Судове рішення #2718116
Справа №2-1944/07

Справа №2-1944/07

 

PIШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

5 жовтня 2007 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді Науменка М.А., при секретарі Момот Л.С.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Фастів справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкову 1/2 частину будинку,-

 

встановив:

 

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання за ним, в порядку спадкування за законом, права власності на 1/2 частину будинкуАДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після смерті брата ОСОБА_6., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., посилаючись на те, що спадкоємцями першої черги після смерті брата є його дружина, син та дочки - відповідачі по справі, які не вчинили жодної дії, яка свідчила б про прийняття ними спадщини, тому вважаються такими, що відмовились від спадщини. Він своєчасно до нотконтори з заявою про прийняття спадщини не звернувся, однак фактично прийняв спадщину, оскільки після смерті брата продовжував проживати в спадковому будинку, половина якого є його власністю, сплачує необхідні платежі, зробив поточний ремонт, доглядає за будинком та надвірними будівлями.

Відповідачі в судове засідання не з'явились, письмово просять справу слухати без їх участі і право власності на спадкове майно визнати за позивачем.

Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідачі проти позову не заперечують, доводи позовної заяви ними визнані повністю, визнання відповідачкою позову не суперечить вимогам закону, на підставі чого суд вважає можливим прийняти визнання позову відповідачами.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_6., якому на праві власності належала 1/2 частина жилого будинку з надвірними будівлями по АДРЕСА_1. Після смерті ОСОБА_6. спадкоємці першої черги - його дружина та діти, відповідачі в справі, спадщини не прийняли і в даний час на неї не претендують, що підтвердили своїми письмовими заявами до суду. Відповідно до вимог закону, в разі неприйняття спадщини спадкоємцями першої черги, право спадкування мають спадкоємці другої черги. Таким єдиним спадкоємцем другої черги є брат померлого - позивач ОСОБА_1, якому належить інша частина вказаного будинку і який проживає в цьому будинку, після смерті брата зробив в ньому ремонт, доглядає за ним. Інших спадкоємців другої черги після смерті ОСОБА_6. немає.

Суд вважає доведеним, що після смерті ОСОБА_6його дружина та діти - спадкоємці першої черги, відмовились від належної їм спадщини, а спадкоємець другої черги - позивач ОСОБА_1. фактично прийняв спадщину у вигляді 1/2 частини

 

 

2

жилого будинку з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 і набув право власності на неї на законних підставах, однак в установлений законом строк не звернувся до нотконтори з заявою про прийняття спадщини, тому за ним необхідно визнати право власності на спадкове майною.

Згідно з ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов"язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини, і не припинились внаслідок його смерті.

Відповідно до ст.ст. 1261, 1262 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця та той з подружжя, який його пережив, а в другу чергу -рідні брати та сестри спадкодавця. Статтею 1258 ЦК України передбачено, що кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі, зокрема, відмови спадкоємцями попередньої черги від прийняття належної їм спадщини.

Оскільки спадкоємці першої черги - дружина та діти померлого, відмовились від спадкування, право власності на спадкове майно необхідно визнати за позивачем як за спадкоємцем другої черги.

Керуючись ст.ст. 10,60,174,212 ЦПК України, ст.ст.1218,1258,1261,1262,1268 ЦК України, суд,-

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1як за спадкоємцем другої черги за законом після смерті брата ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на 1/2 частину жилого будинку з надвірними будівлями по АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайсуд шляхом подачі: протягом 10-ти днів з дня його проголошення -заяви про його апеляційне оскарження та протягом наступних 20-ти днів - апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація