Справа № 33ц-548/07 Головуючий у 1 інстанції - Старовойт Г. С.
Категорія: 59 Доповідач - Расевич C.I.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7листопада 2007року місто Луцьк
Колегія суддів з розгляду цивільних справ у касаційному порядку апеляційного суду
Волинської області в складі:
Головуючого: Расввича СІ.
Суддів: Русинчука М. М. , Стрільчука В.А., Шевчук Л.Я., Подолюка В.А., -
розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціальної політики Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області, Кабінету Міністрів України про стягнення 1365 грн. 25 коп. одноразової грошової допомоги за касаційною скаргою позивачки ОСОБА_1 на рішення Збаразького районного суду від 16 грудня 2005 року та ухвали апеляційного суду Тернопільської області від 26 січня 2006 року,
встановила:
У вересні 2005 року до суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до управління праці та соціальної політики Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області, Кабінету Міністрів України про стягнення в її користь 1365 грн. 25 коп. одноразової грошової допомоги за 2003-2005 роки включно, як учасника війни. Позивач вказує на те, що як учасник війни відповідно до Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», щорічно в строк до 5-го травня, вона має право на одержання разової грошової допомоги в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком, однак за період 2003-2004 pp. вказаний вид допомоги їй не виплачувався, а в 2005 році виплачено лише 50 грн. та просила стягнути на її користь разову грошову допомогу яка в сумі складає 1365 грн. 25 коп.
Рішенням Збаразького районного суду від 16 грудня 2005 року у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою апеляційного суду Тернопільської області від 26 січня 2006 року рішення Збаразького районного суду від 16 грудня 2005 року залишено без змін.
У касаційній скарзі позивач ОСОБА_1 просить скасувати рішення Збаразького районного суду та ухвалу апеляційного суду, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального і процесуального права та постановити нове рішення, яким задовольнити вимоги позивача.
Касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав. Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з
2
інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно -правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Судами встановлено, що спір між сторонами виник з приводу виплати разової грошової допомоги, яка здійснюється органами праці та соціального захисту населення, який належить до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п. 1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, цей Кодекс набирає чинності з 1 вересня 2005 року за винятком, встановленим пунктом 2 цього розділу.
З матеріалів справи вбачається, що дана справа розглянута судом після 1 вересня 2005 року за правилами, встановленими ЦПК України.
Суд при вирішенні справи та апеляційний суд при перегляді рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку на вказане уваги не звернули та розглянули справу у порядку, визначеному цивільним процесуальним законодавством.
За таких обставин, ухвалені у справі судові рішення підлягають скасуванню з підстав, передбачених ст. 338 ЦПК України з передачею справи на новий розгляд за правилами КАС України.
Керуючись ст. ст. 336, 338 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Касаційну скаргу позивача ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Збаразького районного суду від 16 грудня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 26 січня 2006 року в даній справі скасувати, а справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.