Провадження № 1-кп/168/5/2013
Справа № 168/5/13- к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.01.2013року Старовижівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Хаврони О.Й,
при секретарі Ковальчуку А.А.,
з участю прокурора прокуратури Старовижівського району Волинської області Шептура А.М.,
обвинуваченого ОСОБА_2,
обвинуваченого ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження №1-кп/168/5/2013 про обвинувачення
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Краска Ратнівського району Волинської області, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, непрацюючого, проживає та зареєстрований в АДРЕСА_1, не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.249 КК України,
ОСОБА_3,
ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця с. Краска Ратнівського району Волинської області, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, непрацюючого, проживає та зареєстрований в АДРЕСА_2, не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.249 КК України,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 17.10.2012 р. близько 22.00 год. на рибогосподарському водному об'єкті р. Прип'ять поблизу с. Лютка Старовижівського району Волинської області, в порушення вимог ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», п.3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства», незаконно здійснювали (без дозволу на промисел) вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову -неводом, заподіявши істотної шкоди державним рибним ресурсам, а саме: внаслідок їх дій виловлено велику кількість цінних порід риби (щука - 17 екз., плітка - 2 екз, карась сріблястий - 3 екз., окунь - 2 екз.), загальною вагою 6,0 кг; внаслідок великого антропогенного навантаження на басейн р.Прип'ять, зарегулювання дамбами, шлюзами умови для відтворення водних біоресурсів на вказаному водному об'єкті, в тому числі щуки, плітки, карася сріблястого, окуня є ускладненим; та завдали матеріальної шкоди на суму 6035 грн.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 своїми діями, які виразились у незаконному зайнятті рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду, вчинили злочин, передбачений ч.1 ст.249 КК України.
Під час досудового розслідування між прокурором Старовижівської районної прокуратури Волинської області юристом третього класу Шептуром А.М., якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та підозрюваними у цьому провадженні ОСОБА_3 та ОСОБА_2 03 січня 2013 року укладені угоди про визнання підозрюваними винуватості.
За умовами угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором та підозрюваним ОСОБА_3, ОСОБА_3 зобов'язується беззастережно визнати себе винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, а також зобов'язався сприяти розслідуванню кримінального правопорушення у з'ясуванні всіх обставин, виявленні та припиненні інших відомих йому подібних кримінальних правопорушень. Крім того, сторонами узгодили, що при затвердженні угоди ОСОБА_3 буде призначене покарання у виді одного року обмеження волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого із звільненням від відбування покарання на підставі ст.75 України з іспитовим строком - один рік, та з покладенням на нього на підставі ст. 76 КК України обов'язків: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи або навчання; періодично з'являтись для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
Угода підписана сторонами та разом із обвинувальним актом, надійшла до суду.
За умовами угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором та підозрюваним ОСОБА_2, останній зобов'язується беззастережно визнати себе винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, а також зобов'язався сприяти розслідуванню кримінального правопорушення у з'ясуванні всіх обставин, виявленні та припиненні інших відомих йому подібних кримінальних правопорушень. Також, сторони узгодили, що при затвердженні угоди ОСОБА_2 буде призначене покарання у виді одного року обмеження волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого із звільненням від відбування покарання на підставі ст.75 України з іспитовим строком один рік, та з покладенням на нього на підставі ст.76 КК України обов'язків: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи або навчання; періодично з'являтись для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
Угода підписана сторонами та разом із обвинувальним актом, надійшла до суду.
Розглядаючи питання про затвердження вказаних угод про визнання винуватості, суд приходить до такого висновку.
Згідно з п.1 ч.3 ст.314 КПК України при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
Відповідно до ст.468, ч.4 ст.469 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості, яка може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Судом встановлено в підготовчому судовому засіданні, що ОСОБА_2 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України, є злочином невеликої тяжкості.
При цьому судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_2 розуміє права визначені ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, які у підготовчому судовому засіданні йому додатково роз'яснені, визнав свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, підтвердив обставини, викладені у пред'явленому йому обвинуваченні та надав згоду на призначення узгодженого сторонами угоди про визнання винуватості покарання.
В підготовчому судовому засіданні суд встановив, що ОСОБА_3 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.249 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України, є злочином невеликої тяжкості.
При цьому судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_3 розуміє права визначені ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, які у підготовчому судовому засіданні йому були додатково роз'яснені, визнав свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, підтвердив обставини, викладені у пред'явленому йому обвинуваченні та надав згоду на призначення узгодженого сторонами угоди про визнання винуватості покарання.
Прокурор вважає за доцільне затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між ним та ОСОБА_2, та угоду про визнання винуватості, укладену між ним та ОСОБА_3, як такі, що відповідають вимогам закону.
Відповідно до вимог ст. 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду та призначає узгоджену сторонами міру покарання.
На підставі наведеного, суд приходить до переконання, що умови угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором Старовижівської районної прокуратури Волинської області та ОСОБА_3 від 03.01.2013 р. про визнання винуватості, відповідають вимогам КПК України, міра покарання, узгоджена сторонами угоди, відповідає санкції ч.1 ст.249 КК України, також укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Умови угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором Старовижівської районної прокуратури Волинської області та ОСОБА_2, відповідають вимогам КПК України, міра покарання, узгоджена сторонами угоди про визнання винуватості, відповідає санкції ч.1 ст.249 КК України, також укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість затвердження вказаних угод про визнання винуватості із призначенням обвинуваченим узгодженої в угодах міри покарання.
Речові докази відповідно до ст.100 КПК України слід конфіскувати в дохід держави, стягнути з ОСОБА_3 на користь Дубечненської сільської ради 193 грн. 80 коп. - вартість переданої йому добутої продукції.
Керуючись ст. ст. 100, 314, 373, 374, 475 КПК України, суд
з а с у д и в :
Угоду про визнання винуватості, укладену 03.01.2013 р. між прокурором Старовижівської районної прокуратури Волинської області юристом третього класу Шептуром А.М. та підозрюваним ОСОБА_2 затвердити.
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України та призначити йому узгоджене сторонами покарання у вигляді одного року обмеження волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю один рік.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи або навчання; періодично з'являтись для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України та призначити йому узгоджене сторонами покарання у вигляді одного року обмеження волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю один рік.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_3 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи або навчання; періодично з'являтись для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
Речовий доказ - невід, який знаходиться на зберіганні в інспектора Рибохорони Герасимюка О.В. -конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Дубечненської сільської ради 193 грн. 80 коп. на р/р 31512921700380, код отримувача 21740451, ККД 24062100, призначення платежу -відшкодування шкоди.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до апеляційного суду Волинської області через Старовижівський районний суд Волинської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Копію вироку вручити негайно після його проголошення обвинуваченим та прокурору.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Суддя: О. Й. Хаврона