Справа № 2-882 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2007 року
Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Зацерковного М.М. при секретарі Горбач Н.Д.
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого Бахмацького районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1інтереси якої представляє ОСОБА_2до Бахмацької міської ради про визнання права власності на недобудований житловий будинок , -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 в вересні 2007 року звернувся до суду з позовом до Бахмацької міської ради про визнання права власності на недобудований житловий будинок , що розташований в АДРЕСА_1, вказуючи на те, що в лютому 1993 року ОСОБА_3отримала дозвіл на будівництво житлового будинку .12 лютого 1993 року рішенням Бахмацької міської ради № ЗО ОСОБА_3. був наданий дозвіл на відвод під забудову земельної ділянки за вказаною адресою.Стан готовності будинку на 1993 рік був оцінений як побудований на 9 відстоків.Відповідоно до договору дарування № 2-2283 від 21 грудня 1994 року ОСОБА_3. подарувала недобудованй будинок своєму свекру ОСОБА_4, мешканцю с Пальчики , Бахмацького района, який перебував в шлюбі із позивачкою ОСОБА_1. Але після укладення договору дарування дане будинковолодіння належним чином не було зареєстровано в Бахмацькій дільниці БТІ. Згідно договору між ОСОБА_3. та Бахмацькою міською радою від 04.03.1993 року ОСОБА_3. була предоставлена в безстрокове користування земельна ділянка за вказаною адресою , яка 21 грудня 2001 року була відчужена на користь ОСОБА_4.. ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_4.. Після його смерті відкрилась спадщина на надобудований будинок за адресою АДРЕСА_1 .Ще при житті ОСОБА_4. склав заповіт , згідно якого призначив своєю спадкоємицею на все своє майно свою дружину ОСОБА_1. яка прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в спадщину , оскільки на момент відкриття спадщини проживала разом із спадкодавцем ОСОБА_4. .Спадкоємці які мають право на обов»язкову долю у спадщині відсутні. При оформленні права власності на спадкове майно в державній нотаріальній конторі виникла необхідність в судовому порядку визнати право власності на дане спадкове майно, так як Бахмацьке МБТІ не оформляє право власності на недобудованй будинок , що належало ОСОБА_4. в зв"язку з тим, що він помер , а цивільна правоздатність фізичної особи припиняється в момент смерті .Таким чином вона змушена звертатися до суду.
В судовому засіданні представник представника позивачки ОСОБА_5. позовні вимоги підтримав , виклав мотиви зазначені в позовній заяві .Просить задовольнити вимоги.
Відповідач-представник Бахмацької міської ради в судове засідання не з"явився, але в своїй письмовій заяві просить справу розглянути в їх відсутність, позов визнали.
Представник третьої особи на стороні відповідача Бахмацької дільниці Прилуцького БТІ в судове засіданні не з»явився , в матеріалах справи мається заява про розгляд спарви без їх участі. При винесенні рішення покладаються на розсуд суду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Як було з»ясовано в судовому засіданні 12 лютого 1993 року ОСОБА_3. отримала дозвіл на відвод під забудову земельну ділянку за адресою
2
АДРЕСА_1,що підтверджується рішенням Бахмацької міської ради № 30 від 12.02.1993 року, та актом Бахмацької архітектури від 12.03.1993 року. Відповідно до договіру дарування від 21 грудня 1994 року ОСОБА_3. подарувала недобудований будинок який розташований за адресою АДРЕСА_1 ОСОБА_4. Готовність будинку на момент дарування була визначена 9 відсотків.
Факт того , що будиноковолодіння , яке розташоване в АДРЕСА_1належало померлому ОСОБА_4. підтверджується технічним паспортом на будинок , договіром дарування на будинок від 21.12.1994 року , проектом забудови приватного будинка, довідкою Прилуцького МБТІ про стан готовності будинку від 05 лютого 2004 року , рішенням виконаному Бахмацької міськради від 24.01.2006 року згідно якого ОСОБА_4. був наданий дозвіл на дарування недобудованого будинку.
Копією свідоцтва про смерть підтверджується, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, актовий запис НОМЕР_1.
Згідно ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Відповідно до заповіту ОСОБА_4. все майно яке перебуває у його власності на момент смерті заповів своїй дружині ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Довідкою Бахмацької державної нотаріальної контори підтверджується , що ОСОБА_1. звернулася до Бахмацької державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та отримала свідоцтво про право на спадщину на 1/2 частину жилого будинку , грошові заощадження та автомобіль від 05.02.2004 року.
Таким чином вищезазначені права власності на недобудований будинок , які залишилися після смерті ОСОБА_4 переходять по праву спадкування за заповітом до його дружини ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст. 10, 60,66 27,31,80, 212-215, 294 ЦПК України, ст.ст. 1218, 1235,1268, 1270, (2004р), суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок із надвірними будівлями , що розташований по АДРЕСА_1 як спадкоємиці за заповітом після померлого чоловіка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.