Судове рішення #270339
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ           СУД              ПОЛТАВСЬКОЇ                         ОБЛАСТІ

Справа №22а с -565 / 2006 p.                               Головуючий по першій інстанції

Нізельковська Л.В. Суддя-доповідач Обідіна О.І.

УХВАЛА  ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

2006 року    жовтня місяця    « 25 «дня                                    м. Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого:              Обідіної О.І.

Суддів:                          Макарчук М.А., Дорош А.І.

при секретарі                Буряк С.М.

з участю:

позивача                               ОСОБА_1

представника позивача     ОСОБА_2

третьої особи                         ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві адміністративну справу за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1 -ОСОБА_2 на постанову Октябрського районного суду м. Полтави від 26 липня 2006 р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради про скасування рішення Октябрської районної у м. Полтаві ради НОМЕР_1 колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача ,-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 26.07.2006 р. в задоволенні зазначеного адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції , останнє оскаржив представник позивача, який в апеляційній скарзі просить постанову скасувати, по справі прийняти нове рішення , яким задовольнити заявлені вимоги. Посилається на те, що при вирішенні спору судом першої інстанції не вірно застосовані норми матеріального права, не в повній мірі зясовано обставини, що мають значення для справи, що вплинуло на винесення незаконної постанови.

Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Згідно ст. 157 ч.І КАС України суд закриває провадження по справі , якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

У відповідності до ст. 203 ч.І КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження по справі закривається з підстав , встановлених статтями 155,157 цього Кодексу.

Статтею 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних , сімейних, трудових відносин , а також з інших правовідносин ..

По справі встановлено, що постановляючи рішення , суд першої інстанції не звернув уваги на те, що предметом заявлених позивачем вимог є захист порушених прав та інтересів, що виникли не у сфері публічно - правових відносин, а по своїй суті є індивідуально - правовим спором , який виник із . спадкових, земельних та інших цивільних відносин, порядок вирішення яких підпадає під цивільну, а не адміністративну юрисдикцію.

При таких обставинах , колегія суддів, приходить до висновку про те , що постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню, а адміністративне провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 про скасування рішення Октябрської у м. Полтаві ради - закриттю , з одночасним роз»ясненням позивачу його права на звернення з даним позовом в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст. 155 ч.І, 203, 206 КАС України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 задовольнити частково.

Скасувати постанову Октябрського районного суду м. Полтави від 26 липня 2006 року.

Провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради про скасування рішення НОМЕР_1 - закрити.

Роз»яснити позивачу ОСОБА_1 її право на звернення з даними вимогами в порядку цивільного судочинства.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація