Судове рішення #2700641
Справа № 2-6758/ 2007 p

Справа № 2-6758/ 2007 p.

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

 

02.11.2007 р. Московський районний суд м. Харкова

в складі

головуючого судді     Омельченко Н.І.

при секретарі Нагорній      В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, 3-я особа: Харківська державна нотаріальна контора № 3 - про визнання права власності на частину домоволодіння у порядку спадкування за законом ,-

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка ОСОБА_125.04.2007 р. звернулася до суду з позовом доОСОБА_2та ОСОБА_3 про визнання права власності на 37/200 частин домоволодіння АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після смерті синаОСОБА_4, померлого у м. ХарковіІНФОРМАЦІЯ_1

В підтвердження своїх позовних вимог позивачка посилалася на те, що домоволодіння АДРЕСА_1 зареєстровано в КП ХМБТІ:

- заОСОБА_4-149/200 частин, з яких 76/200, на підставі рішення Московського районного суду м. Харкова від 01.02.1995 р. у порядку забудови, і 73/200 частини, на підставі Свідоцтва про право власності на спадщину, виданого 3-ю ХДНК після смерті його батька;

·    за позивачкою ОСОБА_1зареєстровано 43/200 частин домоволодіння на підставі рішення Московського районного суду м. Харкова від 01.02.1995 року, та рішення Московського районного суду м. Харкова від 22.06.1989 року;

·    за ОСОБА_5, яка не є спадкоємцем післяОСОБА_4 зареєстровано 8/200 части домоволодіння.

Спадкоємцями по закону після смерті ОСОБА_4 є позивача, як матір, відповідачка ОСОБА_2 як дружина померлого, та відповідач ОСОБА_3 як син. Заповіту син не залишив.

Спадщину позивачка прийняла шляхом подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщині.

Відповідачі прийняли спадщину, так як фактично проживають у домоволодінні та користуються ним.

Вона - позивачка оформити спадщину нотаріально не може, так як необхідно визначити склад спадкової частини домоволодіння, та провести виділ частки майна, належної відповідачціОСОБА_2як дружині померлого, у зв'язку с тим, що 76/200 частин домоволодіння збудовані нею з чоловіком під час шлюбу. Тому відповідачціОСОБА_2належить 38/200 частин у порядку спільної власності подружжя, а 38/200 частин є спадковім майном. Крім того вона не може отримати свідоцтво про спадщину, оскільки відповідачі не дають їй документи на будинок.

Таким чином, після виділу частки подружжя після смертіОСОБА_4 спадщина складає 111/200 частин домоволодіння, з яких кожному спадкоємцю припадає по 1/3 частині, тобто по 37/200 частин.

Відповідачі нотаріально оформити своє право власності на спадкове майно не бажають, тому позивачка просить суд задовільними вимоги. / а.с. 4/

В судовому засіданні позивачка та її представник підтримали вимоги, та дали пояснення відповідно викладених у позовній заяві.

Відповідачі в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи сповіщені належним чином, про що свідчать розписки про отримання повісток, про причини неявки суду не повідомили, що дає суду підстави розглядати справу у її відсутність.

 

2

За згодою позивача та його представника суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Заслухавши позивачку та її представника, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що спірним є будинок з надвірними побудовами по АДРЕСА_1, який, згідно довідки КП ХМБТІ зареєстрований на праві власності заОСОБА_4 -149/200 частин, з яких 76/200, на підставі рішення Московського районного суду м. Харкова від 01.02.1995 р. у порядку забудови, і 73/200 частини, на підставі Свідоцтва про право власності на спадщину, виданого 3-ю ХДНК після смерті його батька; за позивачкою ОСОБА_1 - 43/200 частин домоволодіння на підставі рішення Московського районного суду м. Харкова від 01.02.1995 року, та рішення Московського районного суду м. Харкова від 22.06.1989 року; за ОСОБА_5, яка не є спадкоємцем післяОСОБА_4 зареєстровано 8/200 части домоволодіння. / а. с. 10/

Позивачка ОСОБА_1є матір'юОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про його народження. / а. с. 6/

Згідно копії свідоцтва про смерть,ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 / а.с.5/.

Спадкоємцями по закону після смерті ОСОБА_4 є позивачка як його матір, відповідачка ОСОБА_2 як дружина померлого, та відповідач ОСОБА_3 як син. Згідно ст.. 1261 ЦК України всі вони мають право на спадщину за законом у рівних частках, тобто по 1/3 частині.

Рішенням Московського районного суду м.Харкова від 06.02.2007 року, позивачці ОСОБА_1був поновлений строк для прийняття спадщини на 3 місяці, після смерті її сина ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. / а.с.9/

Спадщину позивачка прийняла шляхом подання заяви 14.03.2007 року до нотаріальної контори про прийняття спадщині.

Згідно довідки 3-ї Харківської державної нотаріальної контори від 03.07.2007 року, після померлогоОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкав АДРЕСА_1 до нот контори з заявами звернулися : про відмову від спадщини 30.06.2006 року син померлого ОСОБА_3 на користь дружини померлого ОСОБА_2; 14.03.2007 року з заявою про прийняття спадщини звернулася мати померлого ОСОБА_1. Свідоцтво про спадщину не видавалося. / а.с.31/

Суд вважає, що при визначені часток спадщини після смертіОСОБА_4 слід відрахувати від 149/100 часток, належнихОСОБА_4 частку майна його дружини, відповідачки ОСОБА_2 у порядку сумісної власності на підставі ст.ст.60,70 СК України, яка складає 38/200 части домоволодіння, так як 76/1/200 частин домоволодіння були збудовані ними у час шлюбу, що підтверджено рішенням Московського районного суду м. Харкова від 01.02.1995 року.

Згідно ст..ст.1218,1226 ЦК України, спадковою часткою домоволодіння після смертіОСОБА_4, яка підлягає розподілу між спадкоємцями суд вважає 111/200 частин домоволодіння ЗІ49/200 частин, зареєстрованих заОСОБА_4, а 37/200 частин мають перейти у власність дружини померлого,ОСОБА_2порядку спільності майна подружжя.

Керуючись ст.ст. 16,1218, 1226, 1223,1261 ЦК України, ст.ст.10,11, 212- 215 ЦПК України, суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на 37/200 частин домоволодіння АДРЕСА_1у порядку спадкування за законом після смерті сінаОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, залишивши відкритими 112/200 частин домоволодіння, належних померлому ОСОБА_4 для оформлення на них права власності іншими спадкоємцями.

 

3

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація