Справа № 2457 2006 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 34 Овсюка
Доповідач Колодійчук
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області
від 25 жовтня 2006 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Колодійчука В.М.
Суддів: Іванюка М.В. Чуприни В.О.
При секретарі Руденко О.М., Голембевській Л.М.
За участю представника ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3
Розглянула у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 4 вересня 2006 року,
ВСТАНОВИЛА:
В лютому 2006 р. ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя та втрату права на житлову площу. В заяві зазначала що з 1.06.1993 р. по 21.10.2005 р. перебувала в шлюбі з відповідачем. Під час спільного життя придбали автомобіль ВАЗ-2147, металевий гараж, відеокамеру та відеомагнітофон. Все вказане майно забрав відповідач. Тому просила стягнути з відповідача на її користь 19425 грн., 1/2 належної їй частки майна.
Крім того, під час шлюбу сторони приватизували на себе та на дітей двокімнатну АДРЕСА_1 в м. Вінниці. Відповідач в спірній квартирі не проживає без поважних причин, а тому просила визнати його втратившим право на житло.
ОСОБА_3 звернувся з зустрічним позовом до ОСОБА_1 про вселення посилаючись на те, що відповідачка перешкоджає йому користуватись квартирою змінивши замок вхідних дверей.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 змінили свої вимоги і просила визнати за нею право на1/4 частини квартири, яка належить відповідачеві залишивши в його користуванні все інше майно.
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 4 вересня 2006 року позов задоволено частково. Визнано за ОСОБА_1 право власності на автомобіль ВАЗ 21047, металевий гараж, відеокамеру і відеомагнітофон.
В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про виділення у власність 1/4 частини АДРЕСА_1 в м. Вінниці, що є власністю ОСОБА_3 відмовлено.
Зустрічний позов задоволено. Постановлено вселити ОСОБА_3 в АДРЕСА_1в м. Вінниці, зобов'язавши ОСОБА_1 не чинити йому перешкод у користуванні жилим приміщенням.
В апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати та постановити рішення яким задоволити вимоги позивачки посилаючись на те, що суд не врахував проживання з нею двох неповнолітніх дітей, створення відповідачем іншої сім'ї і таким чином неможливість подальшого проживання його в цій квартирі.
Колегія судців вислухавши сторони, перевіривши доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення виходячи зі слідуючого.
Матеріалами справи встановлено, що сторони перебували в шлюбі з 1.06.1993 р. по 21.10.2005 р. В період спільного життя ними було придбано автомобіль ВАЗ-21047, металевий гараж, відеокамеру, відеомагнітофон та приватизовано державну АДРЕСА_1у м. Вінниці.
Вирішуючи спір про розподіл майна та визначаючи за ОСОБА_1 право власності на автомобіль ВАЗ-21047, металевий гараж, відеокамеру та відеомагнітофон суд не з'ясував де знаходяться дані речі, не встановив їх вартість.
В той же час в судовому засіданні позивачка вказувала, що спірне майно знаходиться у відповідача, автомобіль пошкоджений, місце знаходження речей невідоме.
Суд ці доводи не спростовував і тому прийняв помилкове рішення.
Тому рішення суду в частині поділу майна подружжя слід скасувати і справу повернути на новий розгляд.
В частині вселення ОСОБА_3 рішення суду відповідає вимогам закону оскільки він є власником 1/4 частини квартири, а тому дії ОСОБА_1 направлені на недопущення його в квартиру суд обгрунтовано визнав неправомірними.
Посилання апелянта на створення відповідачем іншої сім'ї та тривале не проживання в квартирі не є підставою для позбавлення його права на приватну власність і тому до уваги не приймаються.
З урахуванням наведеного та керуючись ст.ст. 308, 311, 313 -315, 317 ЦПК України,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1ОСОБА_2 задоволити частково.
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 4 вересня 2006 року в частині поділу спільного майна ОСОБА_1 і ОСОБА_3 скасувати, а справу направити на новий розгляд в той же суд.
В іншій частині апеляційну скаргу відхилити, а рішення суду залишити без зміни.
Ухвала суду набирає законної сили з дня її проголошення.
На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двох місяців.