Судове рішення #2692860

                                                                                                        

 

                    

Справа № 11-529/2008 р.                              Головуючий у І інстанції Кучеревець

Категорія - ст. 125 ч. 2 КК України             Доповідач  Зенченко Т.С.

 

 

                                       У Х В А Л А

                  І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

28 серпня  2008 року  колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області в складі:

 

                       головуючого - судді  Трейтяк О.П.             

                       суддів -  Зенченко Т.С., Акуленко С.О.

                                              

           

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові кримінальну справу за апеляцією захисника ОСОБА_3 в інтересах  засуджених ОСОБА_1 та ОСОБА_2  на вирок Носівського районного суду Чернігівської області від 1 липня 2008 року.

 

Цим вироком 

 ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженець та мешканець м. Носівки Чернігівської області, українець, громадянин України, з середньою  освітою, працюючий  приватним підприємцем по ремонту автомобілів,  не судимий в силу ст.. 89 КК України

 

засуджений за ст. 125 ч.2 КК України і призначено покарання  у виді 180 годин громадських робіт 

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженець та мешканець м. Носівки Чернігівської області, українець, громадянин України, з середньою освітою,  неодружений,  працюючий автослюсарем в АТП „Ярослав-Авто” м. Київ, не судимий в силу ст. 89 КК України

засуджений за ст. 125 ч. 2 КК України до 180 годин громадських робіт.

 

Судом ОСОБА_1 та ОСОБА_2. визнані винними  в тому що,  3 березня 2007 року, близько 20 години  вони  на вул. Миколаївській в м. Носівка на ґрунті особистих  відносин заподіяли ОСОБА_4 легкі тілесні ушкодження, що  спричинили короткочасний розлад здоров'я.

 

Не погоджуючись з вироком суду  захисник в інтересах засуджених  ОСОБА_1  і ОСОБА_5 подав апеляцію. Доводи апеляції зводяться до того, що вирок суду є незаконним і підлягає скасуванню, у зв'язку  з однобічністю та неповнотою судового слідства. Висновки викладені у вироку суду  не відповідають фактичним обставинам справи, фактам, що мали місце в дійсності і встановленим сукупністю доказів у справі. У ході досудового слідства не добуто доказів наявності причинного зв'язку між діями засуджених та тілесними ушкодження, які маються у потерпілого. Покази потерпілого ОСОБА_4 мають  протиріччя і не узгоджуються з матеріалами  справи.  Невизнання вини ОСОБА_1  та ОСОБА_2 є дійсністю, а не способом самозахисту.  Посилаючись на зазначені обставини, захисник  просить вирок суду скасувати та винести ухвалу про закриття кримінальної справи.

 

 

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає з наступних підстав.

 

Висновок суду про доведеність вини ОСОБА_1 та ОСОБА_2  у вчиненні злочину за обставин, встановлених судом, відповідає фактичним обставинам справи і підтверджений зібраними у встановленому порядку доказами, які досліджені, належно оцінені судом і детально викладені у вироку.

 

Твердження засуджених про те, що вони не вчиняли злочин, за який засуджені, позбавлені підстав.

 

Як видно із матеріалів кримінальної справи, суд відповідно до вимог кримінально-процесуального закону дослідив всі докази і давши їм оцінку обґрунтовано поклав в основу вироку показання потерпілого, свідків та висновки експертиз.

 

Суд дійшов обґрунтованого висновку про доведеність вини  засуджених  у заподіянні легких тілесних ушкоджень потерпілому ОСОБА_4. За цим обвинуваченням суд повно і всебічно перевірив зібрані у справі докази. У вироку з належною мотивацією наведено достатньо доказів на підтвердження обвинувачення  ОСОБА_1 та ОСОБА_2

 

Дії засуджених відповідно до встановлених фактичних обставин правильно кваліфіковані за ч. 2 ст. 125 КК України.

 

Вирок суду  відповідає вимогам статей 323, 327, 334 КПК України.

 

Колегія суддів не може погодитись з доводами апеляції  захисника щодо не вчинення засудженими злочину відносно потерпілого  ОСОБА_4.

 

Як убачається з матеріалів кримінальної справи, 3 березня 2007 року потерпілому ОСОБА_4  були нанесені тілесні ушкодження засудженими.  Після  конфлікту, потерпілий звернувся до  правоохоронних органів з заявою про  його побиття. На підставі  направлення чергового було проведено  судово-медичне обстеження ОСОБА_4 Згідно акту у потерпілого малися  легкі тілесні ушкодження. Після неодноразових  перевірок була винесена постанова про відмову в порушенні кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 296 ч.2 КК України та було рекомендовано звернутися до суду  в порядку приватного обвинувачення.

 

ОСОБА_4 на підставі зазначеної постанови звернувся до суду зі скаргою в порядку ст. 27 КПК України.

 

Під час судового розгляду справи судом була призначена судово-медична експертиза. Висновок експерта № 374 від 17.06.2008 року підтвердив наявність у потерпілого легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.  

 

Пояснення потерпілий ОСОБА_4 давав послідовно, із перших пояснень він підтверджував, що саме  ОСОБА_1 та ОСОБА_2  наносили  йому  удари.

 

Засуджені повністю заперечували свою причетність до заподіяння будь-яких тілесних ушкоджень потерпілому.

 

Доводи засуджених ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що тілесні ушкодження у потерпілого могли виникнути при падінні, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки висновок експертизи підтверджує механізм спричинення тілесних ушкоджень потерпілому, а саме ушкодження в правій  навколоушній поверхні за все спричинені від удару кулаком.

 

Показання свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 ОСОБА_9 та ОСОБА_10.  підтверджують  наявність нанесення  тілесних ушкоджень потерпілому, саме засудженими, а тому судом першої інстанції дані свідчення взяті  до уваги.

 

Суд першої інстанції покази свідків: ОСОБА_11 та ОСОБА_12 не прийняв до уваги і віднісся  до них критично, оскільки вони не узгоджуються між собою, є нелогічними та суперечать іншим матеріалам справи.

 

 Твердження засуджених, що вони не вчиняли злочин, судом вірно розцінено, як захисну версію.

 

Покарання, яке призначене засудженим, відповідає характеру і ступеню тяжкості вчиненого злочину, даним, що характеризують їхні особи та всім обставинам справи і є справедливим.

 

Істотних порушень вимог кримінально-процесуального закону, які тягнуть скасування  вироку, перевіркою матеріалів справи не встановлено.

 

Керуючись ст.ст. 365, 366, 379  КПК України, колегія суддів

                                          у х в а л и л а:

 

Апеляцію захисника ОСОБА_3 в інтересах засуджених ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити без задоволення, а вирок Носівського районного суду Чернігівської області від 1 липня 2008 року щодо  ОСОБА_1 і ОСОБА_2  - без зміни.

                                      

  Головуючий:

                                               

  Судді:     

 

 

                          

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація