Судове рішення #27048583

26.12.2012


Апеляційний суд міста Севастополя


Справа № 5/2790/1/12

Категорія: клопотання про зняття судимості


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"26" грудня 2012 року Апеляційний суд міста Севастополя у складі головуючого - судді Леся В.І.,

при секретареві Наталевич Д.І.,

за участю прокурора відділу прокуратури міста Севастополя Алтаєвої О.Б., заявника ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду міста Севастополя клопотання ОСОБА_2 про зняття судимості,

в с т а н о в и в:

3 грудня 2012 року ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про дострокове зняття судимості з підстав, передбачених ст. 91 КК України.

Як зазначено у клопотанні, вироком судової колегії з кримінальних справ Севастопольського міського суду від 11 листопада 1996 року його було засуджено за ст. 93 п. п. "а", "ж", ст. 142 ч. 3, ст. 222 ч. 1 КК України до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Постановою Алчевського міського суду Луганської області від 19 лютого 2008 ОСОБА_2 звільнено від відбування покарання умовно-достроково на 1 рік 4 місяці 12 днів.

В клопотанні ОСОБА_2 ставиться питання про дострокове зняття судимості. Мотивується це тим, що він усвідомив свою провину у скоєному злочині, щиросердно розкаявся, на даний момент його поведінка є належною, за останнім місцем роботи характеризується позитивно. В клопотанні також вказується, що на момент звернення до суду минуло більше половини терміну погашення судимості.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2 у підтримання клопотання, думку прокурора, який вважав залишити клопотання без задоволення, дослідивши подані заявником документи, суд приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає з таких підстав.

Відповідно до ст. 91 КК України якщо особа після відбуття покарання у виді позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу. Зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті 89 цього Кодексу.

Згідно з п. 9 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

Як встановлено судом ОСОБА_2, раніше судимого Гагарінським районним судом міста Севастополя за ч. 2 ст. 118 КК України, було засуджено вироком судової колегії з кримінальних справ Севастопольського міського суду від 11 листопада 1996 року за ст. 93 п. п. "а", "ж", ст. 142 ч. З, ст. 222 ч. 1 КК України 1960 року до чотирнадцяти років позбавлення волі.

Постановою Алчевського міського суду Луганської області від 19 лютого 2008 року ОСОБА_2 було звільнено від подальшого відбування покарання умовно-достроково на 1 рік 4 місяці 12 днів.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у п. 9 постанови від 26 грудня 2003 р. № 16 "Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості" судам необхідно враховувати, що дострокове зняття судимості відповідно до ст. 91 КК з особи, що відбула покарання у виді позбавлення волі, можливе тільки після закінчення не менше ніж половини строку погашення судимості, передбаченого ст. 89 КК, і лише за умови, що судом буде встановлено, що ця особа зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення. У такому випадку суддя виносить мотивовану постанову про дострокове зняття судимості з дотриманням порядку, встановленого КПК. Зняття судимості є правом, а не обов'язком суду.

Із наданих ОСОБА_2 документів вбачається, що він після звільнення з місць позбавлення волі працював на підприємстві корпорації "Хімагробуд" з 9 червня 2011 року по 1 лютого 2012 року. Є членом громадської організації Севастопольський комітет захисту прав людини, має постійне місце проживання у місті Севастополі.

На думку суду, зазначені документі не свідчать про те, що ОСОБА_2 зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довів своє виправлення.

При цьому суд виходить з того, що з моменту звільнення ОСОБА_2 з місць позбавлення волі, він офіційно був працевлаштований невеликий проміжок часу. До клопотання ОСОБА_2 не долучив характеристики з місця проживання, з органу міліції, де він перебуває на профілактичному обліку. В долучених до клопотання документах немає довідок про те, що він після звільнення не притягувався до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку, що клопотання ОСОБА_2 задоволенню не підлягає, що не позбавляє його можливості відповідно до частини 6 статті 539 КПК України звернутися до суду з повторним клопотанням з цього ж питання.

Керуючись вимогами ст. ст. 538, 539 КПК України, ст. ст. 89, 91 КК України, суд

у х в а л и в:

В задоволенні клопотання ОСОБА_2 про дострокове зняття судимості в і д м о в и т и.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація