Судове рішення #271698
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

69000 м. Запоріжжя, пр. Леніна, 162

Справа № 22 - 5366 / 2006р.                    Головуючий у І інстанції: Скляр СЮ.

Суддя - доповідач: Каракуша К.В.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2006 року                                             м. Запоріжжя

Колегія судців судової палати в цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого:        Денисенко Т.С.,

Суддів:                      Каракуші К.В.,

Коваленко А.І., При секретарі:       Бабенко Т.І. розглянувши   у   відкритому   судовому  засіданні   адміністративну   справу   за апеляційною скаргою

Куйбишевської Міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області

на постанову Куйбишевського районного суду Запорізької області від "21" липня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Куйбишевської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області про скасування рішення Куйбишевської МДПІ про нарахування ОСОБА_1 податкового зобов'язання,

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2006 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до Куйбишевської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області (далі - Куйбишевської МДПІ) про скасування рішення Куйбишевської МДПІ про нарахування податкового зобов'язання.

В позові зазначав, що 15 березня 2005 року померла його мати ОСОБА_2., після чого позивач успадкував право на майновий пай, який перебуває в пайовому фонді КСП „Зірка" Куйбишевського району Запорізької області на підставі майнового сертифікату серії НОМЕР_1. В натурі зазначеного майна на момент успадкування не визначено. ОСОБА_1. в установленому законом порядку подав до Куйбишевської МДПІ декларацію про доходи, одержані за 2005 рік. Проте 20 травня 2006 року позивач отримав податкове повідомлення від 15 травня 2006 року № НОМЕР_2 про визначення податкового зобов'язання в сумі 1904 грн. 96 коп.

Оскільки Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" не передбачено оподаткування спадщини у вигляді права на майновий пай, позивач просив суд скасувати

 

 

разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 1999 року № 1529/99 ""Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки" запроваджено обов'язкове укладання підприємствами, установами, організаціями, які використовують землю для сільськогосподарських потреб, договорів оренди земельної частки (паю) та майнових паїв, з власниками цих часток (паїв) з виплатою орендної плати у натуральній або грошовій формах.

З наданої суду довідки вбачається, що за життя спадкодавцем були укладенні з КСП „Зірка" договори оренди на майновий пай.

    За таких обставин суд першої інстанції обгрунтовано дійшов до висновку про те, що

сертифікат на майновий пай засвідчує майнове право і як об'єкт комерційної діяльності поряд з корпоративним правом його не можна ототожнювати.

Крім того, відповідач не довів суду своє право тлумачити норми закону, фактично доповнюючи вичерпний перелік об'єктів оподаткування що містяться у ст. 13 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб". Відповідач помилково визначив статус свідоцтва на право на майновий пай, як об'єкт комерційної власності ототожнивши його з корпоративним правом.

Постанова суду відповідає обставинам справи і ухвалена з додержанням норм матеріального і процесуального справа. Підстав для її скасування колегія судів не вбачає.

Керуючись ст.ст. 198,200,205,206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Куйбишевської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області залишити без задоволення.

Постанову Куйбишевського районного суду Запорізької області від "21" липня 2006 року по цій справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом місяця.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація