Справа № 22-ас-320 2006 року Головуючий суддя у І інстанції - Гладюк Г.Л.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк 3.І. ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2006 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка 3.1.
суддів Шимківа С.С., Ковалевича С.П.;
секретар судового засідання Іванова І.С.,
з участю сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Служби безпеки України в Рівненській області на постанову Рівненського міського суду від 7 червня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Рівненській області про призначення пенсії за вислугу років,
встановила:
Постановою Рівненського міського суду від 7 червня 2006 року задоволено позов ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Рівненській області про призначення пенсії за вислугу років.
У поданій на цю постанову апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення місцевим судом при вирішенні спору норм матеріального права, і, зокрема, пункту "б" ст. 12 та ст. 50 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", просить апеляційний суд її скасувати й ухвалити нову про відмову у задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що задовольняючи позов, суд першої інстанції керувався пунктом "б" ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції, що діяла на час звернення позивача до суду, і при цьому вважав, що пенсія за вислугу років таким як позивач особам призначається незалежно від віку, якого вони досягли на день звільнення зі служби, за умови наявності у них страхового стажу більше 25 років, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.
Проте погодитися з таким висновком місцевого суду не можна, оскільки на час прийняття судом першої інстанції постанови у справі редакція пункту "б" ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Законом № 3591-ІУ від 4 квітня 2006 року була змінена, і ці зміни суд першої інстанції при вирішенні справи зобов'язаний був врахувати.
Тому відповідно до п. 4 ст. 202 КАС України прийнята ним постанова підлягає скасуванню з ухваленням апеляційним судом нової постанови про відмову у задоволенні позову.
Пунктом "б" ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із змінами, внесеними Законом № 3591-ІУ від 4 квітня 2006 року, встановлено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.
Таким чином, відповідно до закону обов'язковими умовами для призначення пенсії за вислугу років таким особам як позивач після внесення 04.04.2006 р. змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є не лише наявність у них страхового стажу більше 25 років, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, але й досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку.
Між тим, зі справи видно, що позивач на день звільнення зі служби в органах СБУ, тобто станом на 12 грудня 1990 року, досяг лише 32-річного віку, а тому права на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за вислугу років не набув.
З урахуванням наведеного та керуючись ст.ст. 11, 138, 195, 198, 202, 205 КАС України, колегія суддів
постановила :
Апеляційну скаргу Управління Служби безпеки України в Рівненській області задовольнити.
Постанову Рівненського міського суду від 7 червня 2006 року скасувати.
ОСОБА_1 у задоволенні позову до Управління Служби безпеки України в Рівненській області про призначення пенсії за вислугу років відмовити за безпідставністю.
Постанова Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.