Судове рішення #2717298
Справа №2-2998\2007

Справа №2-2998\2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

24 вересня 2007   року                                                  Галицький районний суд м.  Львова

в складі: головуючого -судді           Ванівського О.М.

при секретарі                                    Грицко P.P.

з участю адвоката                            Нижанківської Л.А.

представника позивача                   Стабрина В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.  Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  треті особи ОСОБА_3,  ОСОБА_4 про виселення у зв'язку з укладенням договору купівлі-продажу житлового приміщення

 

встановив:

 

В липні 2007 р. ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2,  треті особи ОСОБА_3,  ОСОБА_4 про виселення у зв'язку з укладенням договору купівлі-продажу житлового приміщення. В обгрунтування своїх вимог зазначила,  що вона була власником квартири АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 р. вона продала цю квартиру ОСОБА_3та ОСОБА_4у. Згідно договору вона зобов'язувалась не пізніше ІНФОРМАЦІЯ_2 р. виселитись з квартири ,  оплатити послуги та зняти з реєстраційного обліку членів сім'ї та третіх осіб. Вона разом із синами виписалась,  однак мати заперечила зніматись з реєстрації. Крім того зазначила,  що просить матір приписати в АДРЕСА_2,  де нею був придбаний житловий будинок для матері - ОСОБА_2

У судовому засіданні позивачка позов підтримала та дала пояснення аналогічні змісту позовної заяви.

Треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позовні вимоги позивачки ОСОБА_1 підтримали та дали пояснення,  про те,  що вони купили квартиру АДРЕСА_1. Згідно договору продавець зобов'язана була звільнити квартиру не пізніше ІНФОРМАЦІЯ_2 p.,  зняти з реєстраційного обліку всіх членів сім'ї та третіх осіб,  однак цього зроблено не було,  чим порушується право їх власності на придбане житло.

Відповідачка ОСОБА_2 та її адвокат в судовому засіданні позов визнали. Крім того,  відповідачка ОСОБА_2 доповнила,  що згідна переселитись та зареєструватись в сАДРЕСА_2,  однак просить,  щоб зі сторони позивачки не чинились перешкоди.

Суд,  заслухавши пояснення сторін,  третіх осіб та свідків,  перевіривши матеріали справи,  вважає що позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. позивачка ОСОБА_1 продала квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_4у та ОСОБА_3. Згідно п.12 вказаного договору продавець ,  тобто ОСОБА_1,  зобов'язується звільнити квартиру,  оплатити комунальні послуги та забезпечити зняття з реєстраційного обліку в ній членів сім'ї та третіх осіб не пізніше ІНФОРМАЦІЯ_2 p.,  а покупці дають згоду на проживання до цього терміну,  (а.с. 6).

 

Згідно довідки з місця проживання про склад сім'ї і прописки від ІНФОРМАЦІЯ_3 р. НОМЕР_1 в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрована 1 особа ОСОБА_2,  власником є ОСОБА_1(а.с. 5).

Згідно копії договору купівлі-продажу від ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_5продала,  а ОСОБА_1 купила будинок в АДРЕСА_2(а.с. 7).

Із копії будинкової книги для прописки громадян,  що проживають в квартирі АДРЕСА_1,  вбачається,  що в квартирі були прописані ОСОБА_1,  ОСОБА_6 ,  ОСОБА_7 ,  ОСОБА_2 Всі особи зняті з реєстраційного обліку за винятком матері - ОСОБА_2(а.с. 8-9).

Відповідно до  ст. 47 Конституції України,  кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду. Винятком із цього є випадки,  коли житлові права здійснюються з порушенням прав інших громадян.

Стаття 391 ЦК України передбачає,  що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.  Власник,  відповідно до  ст. 48 Закону України "Про власність",  вправі вимагати усунення будь-яких порушень його права.

У судовому засіданні встановлено,  що в силу формальної реєстрації відповідачки ОСОБА_2 у квартирі АДРЕСА_1 яка належить на праві приватної спільної часткової власності ОСОБА_3та ОСОБА_4у,  відповідачка порушує право власників на володіння,  користування та розпорядження належним їм майном.

Згідно  ст. 150 ЖК України,  громадяни,  які мають у приватній власності ...квартиру,  користуються нею для особистого проживання та проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продати,  дарувати,  заповідати,  здавати в оренду,  обмінювати,  закладати,  укладати інші не заборонені законом угоди.

Крім того,  в судовому засіданні встановлено,  що при продажу квартири АДРЕСА_1,  власник ОСОБА_1 купила будинок для своєї матері ОСОБА_2 в АДРЕСА_2.

Відтак,  суд вважає,  що вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають до задоволення .

На підставі наведеного та керуючись  ст. 47 Конституції України,   ст.  ст.  10, 11, 31, 60, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України,   ст.  391ЦК України,   ст.  48 Закону України "Про власність",   ст. 150 ЖК України,  суд

 

вирішив:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 задоволити.

Зобов'язати ОСОБА_2 виселитись із квартири по АДРЕСА_1 та зареєструватись за місцем придбаного житла - в АДРЕСА_2.

Зобов'язати ВГІРФО Галицького РВЛМУ ГУМВСУ у Львівській області зняти відповідачку ОСОБА_2 із реєстрації з місця проживання.

Зобов'язати ОСОБА_1 не чинити перешкод у доступі до вказаного житла,  а саме передати ключі від будинку в АДРЕСА_2.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 судові витрати по справі,  а саме: судовий збір в сумі 8, 50 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7, 50 грн.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м.  Львова шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на

 

рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4  ст. 295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація