Судове рішення #26989507

Справа № 1805/13677/2012

Провадження № 1-кс/1805/157/2012


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 грудня 2012 року м. Суми

Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми Міліціанов Р.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1, на недотримання розумних строків розслідування особливо тяжких злочинів ОСОБА_2, ОСОБА_3, -

В С Т А Н О В И В :

26 грудня 2012 року до Зарічного районного суду м. Суми зі скаргою звернувся ОСОБА_1 на недотримання розумних строків розслідування особливо тяжких злочинів ОСОБА_2, ОСОБА_3

В своїй скарзі ОСОБА_1 просив суд направити на досудове слідство матеріали справи по фактам виконання ОСОБА_2, ОСОБА_3 терористичних актів, повернути законному власнику викрадене майно, яке є мотивом до терористичних дій, здобуте терористичним розбоєм у безпорадних заручників, підписати подання про звинувачення ОСОБА_3 у кримінальних злочинах.

До скарги додано копію відповіді Прокуратури Сумської області від 19.12.2012р. за №04/2/2-411-07 та зразок подання про звинувачення ОСОБА_3 у кримінальних злочинах.

Дослідивши подану ОСОБА_1 скаргу, суд вважає, що у відкритті провадження за скаргою належить відмовити, в зв'язку з наступним.

Як вбачається з матеріалів, скарга ОСОБА_1, датована 26 грудня 2012 року, подана та надійшла до Зарічного районного суду м. Суми 26 грудня 2012 року вх. № 29857. В день надходження матеріали цієї скарги було зареєстровано в автоматизованій системі документообігу суду та передано слідчому судді, визначеному згідно автоматичного розподілу справ між суддями.

Зі змісту поданої скарги, а також з урахуванням надання копій декількох документів, неможливо визначитись дії яких саме органів (чи посадових осіб) оскаржує ОСОБА_1

Ст. 303 КПК України передбачено вичерпний рішень, дій чи бездіяльності конкретних посадових осіб - прокурора чи слідчого, які можуть бути оскаржені до слідчого судді, а також підстав з яких ця скарга може бути подана. Крім того, чинним КПК, а саме: главою 26 КПК, визначено, що рішення, дії чи бездіяльність прокурора чи слідчого підлягають оскарженню лише на стадії досудового розслідування. Інші рішення, дії чи бездіяльність прокурора, які не визначені в ст. 303 КПК не можуть бути предметом розгляду в суді.

Скарга ОСОБА_1 не містить відомостей щодо зазначення конкретної посадової особи, дії або бездіяльність якої оскаржують ся або суперечать вимогам діючого КПК України, однак зазначена норма закону передбачає оскарження дій (бездіяльності) конкретної посадової особи -слідчого чи прокурора, за участю якого і повинен проводитись розгляд цієї скарги судом.

В силу ст.308 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, потерпілий мають право оскаржити прокурору вищого рівня недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування.. Прокурор вищого рівня зобов'язаний розглянути скаргу протягом трьох днів після її подання і в разі наявності підстав для її задоволення надати відповідному прокурору обов'язкові для виконання вказівки щодо строків вчинення певних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень. Особа, яка подала скаргу, невідкладно письмово повідомляється про результати її розгляду.

Таким чином, розгляд скарг на недотримання розумних строків розслідування віднесено до виключної компетенції прокурора і не є предметом розгляду слідчого судді, таку скаргу ОСОБА_1. Прокуратурою Сумської області вже розглянуто та надати скаржнику відповідь від 19.12.2012р. за №04/2/2-411-07.

Крім зазначеного, скарга ОСОБА_1 не містить чіткого та конкретного змісту вимог щодо предмета оскарження в контексті ч. 1 ст. 303 КПК України, з огляду на що, а також вищенаведеного, відповідно до положень ч. 4 ст. 304 КПК України, у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 належить відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 304 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

У відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 на недотримання розумних строків розслідування особливо тяжких злочинів ОСОБА_2, ОСОБА_3, направлення на досудове слідство матеріалів справи по фактам виконання ОСОБА_2, ОСОБА_3 терористичних актів, повернення викраденого майна, підписання подання про звинувачення ОСОБА_3 у кримінальних злочинах, відмовити.

Ухвала може бути оскаржена протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Сумської області.



Слідчий суддя Р.В. Міліціанов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація