Судове рішення #2717863
2-3555/07

2-3555/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

17 жовтня 2007 року                                                                                      м.Донецьк

Будьоннівський районний суд м.Донецька у складі головуючого судді Шишова О.О.., секретарі Редько С.В.

за участю представника позивачаОСОБА_3

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, виконкому Будьоннівської районної у м.Донецьку ради про визнання права власності, -

 

Встановив:

 

03 жовтня 2007 року у Будьоннівський районний суд м.Донецька, надійшла позовна заява в якій позивач вказала, що після смерті її сестриОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року залишилося спадкове майно, яке полягає у квартирі АДРЕСА_1. Крім неї є спадкоємець сестра ОСОБА_2, яка відмовилася від прийняття спадкового майна. Інших спадкоємців не має, тому просила суд визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила суд визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Відповідачі належним чином оповіщені у встановленому порядку про час і місце судового розгляду. Від них надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності. При таких обставинах суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній даних та доказів.

Вислухав пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи у межах заявлених позовних вимог (ст. 10 ЦПК України), суд приходить до наступного.

Згідно з свідоцтвом про смертьОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Свідоцтвом про укладенні шлюбу від 25 листопада 1991 року підтверджено, що ОСОБА_4 змінила прізвище наОСОБА_4

З свідоцтва про укладення шлюбу вбачається, що позивач змінила прізвище ОСОБА_3 на ОСОБА_3 при укладенні шлюбу 12 вересня 1970 року.

Відповідно свідоцтва про право власності квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_4

З заповіту зареєстрованому 15 листопада 1994 року у 9-й нотаріальній конторі вбачається, що ОСОБА_4 заповідає ОСОБА_3 усе своє майно.

Стаття 1268 ЦК України у частині 3 передбачає, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_3 постійно, до та після смертіОСОБА_4 проживала за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно довідки з нотаріальної контори спадкової справи після смертіОСОБА_4 не має.

У свідоцтві про право власності від 05 квітня 1994 року вказано, що ОСОБА_4 належить на праві приватної власності квартира АДРЕСА_1, що становить 17/100 домоволодіння.

У судове засіданні від спадкоємця ОСОБА_2 надійшла заява в якій вона не заперечує проти позовних вимог.

При таких обставинах суд вважає, що ОСОБА_3 належним чином прийняла спадкове майно яке полягає у квартирі АДРЕСА_1.

Крім того, відповідно технічному паспорту до квартири АДРЕСА_1 самочинно збудована прибудова літ.а-2.

Стаття 357 ЦК України у частині 4 передбачає, що співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності.

Судом не встановлно порушення прав інших співласників. У частині 3 ст. 376 ЦК України передбачено, що право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

З боку відповідача - виконкому Будьоннівської районної у м.Донецьку ради заперечень щодо визнання права власності на прибудову не надійшло.

При таких обставинах суд вважає можливим визнати право власності на прибудову до квартири АДРЕСА_1.

Оцінюючи наведені позивачем у відповідності зі ст. 57 ЦПК України докази у їх сукупності суд приходить до висновку, що після смертіОСОБА_4 ОСОБА_1належним чином прийняла спадкове майно, яке полягає у квартирі АДРЕСА_1, добудувала прибудову літ.а-2 на

 

3

яку можливо оформити право власності. При таких обставинах суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. 376, 1268 ЦК України,  ст.ст. 57, 60, 79, 88, 209, 215 ЦПК України, суд, -

 

Вирішив:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити в повному обсязі.

Визнати заОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 з самочинно збудованою прибудовою літ. А-2.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів піля подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація