 для судової експертизи, інші копії договорів, приєднати до справи документи, направити запит до управління МВС України в Херсонській області, викликати свідків.
Перевіривши заяву ОСОБА_1 й додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.134 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 134 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити.
Як зазначено у постанові Пленуму Верховного Суду України №9 від 12.06.2009 р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду», у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені всі відомості, визначені частиною першою статті 134 ЦПК, а в разі невідповідності заяви цим вимогам застосовуються наслідки, встановлені частинами першою і другою статті 121 ЦПК.
Зокрема, у заяві повинно бути зазначено:
- докази, які необхідно забезпечити. Заявник повинен навести конкретні засоби доказування, які слід забезпечити;
- обставини, що можуть бути підтверджені доказами, які необхідно забезпечити. Ці обставини повинні входити до предмета доказування у справі;
- обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим;
- справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити. Заявник повинен визначити підстави та предмет майбутнього позову і обґрунтувати, чому заява про забезпечення доказів подається до подання позовної заяви.
Крім того, у заяві потрібно обґрунтувати обставини, які не залежать від волевиявлення особи чи перебувають за межами її контролю чи правомірного впливу, і які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим.
Як вбачається з матеріалів справи заявником в порушення вимог ст.134 ЦПК України не зазначені всі відомості, визначені даною статтею.
Згідно з ч.2 ст. 134 ЦПК України до заяви про забезпечення доказів, яка не відповідає вимогам цієї статті, застосовуються наслідки, встановлені статтею 121 цього Кодексу.
Керуючись ст.121, 134 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки, для чого надати заявнику строк для усунення недоліків три дні з дня отримання ухвали.
Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В.Петріщева