2- 826/07 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2007 р. Вовчанський районний суд Харківської області в складі: судді -Струка І.Ф., при секретарі - Борщ Л.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Вовчанськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину і утримання дружини,
встановив:
24.09.2007 р. ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі % частини його доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму, установленого законом для дитини відповідного віку, щомісячно до його повноліття, а також аліменти на її утримання - в розмірі У* частини всіх видів доходів до досягнення дитиною трьох річного віку. На обґрунтування позову зазначила, що з відповідачем вони 29.06.2005 року зареєстрували шлюб і від цього шлюбу мають спільну дитин. В даний час з червня 2007 р. вони разом не проживають, дитина знаходиться на її утриманні і проживає з нею. Відповідач працює і має доход, однак в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання своєї дитини і дружини, тому позивач просить в судовому порядку стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини і її до досягнення дитиною трьохрічного віку.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, не оспорював обставин ненадання постійно ним матеріальної допомоги на утримання своєї дитини та дружини. Однак заперечував проти вимог про стягнення аліментів на утримання дружини, посилаючись на те, що внаслідок сімейного конфлікту вона сама стала окремо проживати з дитиною в своїх батьків і в даний час працює та має заробіток, а він не в змозі платити їй суму аліментів.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Згідно вимог ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття, а в разі ухилення від цього обов'язку, кошти на утримання дітей, відповідно до ч.3 ст.181 Сімейного Кодексу України, стягуються з них в судовому порядку.
Крім того, відповідно до ст. 76 та ч. 2 ст. 84 СК України дружина має право на утримання, а в разі якщо з нею проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 29.06.2005 року у Вовчанському районному відділі РАЦС Харківської області і мають спільну дитину - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження / л.с. 2, 3/. Згідно довідки Вовчанської міськради дитина проживає з матір'ю і находиться на повному її утриманні / л.с. 4/.
Оскільки відповідач фактично визнав обставини ухилення від обов'язку по матеріальному утриманню своєї дитини і дружини, за період чотирьох місяців лише один раз надав матеріальну допомогу в сумі 100 грн., що є недостатнім для їх утримання, тому згідно вимог ст.ст. 180,181,182,183 Сімейного кодексу України з ОСОБА_2 належить стягнути на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини його заробітку /доходу/, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня подачі заяви до суду - 24 вересня 2007 року і до її повноліття.
Крім того, вирішуючи спір щодо вимог про стягнення з відповідача на утримання дружини аліментів в розмірі ј від його доходу до досягнення дитиною трьохрічного віку, суд згідно статей 77, 80 та ч. 2 і 4 ст. 84 СК виходить з того, що позивачка має право на одержання утримування від чоловіка незалежно від того, що вона працює. Разом з тим, при визначенні розміру аліментів необхідно врахувати обставини матеріального положення обох сторін,
зокрема, те, що згідно довідок обоє дружини працюють і мають , рередньомісячний заробіток: ОСОБА_1 в розмірі 291 грн., а ОСОБА_2 - 500 грн./ л.с.13-14/. Якщо присудити аліменти з нього на користь позивачки ( 1/4 + 1/4) в розмірі 50 відсотків, то відповідач буде менше матеріально забезпеченим, ніж дружина, що має істотне значення. З урахуванням цього та вимог зазначених норм Сімейного кодексу України суд вважає законним і справедливим стягнути з ОСОБА_2 на утримання дружини ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1/6 частини його доходу до досягнення дитиною трьохрічного віку, тобто до 16 вересня 2008 року., а в іншій частині позову - відмовити.
Доводи відповідача про небажання сплачувати позивачці аліменти судом не приймаються, оскільки зазначені обставини не звільняють його за законом від обов'язку утримувати свою дружину в період до досягнення дитиною трьох років, що є її невід'ємним правом.
Крім того, на підставі ст. 88 ЦПК з відповідача необхідно стягнути судовий збір в розмірі 51 грн. в доход держави, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп., оскільки позивач за законом звільняється від їх сплати.
Також, згідно ст. 84 ЦПК України з відповідача належить стягнути на користь позивача понесені нею витрати на правову допомогу в розмірі 70 грн.
Суд, керуючись ст. ст. 180, 181, 182, 183 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 84, 88,130, 174, 209,212,214 - 214,218,367 ЦПК України,
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 р. в місті Вовчанськ і проживає там же АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу, але не менше 30 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 24 вересня 2007 р. і до його повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частини від його заробітку (доходу) до досягнення дитиною трьохрічного віку, тобто до 16 вересня 2008 року; в іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати в розмірі 51 грн. в доход держави, а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн. 50 коп., і крім того, на користь ОСОБА_1 - витрати за правову допомогу в розмірі 70 грн.
Рішення в частині платежу аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене через місцевий суд в апеляційний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та після цього - подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів.
- Номер: 6/0274/31/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-826/07
- Суд: Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Струк І.Ф.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.11.2018
- Дата етапу: 19.12.2018