1
Справа №22ц/2054 Головуючий у 1 інстанції Стратович О.В.
Категорія 34 Доповідач Жизневська А.В.
УХВАЛА Іменем України
15 листопада 2006 року апеляційний суд Житомирської області
в складі: головуючого судді Жизневської А.В.
суддів Малахової Н.М.
Матюшенка І.В.
при секретарі Кульчицькій І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі цивільну справу за позовом Приватного підприємства «Такт» до ОСОБА_1 про стягнення боргу за невиконання умов договору купівлі-продажу, за апеляційною скаргою ПП «Такт» на ухвалу Олевського районного суду від 25 вересня 2006 року , -
встановив:
Ухвалою суду від 25.09.2006 року провадження у справі закрито, оскільки вона не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати вказану ухвалу, справу повернути до того ж суду для вирішення по суті. Зазначає, що судом не враховано представленої ними довідки з Єдиного державного реєстру про те, що підприємець ОСОБА_1. припинив підприємницьку діяльність 28.04.2006 року за власним рішенням. А, відтак, на їх думку, останній не може бути учасником (стороною) судового процесу у господарському суді, тому що позбувся статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
Перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи (а.сп.3,7) вбачається, що ПП «Такт» звернулося до ОСОБА_1, як фізичної особи 23.08.2006 року. На підтвердження того, що останній не є підприємцем, суду надано довідку №НОМЕР_1 з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, за якою - державна реєстрація підприємницької діяльності ОСОБА_1 припинена 28.04.2006 року.
За таких обставин у суду не було підстав закривати провадження у справі за п.1 ч.І ст. 205 ЦПК України, так як справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. ОСОБА_1. на момент розгляду справи не мав статусу суб'єкта підприємницької діяльності і у відповідності до ч.І ст.1 ГПК України не може бути стороною судового процесу у господарському суді. А із змісту ст.2 ЦК
2
України випливає, що справа має розглядатися у порядку цивільного судочинства, якщо однією із сторін є фізична особа.
Оскільки ухвалу постановлено з порушенням вимог закону, то вона підлягає скасуванню з поверненням справи до того ж суду для розгляду.
суд
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312-315 ЦПК України, апеляційний
ухвалив:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Такт» задовольнити.
Ухвалу Олевського районного суду від 25 вересня 2006 року скасувати, справу повернути до того ж суду для розгляду.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.
Головуючий
Судді