Судове рішення #2717066
Справа № 2-630/2007 рік

Справа № 2-630/2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                                                  УКРАЇНИ

18 жовтня 2007 року                                                                            місто Запоріжжя

Жовтневий районний суд М. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Скользнєвої Н.Г.,

при секретарі       Комліченко B.C.,

за участю представників:

відповідачів: ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в М. Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_3,  ОСОБА_4,  ОСОБА_5 до ОСОБА_6,  ОСОБА_7,  ОСОБА_8 про зміну договору житлового найму,  третя особа: ЖКВ ВО „ Радіоприлад",

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_3 ,  ОСОБА_4,  ОСОБА_5 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_6,  ОСОБА_8,  ОСОБА_7 ,  третя особа - ЖКВ ВО „Радіоприлад" про зміну договору житлового найму. Позивачі в позові вимагали змінити договір житлового найму в квартирі АДРЕСА_1,  виділити їм в користування ізольовану кімнату 17, 57 кв.м. ,  позивачам ізольовану кімнату - 14, 65 кв.м. ,  та зобов'язати третю особу укласти відповідні окремі договори житлового найму. Свої вимоги позивачі обґрунтовували тим,  що відповідач ОСОБА_7 5.10.2004р.,  після розірвання шлюбу з ОСОБА_3  став членом сім'ї ОСОБА_6,  та ОСОБА_8 і тому відповідачам треба виділити кімнату у 14, 65 кв.м. ,  яку на теперішній час займають відповідачі ОСОБА_6,  та ОСОБА_8 Необхідність зміни договору найму пояснювали своїм бажанням приватизувати свою кімнату.

В судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали.

Відповідач ОСОБА_7 в судове засідання не з'явився,  про день,  час,  місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Представники відповідачів ОСОБА_6 та ОСОБА_8 проти позову заперечували,  пояснили,  що кімнату 14.65 кв.м.  займають тільки вони,  а відповідач ОСОБА_7 в цій кімнаті ніколи не мешкав і членом їх сім'ї не є оскільки спільного з ними господарства не веде ,  відповідач ОСОБА_8 є інвалідом першої групи та за станом свого здоров'я потребує окремого від інших осіб житлового приміщення. Крім того,  зміна договору найму у спірній квартирі не можлива оскільки не відповідає вимогам житлового законодавства та порушує житлові права відповідачів.

Представник третьої особи ЖКВ ВО „Радіоприлад" в судове засідання не з'явився,  про день,  час,  місце розгляду справи повідомлявся належним чином,  та надав письмову заяву згідно якої позов не визнає,  та просить розглядати справу за його відсутністю.

Суд,  заслухавши показання сторін,  перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази,  прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом установлено,  підтверджується наявними у справі доказами та не заперечується сторонами,  що квартира АДРЕСА_1 знаходиться у підпорядкуванні ЖКВ ВО „Радіоприлад",  відповідальним квартиронаймачем є ОСОБА_6. Квартира складається з окремих ізольованих кімнат площею 14, 65 кв.м. ,  та 17, 57 кв.м.  В кімнаті площею 17, 57 кв.м.  на поточний час постійно мешкають позивачі,  в кімнаті площею 14, 65 кв.м.  постійно мешкають відповідачі ОСОБА_6 та ОСОБА_8 Відповідач ОСОБА_7 в

1

 

спірній квартирі постійне не мешкає,  але квартирою користується - періодично ночує,  відпочиває,  зберігає свої речі,  копи навідується в квартиру відпочиває на дивані,  що знаходиться в коридорі.

Відповідно до  ст.  104 ЖК України член сім'ї наймача вправі вимагати,  за згодою інших членів сім'ї,  які проживають разом з ним,  укладення з ним окремого договору найму,  якщо жилу площу,  що припадає на нього,  може бути виділено у вигляді приміщення,  яке відповідає вимогам статті 63 цього Кодексу.

Уразі відмови членів сім'ї дати згоду на укладення окремого договору найму,  а також у разі відмови наймодавця в укладенні такого договору спір може бути вирішено в судовому порядку.

Відповідно до  ст. 63 ЖК України предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду є окрема квартира або інше ізольоване жиле приміщення,  що складається з однієї чи кількох кімнат,  а також одноквартирний жилий будинок.

Не можуть бути самостійним предметом договору найму: жиле приміщення,  яке хоч і є ізольованим,  проте за розміром менше від встановленого для надання одній особі (частина перша етапі 48)

Відповідно до  ст.  48 ЖК України жиле приміщення надається громадянам у межах норми жилої площі,  але не менше розміру,  який визначається Кабінетом Міністрів України і Федерацією професійних спілок України.". Відповідно до п. 16. Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1985р. із змінами та доповненнями : „... в силу  ст. 104 ЖК суд вправі задовольнити вимоги члена сім'ї наймача про поділ жилого приміщення,  якщо жилу площу,  що припадає на нього (або з урахуванням укладеної угоди про порядок користування жилим приміщенням),  може бути виділено у вигляді ізольованого приміщення,  яке складається з однієї або кількох кімнат,  розмір якого не менше встановленого для надання одній особі." У відповідності до Постанови Запорізького облвиконкому та Запорізького облпрофспілки від 08.01.1995р. № 2 норма житлової площі на одну особу (норма середньої забеспеченності) в М. Запоріжжя складає 8 кв.м.

В разі задоволення позову ОСОБА_3 ,  ОСОБА_4,  ОСОБА_5 на відповідачів буде припадати по 4, 8 кв.м. ,  що не відповідає вимогам чинного законодавства та суттєво обмежує житлові права відповідачів.

Таким чином,  на підставі викладеного,  позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст- ст.  10, 11,  209,  212,  214-215,  218 ЦПК України,   ст.  104 ЖК України,   ст.  810 ЦК України,  суд

 

ВИРІШИВ:

 

У задоволенні позову ОСОБА_3 ,  ОСОБА_4,  ОСОБА_5 до ОСОБА_6 ,  ОСОБА_7,  ОСОБА_8. ,  третя особа - ЖКВ ВО „Радіоприлад" про зміну договору житлового найму відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4  ст.  295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація