КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
02093, м. Київ, вул. Поліська, 3-Б, тел. 567 90 48 факс 567 80 79; e-mail: inbox@apladm.ki.court.gov.ua
Справа: №22-а-4435/08 Головуючий у 1-й інстанції: Олійник М.Ф.
Доповідач: Коваль М.П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2008 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Коваля М.П.,
суддів Дурицької О.М.
Межевича М.В. ,
при секретарі Квас О.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Кам'янського районного суду Черкаської області від 26 липня 2007 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., та малолітньої донькиОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі Черкаської області про зобов'язання перерахувати щомісячну пенсію та щомісячну компенсацію, виплатити недонараховану суму щомісячної пенсії та щомісячної компенсації , -
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., та малолітньої донькиОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі Черкаської області про зобов'язання перерахувати щомісячну пенсію та щомісячну компенсацію, виплатити недонараховану суму щомісячної пенсії та щомісячної компенсації.
Постановою Кам'янського районного суду Черкаської області від 26 липня 2007 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з даною постановою, ОСОБА_1 звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить постанову Кам'янського районного суду Черкаської області від 26 липня 2007 року скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити повністю.
В судове засідання представники сторін не з'явились, про дату і час судового засідання були повідомлені належним чином. Колегія суддів, порадившись, ухвалила здійснювати розгляд справи за відсутності представників сторін.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін у справі та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3р. помер ОСОБА_4, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, який мав II групу інвалідності за захворюванням, пов'язаним з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Відповідно до висновку обласної спеціалізованої ЛКК від 30 серпня 2004 р., смерть ОСОБА_4 пов'язана з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
З ІНФОРМАЦІЯ_3р. позивач ОСОБА_1. отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника на двох дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., та ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н.
Зазначена пенсія призначена відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» із заробітку померлого ОСОБА_4, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (ОСОБА_4 працював там з 1 до 15 вересня 1986 р.), у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Розмір пенсії на двох дітей з ІНФОРМАЦІЯ_3р. становив 309, 30 грн., з 01 січня 2006 р. - 1388, 20 грн., з 01 січня 2007 р. - 1441, 30 грн., з 01 квітня 2007 р. - 1536, 28 грн. Розмір пенсії підвищувався відповідно до положень ч. З ст. 67 Закону у зв'язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
І тому Колегія Київського апеляційного адміністративного суду погоджується із тією обставиною, що це унеможливлює задоволення вимоги позивача ОСОБА_1. про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі робити перерахунок пенсії в разі збільшення розміру мінімальної пенсії.
Судом першої інстанції було проаналізовано норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідно до ч. 1 ст.5 якого, останній регулює відносини , що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування , а ст 28. цього Закону визначає мінімальний розмір пенсії за віком , передбачений за наявності у чоловіків 25 , а у жінок - 20 років трудового стажу.
Судом першої інстанції обґрунтовано застосовано в оскаржуваному рішенні положення ч. 5 ст.54 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яким передбачено порядок обчислення пенсії у зв'язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи . Кабінетом Міністрів України у постанові №1 від 3 січня 2002 року «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету» встановлено, що розрахунок пенсій , призначених відповідно до ч.4 ст. 54 Закону , тобто для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою , а відповідно і у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи , провадиться виходячи з розміру 19,91 грн.
Таким чином, дія цього Закону не поширюється на пенсії, призначені відповідно до інших законів.
Суд першої інстанції при вирішенні даного спору дійшов об'єктивного висновку щодо визначення дій Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі при призначенні, перерахуванні та виплаті пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської неповнолітній ОСОБА_3 1990 р.н. та малолітній ОСОБА_2. 1997 р.н. як таких, що відбувалися в межах чинного законодавства України.
Що стосується щомісячної компенсації в разі втрати годувальника, то відповідно до ч. 1 ст. 52 вказаного Закону вона призначається на кожного непрацездатного члена сім'ї, який був на його утриманні, в розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком незалежно від пенсії, передбаченої законодавством України.
Судом першої інстанції вірно зазначено, що при розрахунку розміру щомісячної компенсації в разі втрати годувальника необхідно застосовувати положення п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 р. № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яким передбачено, що виплати, передбачені Законом і ґрунтуються на мінімальному розмірі пенсії за віком, необхідно провадити, виходячи із суми 1500 тис. карбованців (з 01.09.1996 р. - 15 грн.).
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки постанову Кам'янського районного суду Черкаської області від 26 липня 2007 року винесено з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у справі №22-а-4435/08.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Кам'янського районного суду Черкаської області від 26 липня 2007 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., та малолітньої донькиОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі Черкаської області про зобов'язання перерахувати щомісячну пенсію та щомісячну компенсацію, виплатити недонараховану суму щомісячної пенсії та щомісячної компенсації - залишити без задоволення.
Постанову Кам'янського районного суду Черкаської області від 26 липня 2007 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.
Головуючий:
Судді: