4-233
ПОСТАНОВА
про обрання запобіжного заходу
13 листопада 2007 року м. Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону у складі: головуючого судді підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ШЕРЕМЕТ О.Ю., в приміщенні військового суду, за участю військового прокурора Сумського гарнізону підполковника юстиції В. ВІТКА, розглянувши подання помічника військового прокурора Сумського гарнізону старшого лейтенанта юстиції А. СЬОМІЧА про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту стосовно підозрюваного ОСОБА_1, -
ВСТАНОВИВ:
Помічник військового прокурора Сумського гарнізону, за згодою військового прокурора Сумського гарнізону 13 листопада 2007 року звернувся до суду із поданням про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту стосовно підозрюваного ОСОБА_1.
Помічник у своєму поданні посилається на те, щоОСОБА_1 підозрюється у тому, що 10 вересня 2007 року, біля 02 години, діючи спільно із старшим лейтенантом САФРОНОВИМ С.А., зупинили вантажний автомобіль «КАмАЗ» та спробували доставити одну з невідомих осіб, як в подальшому виявилося громадянина ОСОБА_3, що перебували в кабіні вказаної вантажівки на прикордонну заставу для складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 185-10 КУпАП.
У відповідності до п.4 висновку судово-медичної експертизи №1934 від 25 вересня 2007 року громадянину ОСОБА_3 заподіяно тілесне ушкодження у вигляді перелому 6-7 ребер зліва по середній пахвинній лінії зі зміщенням уламків латерально на 1/2 діаметра ребра, що відноситься до тілесного ушкодження середньої тяжкості.
11 вересня 2007 року військовою прокуратурою Сумського гарнізону порушено кримінальну справу за фактом хуліганства, вчиненого групою осіб, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 296 КК України.
У цей же день начальником органу дізнання Сумського прикордонного загону Державної прикордонної служби України порушено кримінальну справу за фактом умисного нанесення громадянину ОСОБА_3 тілесного ушкодження середньої тяжкості та хуліганства за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 122, ч. 1 ст.296 КК України.
07 листопада 2007 року стосовно ОСОБА_1 порушено кримінальну справу, за ознаками в його діях складів злочинів, передбачених ч. 1 ст. 122, ч.2 ст.365 КК України.
12 листопада 2007 року щодо ОСОБА_1 винесено постанову про притягнення його в якості обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ч.І ст. 122, ч.2 ст.365 КК України.
Під час провадження досудового слідства по вказаним справам громадянин ОСОБА_1 неодноразово за викликами до прокуратури гарнізону не з'являвся, про місце свого перебування органи дізнання та досудового слідства не повідомляв і вжитими заходами встановити місце перебування обвинуваченого ОСОБА_1 не вдалося.
8 суді прокурор військової прокуратури Сумського гарнізону підтримав вказане подання. При цьому пояснив, що злочин, передбачений ч.2 ст.365 КК України є тяжким, і в поданні вказано достатньо даних, які дозволяють стверджувати про те, що обвинувачений може перешкоджають встановленню істини по справі, проведенню слідчих дій, ухилятися від слідства та суду, від виконання процесуальних рішень.
Вивчивши матеріали кримінальної справи, подання, заслухавши доводи прокурора, беручи до уваги обставини даної кримінальної справи, в даному конкретному суд приходить до наступних висновків.
Оскільки запобіжний захід - взяття під варту обирається після допиту обвинуваченого, що зробити в цьому судовому засіданні не можливо, то суд вважає необхідним дати дозвіл
органам досудового слідства на затримку і доставку ОСОБА_1 до суду під вартою для вирішення питання про обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 29 Конституції України, ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, керуючись ст.ст.106, 165-2 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні подання помічника військового прокурора Сумського гарнізону старшого лейтенанта юстиції А. СЬОМІЧА про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту стосовно обвинуваченого ОСОБА_1- відмовити.
Дати дозвіл органам досудового слідства на затримку ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження і доставку до суду під вартою для вирішення питання про обрання до нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.
На постанову судді протягом трьох діб з дня її винесення може бути подана апеляція до військового апеляційного суду Центрального регіону України через військовий місцевий суд Київського гарнізону.