Судове рішення #269930
Справа № 11-1082 2006 року

Справа №       11-1082       2006 року                                              Головуючий у 1-й інстанції

Категорія   ст.    187 ч. 2    КК України                                          Личковахи О.О.

Доповідач: Гладій С.В.

 

УХВАЛА Іменем України

2006 року жовтня місяця 18 дня Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого - судді                         Гладія С.В.

суддів                                                Довгаль СЛ, Кисіль А.М.

з участю прокурора                        АдамецьА.Г.

адвокатів                                         ОСОБА_1, ОСОБА_2

законних представників                ОСОБА_3, ОСОБА_4

захисника                                         ОСОБА_5

засуджених                                      ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8

розглянула у відкритому судовому засіданні         в м. Полтаві кримінальну справу за апеляціями

засуджених ОСОБА_6, ОСОБА_8 на вирок Хорольського районного суду Полтавської

області від 7 липня 2006 року.

Цим вироком:                        ОСОБА_6,

уродженець і мешканець ІНФОРМАЦІЯ_1, українець, громадянин України, освіта середня, не працюючий, не одружений, в силу ст. 89 КК України не судимий, -

засуджений за ст. 187  ч.2 КК України до 7 років позбавлення волі;

ОСОБА_8, уродженець і мешканець ІНФОРМАЦІЯ_1, українець, громадянин України, освіта неповна середня, не працюючий, не одружений, в силу ст. 89 КК України не судимий, -

засуджений за ст. 187      ч.2    КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, до 5    років

позбавлення волі;

ОСОБА_7, уродженець і мешканець ІНФОРМАЦІЯ_1, українець, громадянин України, освіта неповна середня, не працюючий, не одружений, раніше не судимий, -

засуджений за ст. 187 ч.2 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, до 5 років позбавлення волі.

Стягнуто солідарно із засуджених ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на користь потерпілого 5000,00 грн. моральної шкоди.

Вирішено долю речових доказів.

Згідно вироку ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 визнані винними та засуджені за те що 16 квітня 2005 року близько 20 години у вагоні потяга приміського сполучення "Веселий Поділ - Кременчук", перебуваючи в-стані алкогольного сп'яніння, з метою заволодіння чужим майном, за попередньою змовою групою осіб, здійснили розбійний напад на потерпілого ОСОБА_9

При цьому ОСОБА_6 розмахував перед потерпілим ОСОБА_9 дерев'яною палицею та разом з ОСОБА_8 намагались викинути його на ходу з поїзда, тобто погрожували застосувати насильство, небезпечне для життя та здоров'я потерпілого. Крім того ОСОБА_6 і ОСОБА_8 наносили удари руками по тілу ОСОБА_9, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження, без короткочасного розладу здоров'я.

В результаті скоєння розбійного нападу ОСОБА_6, ОСОБА_7 і ОСОБА_8 заволоділи майном потерпілого на загальну суму 1105 грн., а саме: грошима в сумі 50,00 грн., шкіряною курткою вартістю 500,00 грн., мобільним телефоном вартістю 500,00 грн., стартовим пакетом до телефону вартістю 50,00 грн. та іншими речами.

В апеляції засудженого ОСОБА_8 ставиться питання про скасування вироку з направленням справи на додаткове розслідування в зв'язку з істотними порушеннями під час досудового слідства вимог кримінально-процесуального закону, а саме: проведення слідчих дій за участю неповнолітнього під психологічним тиском та без захисника, призначення покарання без урахування вчинення злочину в неповнолітньому віці, а також його незначної ролі в цьому.

В апеляції засудженого ОСОБА_6 зазначається про однобічність, поверховість та неповноту судового слідства, порушення вимог кримінально-процесуального закону, що виразилось в розгляді справи за відсутністю свідків, в зв'язку з чим також ставиться питання про скасування вироку та направлення справи на додаткове розслідування. Крім цього призначене покарання є надто суворим.

Заслухавши доповідача, засуджених ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 в обґрунтування поданих апеляцій і в останньому слові, в їх інтересах адвокатів ОСОБА_1, ОСОБА_2, законних представників ОСОБА_3, ОСОБА_4., захисника ОСОБА_5, які вважають надмірно суворим покарання, прокурора Адамець А.Г. про часткову обґрунтованість апеляцій ОСОБА_6, ОСОБА_8, перевіривши доводи апеляцій та матеріали кримінальної справи, колегія суддів вважає апеляції засуджених підлягаючими до часткового задоволення, а вирок суду змінити, виходячи з наступного.

Висновок суду про доведеність винності ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 у вчиненні нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного із погрозами застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров'я людини, вчинений за попередньою змовою, обґрунтований сукупністю досліджених у судовому засіданні та наведених у вироку доказів, а саме: свідченнями потерпілого ОСОБА_9 про те, що саме із застосуванням насильства, яке виразилось в погрозах побити його дерев'яною палицею, викинути на ходу з поїзда, ударами кулаками по тілу, засуджені заволоділи його майном ( т. І а.с. 5, 7, 9, 10, т. II а.с. 68-69), свідченнями свідків ОСОБА_10, ОСОБА_11 про обставини нападу на потерпілого (т. І а.с. 6, 18, 63-64), протоколами добровільної видачі речей (т.І а.с. 14-15), свідченнями самих засуджених під час досудового слідства, в яких вони визнавали себе винними в інкримінованому їм злочині (т. І а.с. 124-125, 133-134, 144-145, 240-241, 252-253, 266-267), висновком судово-медичної експертизи №946 від 10.05.2005, згідно якої потерпілому ОСОБА_9 були заподіяні легкі тілесні ушкодження без короткочасного розладу здоров'я (т. І а.с. 208).

Враховуючи, що погрози засуджених застосувати дерев'яну палицю, викинути потерпілого з потягу, що рухався, сприймались потерпілим реально, як небезпечні для його життя і здоров'я, суд вірно дії ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 кваліфікував за ст. 187 ч. 2 КК України.

Колегія судців критично відноситься до тверджень ОСОБА_8 в апеляції про порушення в ході досудового слідства його права на захист та психологічний тиск, який нібито призвів до самообмови, оскільки вони спростовуються доказами по справі.

Так, як вбачається із матеріалів справи, при затриманні ОСОБА_8, останньому були роз'яснені його права, як неповнолітньому, у відповідності до ст. 45 КПК України, був призначений захисник, законний представник (т. І а.с. 129), в присутності яких він і був допитаний в якості підозрюваного (т.І а.с. 133-134). В послідуючому всі допити ОСОБА_8 проводились в присутності адвоката, він давав зізнавальні свідчення, які знайшли своє об'єктивне підтвердження в показаннях потерпілого, інших засуджених, а тому судом першої інстанції зазначені твердження про психологічний тиск та самообмову мотивовано розцінені, як намагання уникнути відповідальності, (т. І, а.с. 158-167,180-184,197-199,252-253).

Колегія судців також критично відноситься до доводів ОСОБА_6 про однобічність поверховість та неповноту судового слідства, які виразились в розгляді справи за відсутністю свідків ОСОБА_10 і ОСОБА_11, оскільки з протоколу судового засідання видно, що підсудні не наполягали на їх визові, їхні свідчення дані в ході досудового слідства досліджувались в судовому засіданні та оцінені судом в сукупності з іншими доказами по справі (т. І а.с. 6,18, 63).

Будь-яких порушень кримінально-процесуального закону, які б тягнули скасування вироку, по справі не встановлено.

За таких обставин апеляції засуджених ОСОБА_6 та ОСОБА_8 в цій частині задоволенню не підлягають.

Разом з тим із справи вбачається, що ОСОБА_8 вчинив злочин в неповнолітньому віці, ОСОБА_6 - в молодому віці, ОСОБА_8 виховувався в багатодітній сім'ї, а ОСОБА_6 - в неповній сімї, в ході досудового слідства давали повні та послідовні свідчення, заявляли про щире каяття, а тому колегія суддів вважає за можливе задовольнити їх апеляції в цій частині та пом'якшити призначене судом першої інстанції покарання із застосуванням ст. 69 КК України.

Також колегія суддів вважає за необхідне, в порядку ст. 365 КПК України, пом'якшити покарання призначене ОСОБА_7 із застосуванням ст. 69 КК України, який вчинив злочин в неповнолітньому віці, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, сприяв розкриттю злочину та з урахуванням його ролі в злочині - звільнити його від відбування покарання з випробуванням.

Саме таке покарання ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_7 на думку колегії буде необхідне й достатнє для їх виправлення та попередження нових злочинів.

Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів апеляційного суду, -

УХВАЛИЛА:

Апеляції засуджених ОСОБА_6, ОСОБА_8 задовольнити частково.

Вирок суду змінити. Пом'якшити призначене засудженим покарання та вважати засудженими:

ОСОБА_6 за ч. 2 ст. 187 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, до 4 років позбавлення волі;

ОСОБА_8 за ч. 2 ст. 187 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, до 2 років 6 місяців позбавлення волі;

ОСОБА_7 за ч. 2 ст. 187 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, до 2 років позбавлення волі,

Відповідно до ст.ст. 75-76, 104 КК України звільнити ОСОБА_7 від відбування покарання з випробуванням на іспитовий термін 2 роки.

Зобов'язати ОСОБА_7 повідомляти органи -кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, работи або навчання, з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Звільнити ОСОБА_7 з під варти з залу суду.

В іншій частині вирок Хорольського районного суду Полтавської області від 7 липня 2006 року стосовно ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 залишити без змін.

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація