Справа № 11-151/11 Головуючий у 1 інстанції: Бораковський В.М.
Доповідач: Пайонкевич Т. Т.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2011 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: Пайонкевича Т.Т.
суддів: Галина В.П., Гаврилова В.М.
з участю прокурора: Шахрайчук Н.І.
представника цивільного позивача АТ "Райффайзен Банк Аваль" Петришина П.М
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові кримінальну справу за апеляцією, представника цивільного позивача АТ "Райффайзен Банк Аваль" Петришина П.М. на постанову Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 26 жовтня 2010 року,
встановила:
Постановою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 26.10.2010 року кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_3 за ч.2 ст.222, ч.2 ст.366, ч.1 ст.204, ч.1 ст.216 КК України провадженням закрито на підставі п. «в»ст. 1 Закону України «Про амністію»від 12.12.2008 року.
Рішення суду про застосування до ОСОБА_3 Закону України «Про амністію»від 12.12.2008 року мотивоване тим, що в підсудного на утриманні знаходиться неповнолітня дитина -донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується копією свідоцтва про народження дитини (а.с. 200 т.4).
В апеляційній скарзі представник цивільного позивача просить скасувати постанову суду від 26.10.2010 року, вказуючи підстави для її скасування а саме: істотне порушення кримінально-процесуального закону посилаючись на ст. 6 КПК України, неправильне застосування кримінального закону вказуючи, що амністія може бути застосована лише за вчинення одного злочину.
Заслухавши доповідача, виступ представника цивільного позивача, який повністю підтримав внесену апеляцію, думку прокурора про залишення рішення без змін, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що внесена апеляція не підлягає до задоволення.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_3 обвинувачується в тому, що він, являючись директором ПП "Левант-Інвест-Сервіс", з метою одержання кредиту, умисно, в серпні 2007 року, подав до Львівської обласної дирекції "Райфайзен Банк Аваль" ВАТ "Райфайзен Банк Аваль" завідомо неправдиву інформацію про фінансову звітність ПП "Левант-Інвест-Сервіс", внаслідок чого 30.08.2007 року отримав у ЛОД "Райфайзен Банк Аваль" ВАТ "Райфайзен Банк Аваль" кредит в розмірі 950000 грн., який не повернув, чим завдав великої матеріальної шкоди банку.
Крім того ОСОБА_3, являючись директором МПП "Левант", з метою одержання кредиту, умисно, в листопаді 2007 року, подав до філії "Відділення Промінвестбанку" в м. Моршин Львівської області завідомо неправдиву інформацію про фінансову звітність МПП "Левант", внаслідок чого 26.11.2007 року отримав у філії "Відділення Промінвестбанку" в м. Моршин Львівської області кредит в розмірі 270000 грн., який не повернув, чим завдав великої матеріальної шкоди банку.
Крім того, ОСОБА_3, являючись директором ПП "Левант-Інвест-Сервіс", з метою одержання кредиту, умисно, в травні 2008 року, подав до філії "Відділення Промінвестбанку" в м. Моршин Львівської області завідомо неправдиву інформацію про фінансову звітність ПП "Левант-Інвест-Сервіс", внаслідок чого 26.05.2008 року отримав у філії "Відділення Промінвестбанку" в м. Моршин Львівської області кредит в розмірі 238000 грн., який не повернув, чим завдав великої матеріальної шкоди банку.
Крім того, ОСОБА_3, являючись директором ПП "Левант-Інвест-Сервіс" та директором МПП "Левант" з метою одержання кредиту, умисно, вніс завідомо неправдиві відомості у баланс та звіт про фінансові результати ПП "Левант-Інвест-Сервіс" та МПП "Левант" за 2006 рік та І півріччя 2007 року, які підписав як керівник підприємства і завірив круглою печаткою підприємства. 30.08.2007 року ОСОБА_3 подав до Львівської обласної дирекції "Райфайзен Банк Аваль" ВАТ "Райфайзен Банк Аваль" підроблені ним баланс та звіт про фінансові результати ПП "Левант-Інвест-Сервіс" та МПП "Левант" за 2006 рік та І півріччя 2007 року, які не відповідали фінансовій звітності, наданої до Стрийського районного управління статистики, внаслідок чого отримав у ЛОД "Райфайзен Банк Аваль" ВАТ "Райфайзен Банк Аваль" кредит в розмірі 950000 грн., який не повернув, чим спричинив тяжкі наслідки.
Крім того ОСОБА_3, являючись директором МПП "Левант", з метою одержання кредиту, умисно, вніс завідомо неправдиві відомості у баланс та звіт про фінансові результати МПП "Левант" за 2006 рік та 9-ть місяців 2007 року, які підписав як керівник підприємства і завірив круглою печаткою підприємства. 26.11.2007 року ОСОБА_3 подав до філії "Відділення Промінвестбанку" в м. Моршин Львівської області підроблені ним баланс та звіт про фінансові результати МПП "Левант" за 2006 рік та 9-ть місяців 2007 року, які не відповідали фінансовій звітності, наданої до Стрийського районного управління статистики, внаслідок чого отримав у філії "Відділення Промінвестбанку" в м. Моршин Львівської області кредит в розмірі 270000 грн., який не повернув, чим спричинив тяжкі наслідки.
Крім того, ОСОБА_3, являючись директором ПП "Левант-Інвест-Сервіс", з метою одержання кредиту, умисно вніс завідомо неправдиві відомості у баланс та звіт про фінансові результати ПП "Левант-Інвест-Сервіс" за 2007 рік та І квартал 2008 року, які підписав як керівник підприємства і завірив круглою печаткою підприємства. 26.05.2008 року ОСОБА_3 подав до філії "Відділення Промінвестбанку" в м. Моршин Львівської області підроблені ним баланс та звіт про фінансові результати ПП "Левант-Інвест-Сервіс" за 2007 рік та І квартал 2008 року, які не відповідали фінансовій звітності, наданої до Стрийського районного управління статистики, внаслідок чого отримав у філії "Відділення Промінвестбанку" в м. Моршин Львівської області кредит в розмірі 238000 грн., який не повернув, чим спричинив тяжкі наслідки.
Крім того, ОСОБА_3, будучи зареєстрованим як суб'єкт підприємницької діяльності та маючи ліцензію на право здійснення торгівлі алкогольними напоями, у грудні 2007 року незаконно придбав та зберігав з метою збуту незаконно виготовлені алкогольні напої -150 скляних пляшок горілки ємністю по 0,5 л та 0,25 л різних найменувань виробника "Львівський горілчаний завод", знаючи достовірно про те, що алкогольні напої є фальсифіковані, з наклеєними на них марками акцизного збору.
Крім того, ОСОБА_3, будучи зареєстрованим як суб'єкт підприємницької діяльності та маючи ліцензію на право здійснення торгівлі алкогольними напоями, у грудні 2007 року незаконно придбав та зберігав з метою збуту незаконно виготовлені алкогольні напої -150 скляних пляшок горілки ємністю по 0,5 л та 0,25 л різних найменувань виробника "Львівський горілчаний завод", знаючи достовірно про те, що алкогольні напої є фальсифіковані, з наклеєними на них незаконно виготовленими марками акцизного збору, частину з яких в подальшому збув.
Крім того ОСОБА_3, являючись директором МПП "Левант", з метою одержання кредиту, умисно, вніс завідомо неправдиві відомості у баланс та звіт про фінансові результати МПП "Левант" за 2006 рік та І півріччя 2007 року які підписав як керівник підприємства і завірив круглою печаткою підприємства. 13.07.2007 року ОСОБА_3 подав до Стрийського відділення №31 ВАТ "Всеукраїнський Акціонерний Банк" підроблені ним баланс та звіт про фінансові результати МПП "Левант" за 2006 рік та І півріччя 2007 року, які не відповідали фінансовій звітності, наданої до Стрийського районного управління статистики, внаслідок чого отримав у Стрийському відділенні №31 ВАТ "Всеукраїнський Акціонерний Банк" кредит в розмірі 300000 доларів США, який не повернув, чим спричинив тяжкі наслідки.
