1
Справа № 22ас/3299 Головуючий у 1 інстанції-: Діброва О.В.
Категорія - 5 Доповідач: Головчук С.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 листопада 2006 року Апеляційний суд Житомирської області
в складі :
головуючого Головчук С.В.
суддів Невмержицької Т.І., Малахової Н.М.
при секретарі Прищепі О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації (далі - управління праці) про зобов'язання постановки на чергу для отримання компенсації за втрачене домоволодіння
за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації на постанову Овруцького районного суду від 9 червня 2006 року,
встановив :
8 травні 2006 року позивачка звернулась з позовом про зобов'язання постановки на чергу для отримання компенсації за втрачене домоволодіння. Вона зазначала, що здала на баланс сільської ради власний будинок АДРЕСА_1 в зв'язку з переселенням з третьої зони радіаційного забруднення. Згідно діючого законодавства має право на отримання грошової компенсації в розмірі 14974,44грн. Проте відповідач відмовляється поставити її на чергу для отримання компенсації з врахуванням індексації, яка проводи лась для житлового фонду. Вважаючи таку відмову неправомірною, просила задовольнити позов.
Постановою Овруцького райсуду від 9 червня 2006 року позов задоволено. Зобов'язано управління праці Овруцької райдержадміністрації поставити ОСОБА_1 на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння в сумі 14 974 грн.
В апеляційній скарзі управління праці просить скасувати судове рішення та ухвалити нове, яким відмовити в позові. Відповідач зазначав, що судом неправильно застосовані норми матеріального права. Зокрема, суд не звернув уваги на те, що оцінку втраченого майна переселенця проводиться оцінювачами, які отримали сертифікат, зареєстровані в Державному реєстрі оцінювачів та уклали договір на засадах, встановлених 'законодавством та замовником оцінки. Позивач не надав доказів на підтвердження факту придбання житлового будинку або забезпечення його житлом. На думку відповідача суд не взяв до уваги, що відповідно до п.п.7,8 постанови Кабінету Міністрів України № 755 від 15.07.1997 року індексацію має нараховувати бюро технічної інвентаризації та експерт. Крім того, зазначені виплати здійснюються в порядку черговості.
Розглянувши справу в межах, визначених ст.195 КАС, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З матеріалів справи видно, що позивачка 25.03.2006 року здала на баланс сільської ради власний будинок АДРЕСА_1. Зазначений населений пункт відноситься до зони гарантованого добровільного відсе-лення.
Відповідач відмовив ОСОБА_1 поставити її на чергу для отримання компенсації. Суд правильно вважав таку відмову безпідставною, оскільки, позивачка здала власний будинок, отримала направлення на переселення та 19.09.2005 року придбала у власність на підставі договору купівлі-продажу квартиру АДРЕСА_2. Таким чином вона набула право на отримання компенсації за втрачене нерухоме майно.
Вартість компенсації визначена судом на підставі акту оцінки від 17.04.2006 року, проведеної оцінювачем ОСОБА_2, який має сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну діяльність в Україні". Зазначений доказ відповідачем не спростовано, клопотання про призначення експертизи не заявлено. Доводи про те, що між оцінювачем та сторонами у справі не укладався договір, на правильність рішення не впливають .
Відповідно до п.8 Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 755 від 15.07.1997 року (далі Положення) компенсація виплачується з урахуванням індексації, якщо в період до перерахування грошової компенсації Кабінетом Міністрів України були прийняті нормативні акти, за якими вартість житлового фонду індексується.
Судом встановлено, що протягом 2006 років проведено індексацію об'єктів житлового фонду з відповідним коефіцієнтом 1,16.
Тому компенсація перерахована з врахуванням індексу вартості об'єктів житлового фонду 1,16, що складає 14974,44 грн.
Рішення суду відповідає обставинам справи та вимогам закону, підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст. 195,198,200, 205,206 КАС України, суд -
ухвалив :
апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації залишити без задоволення, постанову Овруцького районного суду від 9 червня 2006 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня проголошення.
Головуючий