АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22а-499/2006 р Головуючий по першій інстанції
Категорія : справи щодо оскарження Клочко О.В..
рішень суб'єктів владних повноважень Доповідач в апеляційній інстанції
СіренкоЮ.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючого: Храпко В.Д.,
суддів: Сіренко Ю.В., Магда Л.Ф.,
при секретарі: Шанауріна І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу начальника Управління МВС України в Черкаській області на постанову Придніпровського районного суду м.Черкаси від 12 вересня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління МВС України в Черкаській області про визнання відмови у призначення пенсії за вислугу років згідно п.«б» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» (далі -Закону) неправомірною, заслухавши учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом на відмову Управління МВС України в Черкаській області в призначенні йому пенсії ка підставі Закону.
В обґрунтування позовних вимог зазначав, що з 27 червня 1966 року по 1 серпня 1969 року проходив службу в Радянській армії, а з 8 червня 1970 року по 20 травня 1980 року працював в органах внутрішніх справ на посадах дільничного інспектора та інспектора карного розшуку в Чигиринському РВ Управління МВС України в Черкаській області. Таким чином загальний стаж його служби становить 13 років і 16 днів. При досягненні ним 45-ти річного віку загальний трудовий стаж становив 28 років 1 місяць і 2 дні, що надає йому право на призначення пенсії за вислугу років згідно до п.«б» статті 12 Закону.
22 березня 2006 року він звернувся до із заявою про призначення пенсії до Управління МВС України в Черкаській області, однак йому було відмовлено з тих підстав, що загальний трудовий стаж набутий після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ, при призначенні пенсії за вислугу років не враховується. Вважає, що Управління МВС України в Черкаській області не вірно трактує зміст статті 12 наведеного Закону тому, що за змістом даної статті ( в редакції від 4 липня 2002 року) для призначення пенсії за вислугу років не вимагається наявність загального трудового стажу 25 років саме на день звільнення зі служби.
На підставі зазначеного просив суд визнати відмову Управління МВС України в Черкаській області в призначенні йому пенсії за вислугу років згідно п.«б» статті 12 Закону неправомірною та зобов'язати управління призначити йому пенсію за вислугу років.
Постановою Придніпровського районного суду м.Черкаси від 12 вересня 2006 року позов ОСОБА_1 задоволено.
На зазначену постанову надійшла апеляційна скарга Управління МВС України в Черкаській області, в якій ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції, з посиланням на порушення судом норм матеріального права.
Апеляційна скарга не підлягає до задоволення.
Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
По справі встановлено, що позивач 22 березня 2206 року звернувся до
відповідача із заявою про призначення пенсії за вислугу років.
Згідно з п.«б» статті 12 Закону ( в редакції на час звернення позивача за призначенням пенсії) право на пенсію за цим Законом мають особи, звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45-річного віку, крім осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених із служби у зв'язку з засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища, або вчиненням корупційного діяння, а ті з них, що є інвалідами війни, - незалежно від віку, і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ або служба в державній пожежній охороні.
Задовольняючи позов, суд обґрунтовано виходив з того, що ОСОБА_1 на момент звернення за призначенням пенсії досяг 45-річного віку, його загальний трудовий стаж становив більше 25 років, з яких більше 12 календарних років і 6 місяців становить служба в органах внутрішніх справ.
Доводи апеляційної скарги про необхідність застосування нової редакції п.«б» статті 12 Закону колегія суддів вважає необгрунтованими, оскільки позивач звернувся за призначенням пенсії 22 березня 2006 року, а вказана норма прийнята 4 квітня 2006 року, набрала чинності 29 квітня 2006 року, в зв'язку з чим не може бути застосована до спірних правовідносин.
Оскільки обставини справи встановлені правильно, оскаржуване рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, а наведені в апеляційній скарзі доводи висновків суду не спростовують, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 198; 200; 205 КАС України, колегія суддів судової палати, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Управління МВС України Черкаській області залишити без задоволення, а постанову Придніпровського районного суду м.Черкаси від 12 вересня 2006 року по даній справі - без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України на протязі місяця.