Справа №2-882/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 вересня 2008 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим в складі: головуючого судді Кошелєва В.І.
при секретарі Алєдіновій Л.Е.
за участю представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача Янус С.І., Гурової І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бахчисараї цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства ,,Крименерго,, про визнання Актів про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем незаконними та їх скасування,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка просить суд визнати незаконним і відмінити Акти про порушення Правил користування електричною енергією №1097744 від 05.04.2006 р., №114396 від 20.09.2006 р., №128845 від 02.04.2007 р. і скасувати їх , мотивуючи свої вимоги тим, що працівники Бахчисарайських районних електричних мереж ВАТ ,,Крименерго,, діяли неправомірно і незаконно склали акти про прорушення, оскількі вона порушень Правил користування електричною енергією не допускала.
Представник позивача підтримав заявлені вимоги і просить їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача позовні вимоги не визнала і просить суд в позові відмовити оскільки Акти про порушення правил користування електричною енергією побутовим споживачем працівниками Бахчисарайських електричних мереж були складени правомірно, оскільки в ході перевірки квартири, де мешкає позивачка було виявлене порушення Правил користування електричною енергією, яке виразилося в тому, що було самовільне підключення до електричних мереж , а також була відсутня пломба на приладу обліку.
Суд, заслухавши доводи сторін, дослідивши обставини і докази у справі, вважає, що заявлені вимоги задоволенню не підлягають.
Пояснення сторін і матеріали справи вказують на те , що сторони мають права і обов'язки, які витікають з правовідносин, врегульованих Законом України ,,Про електроенергетику,, .
Так, у судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 мешкає у квартирі АДРЕСА_1, на неї 01.08.1993 р. відкрит особистий рахунок НОМЕР_1. 11 липня 2000 р. з нею був укладений договір на користування електричною енергією, строк дії якого на теперішній час закінчився (а.с.29-32). В ході перевірки вказанного будинку, працівниками Бахчисарайських районних електричних мереж у квартирі ОСОБА_1, у присутністі родичів позивачки було виявлено порушення Правил користування електричною енергією, що виразилося в тому, що було самовільне підключення до електромереж і була відсутня пломба на приладу обліку, про що був складений акт №109744 від 05.04.2006 р. Як витікає з Акту, родичі позивачки, у присутністі якіх був складений акт, зауважень в акті не зробили і підписати його відмовились. Надалі були складені акти №114396 від 20.09.2006 р. та №128845 від 02.04.2007 р. (а.с.6-8).
Згідно ст.27 Закону України ,,Про електроенергетику,, та Правил користування електричною енергією для населення правопорушенням в електроенергетиці є самовільне підключення до об'єктів електроенергетики.
Відповідно до п.53 Правил у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акту вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акту свої зауваження.
У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представника енергопостачальника.
Згідно акту №109744 від 05.04.2006 р. , мешканці квартири (споживачі) ,в присутністі яких складався акт, зауважень до акту не внесли і підписати його відмовились, про що в акті зроблена позначка. Акт був складений та підписаний трьома представниками енергопостачальника. Інши акти також підписали три представника енергопостачальника.
При таких обставинах немає правових підстав вважати недійсними складені акти про порушення правил користування електричною енергією.
Оскільки судом встановлено, що акти були складені на підставі виявленних представниками енергопостачальника порушення Правил користування електричною енергією для населення і вони були складені з додерженням вимог Правил користування електричною енергією для населення, суд не знаходить правових підстав для визнання ціх актів недійсними. Крім того, Законом України ,,Про електроенергетику,, та Правилами користування електричною енергією для населення не предбаченно визнання актів про порушення незаконними та їх скасування, на чому наполягає позивачка та її представник.
Приймая до уваги вказані обставини, суд вважає заявлені вимоги необгрунтованими у зв'язку з чим у їх задоволені слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,60,212,213,215 ЦПК України, ст.27 Закону України ,,Про електроенергетику,, , суд
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позова ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства ,,Крименерго,, про визнання Актів про порушення Правил користування електроенергією побутовим споживачем №109744 від 5 квітня 2006 р., №114396 від 20 вересня 2006 р., №128845 від 2 квітня 2007 р. незаконними та їх скасування відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня оголошення рішення.
Головуючий суддя :