Справа 22 ас - 523 Головуючий в суді 1 інстанції Слісаренко О.В.
Категорія - 18 Доповідач Орловська Н.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року жовтня місяця 24 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі :
Головуючого Стародубця М.П.
Суддів Орловської Н.В.
Фурман Т.Г. При секретарі Ляшенко О.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
На постанову Суворовського районного суду м. Херсона від 03 серпня 2006 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Суворовського районного відділу актів цивільного стану м. Херсона про визнання неправомірною відмову у внесенні змін до актового запису.
Встановила: ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Суворовського районного відділу актів цивільного стану м. Херсона про визнання неправомірною відмову у внесенні змін до актового запису, вказуючи, що його мати ОСОБА_2 (дівоче прізвище якої ІНФОРМАЦІЯ_1) за своїм походженням є німкенею. Проте у актовий запис його , позивача, народження національність матері вказана як українка. Оскільки відповідач відмовив у внесені виправлень до вказаного актового запису відомостей щодо національності його матері з українки на німкеню, просив визнати неправомірною відмову відповідача, та зобов 'язати його внести у свідоцтво про народження зміни прізвища та національності матері.
Постановою Суворовського районного суду м. Херсона від 03 серпня 2006 року у задоволення позовних вимог відмовлено
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на помилковість висновків суду внаслідок неналежної оцінки доказів, просить ухвалену в справі постанову скасувати та задовольнити його позовні вимоги.
Письмових заперечень на доводи апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції не надходило.
Заслухавши доповідача, перевіривши законність рішення суду в межах визначених ст.. 195 КАС України, колегія суддів не знаходить підстав для його скасування виходячи з наступного.
У відповідності до ст.. 9,19 Закону України « Про органи реєстрації актів цивільного стану» введеного в дію 11. 02.1994 р. реєстрація народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміни прізвища, імені та по батькові провадиться органами реєстрації цивільного стану в книгах спеціального зразка, які є єдиними доказами засвідчених у них фактів.
Суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті цивільного стану у випадках не виправлення зазначеними органами помилок при складанні актового запису, а також відмови внести в ці записи передбачені законодавством зміни і доповнення.
Згідно п 2.1, 2.4 Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та -анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 26.09.2002 р. № 86/5 встановлено, що разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються паспорт, свідоцтво про реєстрацію акту в якому зазначені неправильні відомості, що підлягають зміні, інші документи необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
На підтвердження достовірності представлених заявником документів про реєстрацію актів цивільного стану відділом реєстрації актів цивільного стану додаються до матеріалів справи копії відповідних актових записів цивільного стану на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.
З матеріалів справи вбачається, що в актовий запис від 15 березня 1945 р. НОМЕР_1 про народження позивача складений за заявою його матері, ОСОБА_2, внесено запис про її національність, як українки.
При зверненні до відповідача із заявою про зміну запису щодо національності матері позивачем надані виписки з паспорта, копії свідоцтв про його народження і шлюб, та шлюб його батьків. На підставі наведений даних встановлено, що прізвище матері змінено з дівочого ІНФОРМАЦІЯ_1 на ОСОБА_2 після реєстрації шлюбу 23.11.1922 р. У вказаних документах відсутні записи про те, що остання за національністю є німкенею.
Обов'язок вносити зміни і доповнення у актовий запис покладається на відповідача у разі встановлення помилки або передбачених законодавством змін чи доповнень. Оскільки таких фактів встановлено не було суд першої інстанції дійшов вірного висновку про правомірність відмови позивачу у внесені змін до актового запису про його народження.
Враховуючи, що справу розглянуто з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують підстави для скасування ухваленої у справі постанови відсутні.
Керуючись ст.. 195, 200 КАС України, колегія суддів
Ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Постанову Суворовського районного суду м. Херсона від 03 серпня 2006 р. залишити без зміни.
Ухвала набирає чинності з часу проголошення і може бути оскаржена протягом одного місяця до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.