Справа № 2-860 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2007 року
Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Зацерковного М.М. при секретарі Горбач Н.Д. розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого Бахмацького районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Курінської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок із надвірними будівлями, -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Курінської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок із надвірними будівлями , що розташований в АДРЕСА_1, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2.Після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований в АДРЕСА_1.Дане господарство відносилось до суспільної групи колгоспних дворів, членами якого рахувались : голова двору ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року.Ще при житті ОСОБА_2. склала заповіт , згідно якого призначила спадкоємицею на все своє майно свою сестру ОСОБА_1, яка прийняла спадщину шляхом звернення із заявою про прийняття спадщини до Ніжинської державної нотаріальної контори .Спадкоємці які мають право на обов»язкову долю у спадщині відсутні. При оформленні права власності на спадкове майно в державній нотаріальній конторі виникла необхідність в судовому порядку визнати право власності на дане спадкове майно, так як Бахмацьке МБТІ не оформляє право власності на будинковолодіння, що належало ОСОБА_2в зв"язку з тим, що вона померла, а цивільна правоздатність фізичної особи припиняється в момент смерті .Таким чином змушена звертатися до суду.
В судове засідання позивачка не з»явилася . в матеріалах справи мається заява про розгляд справи без її участі. Позовні вимоги підтримує.
Відповідач-представник Курінської сільської ради в судове засідання не з"явився, але в своїй письмовій заяві просить справу розглянути в їх відсутність, позов визнали.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Як було з"ясовано в судовому засіданні станом на 15.04.1991 р. дане господарство відносилось до категорії колгоспних дворів, і рахувалось за - головою ОСОБА_2, що підтверджується довідкою Курінської сільської ради № 1357 від 18.07.2007 року.
Відповідно п 6: Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року ""Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності", положення ст.17 ЗУ "Про власність" щодо спільної сумісної власності поширюються на правовідносини, які виникли після введення в дію цього Закону (з 15.04.1991 року).Право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування мають ті члени двору, котрі на 15.04.1991 року не втратили права на частку в його майні. Розмір частки члена двору визначається, виходячи з рівності часток усіх його членів. Згідно до ст.4 Постанови Верховної Ради України "Про введення в дію Закону "Про власність" загальні правила спадкування щодо частки члена колгоспного двору в майні двору застосовуються з 01.07.1990 року.
2
Копією свідоцтва про смерть підтверджується, що ОСОБА_2померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Факт того , що будинок оволодіння, яке розташоване в АДРЕСА_1належало померлій ОСОБА_2. підтверджується технічним паспортом на будинок та довідкою Прилуцького БТІ згідно якої ОСОБА_2. на підставі рішення Бахмацької районної ради № 14 від 11.01.1990 року належить дане будинковолодіння , але право власності не зареєстроване в Бахмацькій дільниці Прилуцького МЕТІ.
Згідно ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Відповідно до заповіту ОСОБА_2, посвічених Курінською сільською радою 05 липня 1996 року все майно ОСОБА_2заповіла своїй сестрі ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
ОСОБА_1 , яка змінила прізвище при одруженні прийняла спадщину шляхом подачі заяви до державної нотаріальної контори, що підтверджується заявою до Ніжинської нотаріальної контори № 662 від 01 червня 2007 року , що підтверджується матеріалами спадкової справи № 349, відкритої Ніжинською державною нотаріальною конторою.
Таким чином будинковолодіння, яке належало померлій ОСОБА_2переходить по праву спадкування у власність її сестри ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст. 10, 60,66 27,31,80, 212-215, 294 ЦПК України, ст.ст. 1235,1268, 1270, (2004р), суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок із надвірними будівлями , що розташований по АДРЕСА_1як спадкоємиці за заповітом після померлої сестри ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після
подання заяви про апеляційне оскарження.