2-3016/07
РІШЕННЯ
ІМEHEM УКРАЇНИ
10 жовтня 2007 року м. Донецьк
Будьонніський районний суд м. Донецька в складі: головуючого - судді Реброва С.О., при секретарі - Переверзєвій Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Будьоннівської районної ради м. Донецька про визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування по закону, -
УСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1звернулась до суду з позовом, в якому указала , що їй, її сину ОСОБА_2, її матері ОСОБА_3 належить на підставі свідоцтва про право власності виданного 14.09. 1994 року Агенством по приватизації державного жилого Фонда Виробничого об»єнання «Донецькуголь» на праві власності 50\100 частин жилого будинку у вигляді квартириАДРЕСА_1.
Ця квартира зареєстрована за ними в БТІ м. Донецька 12жовтня 1994 року зареєстрована за № 716,аоскільки її сині мати померли просить визнати за нею право власності на 1\3 частину квартирі в порядку спадкування по закону після смерті сина ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року і визнати за нею право власності на на 1/3 частину квартири в порядку спадкування по закону після смерті матері ОСОБА_3 , якай померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
В судовому засіданні підтримала позовні вимоги.
Представник відповідача виконавчого комітету Будьоннівськох районної ради м. Донецька письмово повідомив, що просить суд розглядати справу без присутності їх представника
Суд заслухавши позивачку, дослідивши представлені матеріали вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.. Виниклі між сторонами правовідносини регулюються Цивільним кодексом.
Згідно ст. 355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше особ (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спальне майно).
Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності. Праю спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом.
Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно. Згідно ст. 356. ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.
Суду надані правовстановлюючі документи: свідоцтво про право власності виданного від 14.09.1994 року за № 10982 Агенством по приватизації державного жилого Фонда Виробничого об»єднання «Донецькуголь», відповідно до якого позивачу, її сину ОСОБА_2, її матері ОСОБА_3 на праві спільної сумісної власності належить 50\100 частин жилого будинку у вигляді квартиріАДРЕСА_1. Суду надані документа, підвтерджуючи родинні стосунки позвачки з співласниками квартири, та свідоцтва про їх смерть, з чого суд приходить до висновку, щ відповідно до ст. 1261 ЦК України позивачка є спадкоємицею першої черги, а тому за нею варто визнати право власності на ідеальні долі померлих за кожним по 1\3 частини квартири. Керуючись ст..ст.213-215 КПК Украіни, ст.. 1261,1268 ч.3 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Будьоннівськох районної ради м. Доненька про визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування по закону - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\3 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування по закону після смерті сит ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року і визнати за нею право власності на 1\3 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування по закону після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів від дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подаєься на протязі двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Рішення надрукуване суддею в нарадчій кімнаті водному примірнику.
Рішення набрало законної сили і підлягає виконанню. Оригінал рішення знаходиться в справі №2-3016\07.3