Крім того ОСОБА_3, являючись директором МПП "Левант", з метою одержання кредиту, умисно, в липні 2007 року подав до Стрийського відділення №31 ВАТ "Всеукраїнський Акціонерний Банк" завідомо неправдиву інформацію про фінансову звітність МПП "Левант", внаслідок чого 13.07.2007 року отримав у Стрийському відділенні №31 ВАТ "Всеукраїнський Акціонерний Банк" кредит в розмірі 300000 доларів США, який не повернув, чим завдав великої матеріальної шкоди банку.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 6 КПК України встановлено, що кримінальну справу не може бути порушено, а порушена підлягає закриттю внаслідок акта амністії, якщо він усуває застосування покарання за вчинене діяння, а також в зв'язку з помилуванням окремих осіб. В свою чергу частиною 3 цієї статті передбачено, що якщо обставини, зазначені в пунктах 1, 2 і 4 цієї статті, виявляються в стадії судового розгляду, суд доводить розгляд справи до кінця.
У відповідності до ст. 6 Закону України «Про амністію»від 12 грудня 2008 року, підлягають звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, особи, які підпадають під дію ст. 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, за злочини, скоєні до набрання чинності цим Законом.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_3 вчинив шахрайство з фінансовими ресурсами, повторно, що завдало великої матеріальної шкоди, використав своє службове становище в особистих інтересах, внісши до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, незаконно придбав та зберігав з метою збуту незаконно виготовлені алкогольні напої, збув незаконно виготовлені марки акцизного збору, тому його дії органами досудового слідства вірно кваліфіковані за ч.2 ст.222, ч.2 ст.366, ч.1 ст.204, ч.1 ст.216 КК України. ОСОБА_3 під час судового засідання в районному суді вину у пред'явленому йому обвинуваченні визнав повністю, підтвердив вищенаведені обставини, щиро розкаявся у вчиненому.
Однак враховуючи, що ОСОБА_3 вчинив умисні злочини, за які законом передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше п'яти років, має неповнолітню дитину, якій не виповнилось 18 років, відповідно до свідоцтва про народження від 22.10.1997 року актовий запис №51, і по відношенню до якої не позбавлений батьківських прав, районний суд вірно застосував до нього п. «в»ст. 1 Закону України «Про амністію»від 12.12.2008 року.
За наведених обставин колегія суддів вважає, що районний суд виніс законне, обґрунтоване рішення, а тому підстав для задоволення апеляцій немає.
Колегія суддів вважає за необхідне змінити в порядку ст. 365 КПК України резолютивну частину постанови в частині звільнення ОСОБА_3 від кримінальної покарання.
Постановою суду ОСОБА_3 звільнено від кримінальної покарання по пред'явленому обвинуваченню за ч.2 ст.222, ч.2 ст.366, ч.1 ст.204, ч.1 ст.216 КК України, на підставі п. «в»ст. 1 Закону України «Про амністію»від 12.12.2008 року.
Однак згідно ст. 6 Закону України «Про амністію»від 12 грудня 2008 року, підлягають звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, особи, які підпадають під дію ст. 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, за злочини, скоєні до набрання чинності цим Законом.
Як видно з постанови суду від 26.10.2010 року цю помилку не допущено самим суддею а є лише технічною помилкою допущеною при набиранні рішення на комп'ютері.
Отже ОСОБА_3 слід звільнити від кримінальної відповідальності по пред'явленому обвинуваченню за ч.2 ст.222, ч.2 ст.366, ч.1 ст.204, ч.1 ст.216 КК України, на підставі п. «в»ст. 1 Закону України «Про амністію»від 12.12.2008 року.
Керуючись ст.ст. 365, 366, 377, 379 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляцію представника цивільного позивача АТ "Райффайзен Банк Аваль" Петришина П.М. залишити без задоволення, а постанову Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 26 жовтня 2010 року відносно ОСОБА_3 -без змін.
На підставі ст.365 КПК України резолютивну частину постанови в частині звільнення ОСОБА_3 від кримінальної покарання змінити, виклавши в такій редакції:
звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності по пред'явленому обвинуваченню за ч.2 ст.222, ч.2 ст.366, ч.1 ст.204, ч.1 ст.216 КК України, на підставі п. «в»ст. 1 Закону України «Про амністію»від 12.12.2008 року.
Ухвала може бути оскаржена на протязі 3 місяців в касаційному порядку з моменту набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: