Судове рішення #270197
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22ас-437 2006 рік                                Головуючий по 1-й інстанції

Науменко Н.Д. Суддя-доповідач-   Обіді на О.І.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

07 серпня 2006 року                                                                 м.Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого - судді - Обідіної О.І.

Суддів - Прядкіної О.В., Абрамова П.С.

при секретарі - Рибак О.О.

з участю позивача ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2

представника відповідача - Мурич Л.О., Чернової М.Г.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Козельщинського районного суду Полтавської області від 17 травня 2006 року

по справі за позовом ОСОБА_1 до Кобеляцької державної податкової інспекції, Державної податкової адміністрації України, третя особа відділ паспортизації Козельщинського РВ УМВС України в Полтавській області про визнання права на здійснення платіжних операцій без застосування ідентифікаційного номера, звільнення від нього і виключення індивідуального номера і всієї інформації про позивача з інформаційного фонду Державного реєстру та внесення відмітки в паспорт про відмову від коду.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Обідіної О.І.,-

ВСТАНОВИЛА:

У березні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом.

Постановою Козелыцинського районного суду Полтавської області від 17 травня 2006 р. позов ОСОБА_1 задоволений частково.

Визнано за ОСОБА_1 право здійснювати податковий облік за раніше встановленими формами без застосування індивідуального ідентифікаційного номера та звільнено від індивідуального ідентифікаційного номера.

Зобов"язано Державну податкову адміністрацію України і Кобеляцьку міжрайонну державну податкову інспекцію виключити ідентифікаційний номер та всю інформацію про позивача з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру і знищити її облікову картку ІДР.

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ДПА України і Кобеляцької МДПІ про зобов"язання щодо внесення у паспорт відмітки про наявність права на здійснення податкових та інших платежів без індивідуального ідентифікаційного номера відмовлено.

В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просить вищевказану постанову суду скасувати частково - в частині відмови у задоволенні позову про зобов"язання Кобеляцької МДПІ внести у паспорт відмітки про наявність права на здійснення податкових та інших платежів без індивідуального ідентифікаційного номера та доповнити „що на сторінці 7 або 8 або 9 /для відміток/ та завірити її підписом відповідальної особи і гербовою печаткою КМДПІ смт.Козельщина", посилаючись на порушення судом Конституції України, норм матеріального права, дії ДПА України та МВС України суперечать чинному законодавству, оскільки ця відмітка вноситься згідно ст.Л ЗУ „Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів" та регламентує дії саме ДПА, а не МВС, оскільки на міліцію покладено обов'язки стосовно охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю, а не обов'язки податкових органів.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.. 198 ч.І п.З КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Згідно ст..202 ч.І п.4 КАС України підставами для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення питання.

Згідно ст..8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права... Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 була внесена до Державного реєстру осіб і їй 02 червня 1999 року був присвоєний індивідуальний ідентифікаційний номер. Позивач є віруючою православною християнкою, сповідує православну релігію і через свої релігійні переконання вважає, що примусове надання їй індивідуального ідентифікаційного номера відповідачами є порушення її конституційних права, прав на свободу світогляду та віросповідання.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ДПА України і Кобеляцької МД11І про зобов'язання щодо внесення у паспорт відмітки про наявність права на здійснення податкових та інших платежів без індивідуального ідентифікаційного номера, суд першої інстанції виходив з того, що згідно п.п.4,5 спільного Наказу ДПА України і МВС України від 19.10.2004 р. „ Про затвердження Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи -платника податків..." обов'язок унесення змін в державний реєстр щодо відміток про право на здійснення платежів без ідентифікаційного номера покладено на органи внутрішніх справ, проте, з таким висновком суду першої інстанції погодитися не можливо, оскільки ЗУ „Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов"язкових платежів" передбачено вносити такі записи органом, який присвоює ідентифікаційні номери.

Крім цього, постанова місцевого суду в частині зобов'язання Державної податкової адміністрації України виключити ідентифікаційний номер та всю інформацію про позивача з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру і знищити її облікову картку ІДР суперечить вимогам частини 8 ст.5 вищевказаного Закону, якою передбачено, що зміни та уточнення щодо даних, занесених до Державного реєстру під час реєстрації, вносяться державними податковими інспекціями за місцем постійного проживання платників податків та інших обов'язкових платежів.

Беручи до уваги те, що обставини справи встановлені судом повно і правильно, але судом порушено норми матеріального права, що призвело до ухвалення частково незаконного рішення, воно підлягає частковому скасуванню з постановлениям нового про задоволення в цій частині вимог позивача.

Керуючись СТ..СТ.195, 196, 198ч.1 п.З, 202 ч.І п.4, 205, 207 КАС України, колегія суддів,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовільнити.

Постанову Козельщинського районного суду Полтавської області від 17 травня 2006 року в частині зобов"язання Державну податкову адміністрацію України виключити ідентифікаційний номер та всю інформацію про ОСОБА_1 з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру і знищити її облікову картку ІДР та в частині відмови у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Кобеляцької МДПІ про зобов"язання щодо внесення у паспорт відмітки про наявність права на здійснення податкових та інших платежів без індивідуального ідентифікаційного номера скасувати та в цій частині ухвалити нову постанову.

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову в частині зобов"язання Державну податкову адміністрацію України виключити ідентифікаційний номер та всю інформацію про ОСОБА_1 з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру і знищити її облікову картку ІДР за безпідставністю.

Зобов"язати Кобеляцьку МДПІ Полтавської області зробити в паспорті ОСОБА_1 на сторінках 7-9 відмітку наступного змісту: „Має право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру", завірити її підписом відповідальної особи та гербовою печаткою Кобеляцької МДПІ Полтавської області.

В решті частини постанову Козельщинського районного суду Полтавської області від 17 травня 2006 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація