Справа № 187/19/13- п
3/0187/173/13
П О С Т А Н О В А
"08" січня 2013 р. смт. Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпорпетровської області Соловйов І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Петриківського РВ ГУ УМВС УКраїни в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, не працює ,
місце проживання: Дніпропетровська область,
с. Лобойківка , вул. Совхозна, 2 а ,
паспорт: серія АМ 835572
за ч.3 ст.178 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
08.01.2013 року в провадження Петриківського районного суду Дніпорпетровської надійшов адміністративний матеріал за ч. 3 ст. 178 КУпАП відносно громадянина ОСОБА_1, згідно якого 06.01.2013 року о 14:00год., ОСОБА_1 пив пиво в с. Лобойківка по вул. Центральній.
Правопорушник, ОСОБА_1, в судовому засіданні пояснив, що дане правопорушення він не вчиняв, так як перебув у райвідділку міліції.
Згідно фабули ч.3 ст. 178 КУпАП, підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є вчинення дій, передбачені частиною першою цієї статті, які вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Суд зазначає, що КУпАП визначено форму і основні елементи протоколу про адміністративні правопорушення та змісту постанови, що приймається в конкретній справі. У них повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення та відомості, необхідні для розгляду справи, зокрема дані про час, місце вчинення адміністративного правопорушення, суть його, дані про свідків і потерпілих, їх пояснення, а якщо правопорушенням спричинено матеріальну шкоду, про це також зазначається у процесуальних документах, тобто всі обставини правопорушення, отримані на підставі дослідження та оцінки доказів в їх сукупності, обґрунтування наявності складу правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлюють наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність цієї особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення, зазначено лише про те, що особа вживала пиво по вулиці Центральній в селі Лобойківка о 14:00 год. При цьому в протоколі відсутні посилання на порушення, які є складом правопорушення відповідно до ч.3 ст. 178 КУпАП.
Також в протоколі відсутні підписи ОСОБА_1 про роз’яснення йому прав передбачених ст. 268 КУпАП, ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення, а також ознайомлення з висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Окрім цього до протоколу не надано пояснень свідків щодо подій, зазначених у протоколі, а також не надано будь-яких даних щодо відсутності відомостей про причини не ознайомлення з вищевказаним медичним висновком.
Згідно ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладені обставини, у зв’язку з відсутністю беззаперечних даних, які б свідчили про вчинення даного правопорушення, а також відсутністю належного оформлення матеріалів про вчинення адміністративного правопорушення, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247, 283 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративне провадження у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 178 ч. 3 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десяти денний строк з дня винесення постанови.
Суддя:
ОСОБА_2