Справа №22-1674 оскаржуване рішення (ухвала) ухвалено під головуванням
Категорія: 11 Гуцола В.І.
Доповідач: Чорний В.І.
УХВАЛА
ім'ям України
7 вересня 2007 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Чорного В.І.
Суддів: Морозовського В.І., Оніщука В.В.
При секретарі: Пшеничній Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1про виселення та зустрічним позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання майна спільного сумісною власністю, про визнання права на приватизацію житла та про поділ спільного майна, за апеляційною скаргою ОСОБА_1на ухвалу Бершадського районного суду Вінницької області від 4 лютого 2004 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Бершадського районного суду Вінницької області від 4 лютого 2004 року позовні заяви ОСОБА_2та ОСОБА_1залишено без розгляду з підстав передбачених ч. 1 п. 4 ст. 229 ЦПК України (редакції 1963р.).
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу суду у зв'язку з порушенням норм процесуального права.
Колегія суддів визнала, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 310 ч. 1 п.3 ЦПК України (ред. 1963р.) судове рішення підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо суд порушив порядок його вирішення.
Із матеріалів справи вбачається, що суд постановив судове рішення за відсутності позивача, не маючи даних про те, що йому було повідомлено у встановленому закону порядку про час та місце судового розгляду тобто з порушенням вимог ст. 172 ЦПК України (ред. 1963р.).
За таких обставин колегія суддів вважає, що суд порушив вимоги норм цивільно-процесуального права і це є безумовною підставою для скасування постановленого у справі ухвали.
Керуючись ст. ст. 311, 314, 315 ЦПК України колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовільнити.
Ухвалу Бершадського районного суду Вінницької області від 4 лютого 2004 року скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.