Справа № 0616/3504/12
2/0616/991/12
РІШЕННЯ
Іменем України
15 серпня 2012 року
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючого –судді Мозгового В.Б.,
при секретарі Палашкевич М.В.,
за участю позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
прокурора Гресько Д.В.,
представника служби у справах дітей ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Новограді-Волинському справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 та просить позбавити його батьківських прав у відношенні малолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
В позовній заяві позивачка посилається на те, що відповідач ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню неповнолітньої дитини –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка проживає та перебуває на її утриманні.
Відповідач із моменту розірвання шлюбу між ними, 25.03.2011 року, займається виключно власним життям та проживає окремо, життям дитини свідомо не цікавиться, не спілкується з нею ні за місцем проживання дитини ні у дошкільному навчальному закладі. Ніякої матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, не піклується про її фізичний і духовний розвиток. А тому просить суд позбавити відповідача батьківських прав відносно неповнолітньої доньки.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просить суд їх задовольнити.
Прокурор та представник служби у справах дітей проти задоволення позову не заперечують.
Відповідач позов визнав, не заперечує проти позбавлення його батьківських прав.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. З врахуванням думки сторін, суд вважає за можливе розглянути справу із винесенням рішення на попередньому судовому засіданні.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та давши їм належну оцінку, суд прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є батьком неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.4). Однак після розірвання шлюбу з позивачкою, відповідач не займається вихованням дитини, не спілкується з нею ні за місцем проживання, ні у дошкільному навчальному закладі, що підтверджується довідкою Житомирського дошкільного навчального закладу № 49, про те, що за весь період перебування дитини у навчальному закладі батько ОСОБА_2 її навчанням та вихованням не цікавився, не відвідував заклад, не турбувався життям та здоров’ям дитини (а.с.7). На даний час вихованням дитини займається чоловік позивачки ОСОБА_5
Відповідно до ст.164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини. Відповідно до п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлен ня і про позбавлення та поновлення батьківських прав»це має місце, коли батьки не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, ме дичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розви ток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.
Позбавлення батьківських прав неможливо лише, якщо мати чи батько, незважаючи на усі їхні старання, не змогли забезпечити дитині належного виховання.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні знайшов підтвердження факт того, що батько неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 –ОСОБА_2 вихованням дитини не займається, не піклується про її фізичний та духовний розвиток, не спілкується з нею в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення, самоусунувся від виконання батьківських обов’язків, тобто фактично ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню дитини, тому він може бути позбавленим батьківських прав відносно неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2
Керуючись ст.ст. 3, 10, 11, 57, 60, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 150, 164, 165, 166, СК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьківських прав відносно неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий