Справа № 22ц/2072 Головуючий у 1 інстанції: Чернявський М.В.
Категорія 33 Доповідач: Головчук С.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 листопада 2006 року Апеляційний суд Житомирської області в складі :
головуючого Головчук С.В.
суддів Невмержицької Т.І., Малахової Н.М.
при секретарі Прищепа О.А.
з участю сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, виконавчого комітету Житомирської міської ради, Житомирського міського відділу земельних ресурсів про визнання незаконними рішень виконкому та протиправним державного акту на право приватної власності на землю за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_3
на ухвалу Житомирського районного суду від 26 вересня 2006 року, -
встановив:
в липні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом. Він зазначав, що в грудні 2005 року йому на підставі державного акту на право приватної власності на землю була передана земельна ділянка для будівництва АДРЕСА_1 розміром 0,12 га. В 2006 році він дізнався, що вказана земельна ділянка також передана у власність ОСОБА_2 в лютому 1998 року та видано відповідний акт. Вважаючи рішення виконкому Житомирської міської ради від 22.01.1998 року про передачу земельної ділянки, яка не перебуває в межах міста, ОСОБА_2 незаконним, просив задовольнити позов.
Ухвалою Житомирського районного суду від 26.09.2006 року справу за позовом ОСОБА_1 передано на розгляд до Корольовського районного суду м. Житомира.
В апеляційній скарзі представник позивача ОСОБА_3 порушує питання про скасування ухвали та передачі справи на розгляд суду першої інстанції. Він зазначає, що судом порушені норми процесуального права, оскільки ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом за місцем свого проживання відповідно до правил ст.19 КАС. Суд не врахував цих обставин та безпідставно послався на ст.109 ЦПК.
Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що вона не підлягає задоволенню з таких підстав.
З матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 звернувся з позовом про захист прав землекористувача як до суб'єкта владних повноважень, так і до фізичної особи. В одній позовній заяви він об'єднав вимоги, які належить розглядати в порядку різного судочинства.
Із змісту статей 17, 21 КАС України випливає, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктами владних повноважень, при цьому позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, які пов'язані між собою та підсудні одному адміністративному суду.
Враховуючи викладене, суд правильно вважав, що даний спір має розглядатись в порядку цивільного судочинства та згідно з ст.ст.109,116 ЦПК передав справу на розгляд до Корольовського районного суду м. Житомира за місцем знаходження відповідачів. Ухвала суду про відкриття провадження за правилами ЦПК позивачем не оспорена.
Ухвала відповідає вимогам закону, підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 307,308,312,313-315,317 ЦПК України, суд
ухвалив :
апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Житомирського районного суду від 26 вересня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу проголошення.