Судове рішення #269565
Справа № 22-4487 від 2006 року

Справа № 22-4487 від 2006 року        Головуючий в 1 інстанції Морозова Л.М.

Категорія 21                                          Доповідач Михайловська СЮ.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

2006 рік жовтень 16    дня               Колегія суддів судової палати з цивільних справ

апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:

головуючого       - Бараннік О.П.,

суддів                  - Михайловської С.Ю., Дерев'янко О.Г.,

при секретарі      - Лещинській О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівка на рішення Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 07 квітня 2006 року за позовом ОСОБА_1до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівка про стягнення страхової виплати за моральну шкоду,

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівка Дніпропетровської області про стягнення страхової виплати за моральну шкоду, посилаючись на те, що в період роботи на шахті „ІНФОРМАЦІЯ_1" він отримав професійне захворювання.

При освідченні у МСЕК 25.06.2003 року позивачеві було встановлено 60 % втрати професійної працездатності та третю групу інвалідності безстроково.

Згідно ст. 21 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування..." у обов'язки відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в м. Тернівка входить своєчасне та в повному обсязі відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я, виплата йому страхових сум за моральну шкоду за наявності факту заподіяння цієї шкоди, чого в дійсності виконано не було і в зв'язку з чим позивач вимушений був звернутись з даним позовом до суду.

Рішенням Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 07 квітня 2006 року з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівка на користь ОСОБА_1. в рахунок виплати страхової суми за моральну шкоду стягнуто 50.000 гривень.

В апеляційній скарзі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівка просить рішення суду, як постановлене без врахування того, що дія Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві..." була призупинена, шляхом покладення мораторію на 2006 рік, скасувати.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Дніпропетровської області вважає, що апеляційна скарга відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Тернівка підлягає задоволенню частково , а рішення суду - зміні з послідуючою постановкою нового рішення виходячи з наступного.

 

Судом встановлено і підтверджено матеріалами справи, що згідно висновку МСЕК від 25.06.2003 року позивачеві встановлена 3 група інвалідності з 60% втратою працездатності.

Відповідно абз. З ч. 1 ст. 1 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" завданнями страхування від нещасного випадку є відшкодування матеріальної та моральної шкоди застрахованим і членам їх сімей.

Згідно ч.З ст. 34 вказаного Закону відшкодування моральної шкоди здійснюється у вигляді одноразової страхової виплати незалежно від інших видів страхових виплат. Сума страхової виплати за моральну шкоду визначається у судовому порядку і не може бути вищою двохсот розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, незалежно від інших страхових виплат.

За таких обставин, суд обґрунтовано, відповідно до вимог ст.ст. 21, 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання..." та ст.ст. З, 9 Закону України „Про охорону праці", стягнув з Фонду на користь позивача моральну шкоду.

Доводи відповідача правильність висновків суду не спростовують, рішення суду ухвалено з додержанням вимог норм матеріального і процесуального права, тому колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду.

Разом з тим, виходячи із обставин справи, наслідків та відсотків втрати працездатності і групи інвалідності позивача, колегія судців вважає можливим зменшити стягнуту судом першої інстанції суму моральної шкоди з 50 000 гривень до 25 000 гривень.

Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. 304, 307, 309, 313 - 314, 316 ЦПК України, колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівка Дніпропетровської області задовольнити частково.

Рішення Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 07 квітня 2006 року змінити, зменшивши суму моральної шкоди з 50 000 гривень до 25 000 гривень. В решті рішення суду залишити без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення, але на нього може бути принесена касаційна скарга протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація