Судове рішення #2699967
Справа № 2-2326\2007 рік

Справа 2-2326\2007 рік

ЗАОЧНЕ    РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                                                     УКРАЇНИ

12 жовтня  2007 року     Орджонікідзевський районний суд м.  Харкова у складі: головуючого - судді Глібко О.В.,  при секретарі - Гарбуз О.В..,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1,  ОСОБА_2 до ОСОБА_3,  третя особа - відділ ДІРФО Орджонікідзевського РВ ГУ УМВС України в Харківській області про визнання особи позбавленою права користування житловим приміщенням,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачі ОСОБА_1та ОСОБА_2 звернулися з позовною заявою до суду і просили визнати ОСОБА_3такою,  що втратив право користування квартироюАДРЕСА_1,  посилаючись на те,  що відповідачка тривалий час в указаній квартирі не проживає,  житловим приміщенням не цікавиться,  не несе витрат на утримання житла.

Позивачи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні просили позовні вимоги задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_3в судове засідання не з'явилася,  належним чином була сповіщена про час та місце розгляду цивільної справи по останньому відомому місцю проживання,  про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення. Суд постановляє по справі заочне рішення в силу  ст.  224 ЦПК України,  на підставі наявних у справі доказів та за згодою позивачів,  які не заперечували проти такого вирішення справи.

Третя особа - відділ ДІРФО Орджонікідзевського РВ ГУ УМВС України в Харківській області в судове засідання не з'явився,  належним чином був сповіщений про час та місце розгляду цивільної справи.

Суд,  вислухавши позивачів,  дослідивши матеріали цивільної справи,  вважає,  що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до  ст.  71 ЖК України особа може бути визнана такою,  що втратила право користування житловим приміщенням,  якщо вона на протязі більше 6 місяців без поважних причин відсутня за місцем основного мешкання.

Згідно  ст.  72 ЖК України визнання особи такою,  що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки,  провадиться у судовому порядку.

Судом встановлено,  що в спірній квартирі зареєстровані ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  неповнолітній ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  а також відповідачка ОСОБА_3.,  що підтверджено довідкою з місця проживання,  виданою КП "Жилкомсервіс" від 15.06.2007 року №2696. Дана квартира перебуває у спільній сумісній власності за ОСОБА_1та ОСОБА_2,  та належить останнім на підставі свідоцтва про право власності на житло від 29 травня 1997 року р. № 7-97-79873,  загальною площею 50, 1 кв. м.

Як пояснили в судовому засіданні позивачі відповідачка ОСОБА_3з 17 травня 2006 року не проживає в спірній квартирі,  речі її в квартирі відсутні в даний час відповідачка проживає за адресою АДРЕСА_2. Як пояснили позивачі перешкод у користуванні спірним житлом відповідачці ніхто не створював,  вона покинула квартиру самостійно. З вказаного часу спірним житлом відповідачка не цікавиться,  оплати за комунальні послуги не проводить,  але на підставі  ст.  64 ЖК України члени родини наймача житлового приміщення несуть рівні зобов'язання по утриманню  квартири.  Крім  того,   позивачі  пояснили,   що  в  спірній  квартирі  вони

 

проживають разом із малолітнім ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  але матір із сином не спілкується,  не провідує його вдома,  але при цьому,  залишається зареєстрованою у спірному житловому приміщенні.

Викладені обставини підтверджені наступними доказами : згідно свідоцтва про право власності на житло від 29 травня 1997 року р. № 7-97-79873 квартира АДРЕСА_1належить ОСОБА_1та ОСОБА_2 (а.с. 10); відповідно довідки з місця проживання про склад сім'ї та приписки №2696 від 15.06.07 року ОСОБА_3зареєстрована в спірній квартирі (а. с.  11).

Таким чином,  судом встановлено,  що відповідачка ОСОБА_3не проживає на спірній житловій площі більше ніж шість місяців і має бути визнаною такою,  що втратила право користування жилим приміщенням.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.  ст.  10,  11,  169,  209,  212,  214,  215, 224,  232 ЦПК України,   ст.  ст.  71, 72 ЖК України,  суд -

 

ВИРІШИВ:

 Позовну заяву ОСОБА_1,  ОСОБА_2     до     ОСОБА_3,   третя  особа  -  відділ     ДІРФО Орджонікідзевського РВ ГУ УМВС України в Харківській області про визнання особи позбавленою права користування житловим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_3,  1982 року народження ,  такою,  що втратила право

.   користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1

 м.  Харкові,  зобов'язавши відділ   ДІРФО Орджонікідзевського РВ ГУ УМВС України в

Харківській області зняти Хобот В.І. з реєстраційного обліку за даною адресою.

        Заочне рішення може бути переглянуте судом,  що його ухвалив,  за письмовою

заявою відповідача.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Орджонікідзевський

районний суд м.  Харкова шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення

рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів

апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції,  або в порядку ч.4  ст. 295

ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація