Справа № 1715/15866/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2012 року м. Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області в складі :
Судді Наумов С.В.
при секретарі Прокопчук Л.М.
позивача ОСОБА_1
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів,-
В с т а н о в и в :
Позивач у позові вказує, що із ОСОБА_2 перебував у зареєстрованому шлюбі з вересня 1997р..
Від шлюбу мають сина ОСОБА_3 11лютого 1998р.народження.
В 2004 році шлюб між ним та відповідачкою був розірваний . Рішенням суду син ОСОБА_4 залишився проживати з батьком , тобто позивачем.
Причиною розпаду сім»ї було те, що відповідачка зловживала спиртними напоями , вела аморальний спосіб життя , ніде не працювала .
ОСОБА_2 не виконує жодних батьківських обов»язків , не навідує і не приймає участь у вихованні дитини . Не надає матеріальної допомоги на утримання сина. Довгий час ніде не працювала. В січні цього року ОСОБА_2 стала отримувати пенсію по інвалідності .
Син ОСОБА_4, вже декілька років професійно займається спортом –плаванням , кожен день в нього двічі заняття . Він часто їздить на збори , змагання . Йому необхідне спортивне спорядження , витрати на які він як батько несе. Кожна поїздка оплачується за кошт батьків. Частково в матеріальних витратах приймає участь бабуся- мати відповідачки .
Бажає, щоб син і надалі займався плаванням , однак йому тяжко матеріально утримувати сина.
Вважає за необхідне стягнути із відповідачки не менше 1/3 частини від її пенсії на матеріальну допомогу сина .
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги , просить їх задовільнити. Крім того суду пояснив, що на даний час він також є інвалідом третьої групи загального захворювання , відповідно йому самому важко утримувати сина.
Відповідачка ОСОБА_2 позовні вимоги позивача визнала повністю. Суду пояснила, що із відповідачем вони раніше перебували у шлюбі від шлюбу мають сина ОСОБА_4 1998р.н.. Після розірвання шлюбу вони із позивачем домовились , що син буде проживати із батьком а вона тривалий час проживала в селі. Часто хворіла, тому не могла влаштуватись на роботу. На даний час вона є інвалідом третьої групи загального захворювання, відповідно отримує дохід- пенсію по інвалідності приблизно 900 грн.. Інших доходів у неї немає . Оскільки син проживає із батьком , вона не заперечує, щоб із її пенсії стягувалась 1/3 частка вказаного доходу.
Заслухавши сторін в судовому засіданні , дослідивши надані ними письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.
Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі.
Від шлюбу мають сина –ОСОБА_3 11 лютого 1998р.н..
Свідоцтвом про розірвання шлюбу серія І-ГЮ №010571 від 15.03.2007р., стверджується , що шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розірвано.
Довідкою ЖБК «Ювілейний»від 20.08.2012р., стверджується, що в АДРЕСА_1 разом із позивачем проживає його син ОСОБА_3
При визначенні розміру аліментів, суд враховує, стан здоров»я обох батьків дитини , як платника аліментів , так і батька з ким проживає дитина, які є інвалідами третьої групи загального захворювання , що стверджується відповідними довідками до акту огляду МСЕК.
Відповідно до ч.1 ст. 183 СК України , частка заробітку (доходу) матері ,батька , яка буде стягуватися як аліменти на дитину , визначається судом.
Отже, із ОСОБА_5 на утримання її неповнолітнього сина, який проживає з батьком необхідно стягнути аліменти у розмірі 1/3 чатсини її доходу.
Відповідно до ч.3 ст. 88 ЦПК України , із відповідачки в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 107 грн.30 коп..
На підставі ст..182 ,183 СК України ,керуючись ст..10, 30,60, 88 212 ,215 ЦПК України, суд-
У х в а л и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити повністю.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/3 доходу ( з пенсії по інвалідності) до досягненню дитиною повноліття, до 11 лютого 2016 року.
Стягнення аліментів розпочати з 21.08.2012 року тобто з часу звернення з позовом до суду.
Стягнути із ОСОБА_2 в дохід держави 107 грн. 30 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд з дня його проголошення.
Суддя Рівненського
міського суду ОСОБА_6