АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 9кв - 509 / 2007р. Головуючий по 1 інстанція
Категорія : 21 Забара І.К.
Доповідач в апеляційній Інстанції Шевченко В.А. Доповідач в касаційній інстанції Бородійчук В.Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2007р. м. Черкаси
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду
Черкаської області у складі суддів
Адаменко Л.В.
Магда Л.Ф.
Бородійчук В.Г. розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 грудня 2005 року і ухвалу апеляційного суду Сумської області від 15 лютого 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Сумського міського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, третя особа - ВАТ «Сумське МНВО їм. Фрунзе» про відшкодування моральної шкоди,
встановила:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Свої позивні вимоги мотивував тим, що з вересня 1975 року по теперішній час вік працював у ВАТ «Сумське МНВО ім. Фрунзе». В наслідок праці в умовах підвищеного шуму та запиленості він отримав професійне захворювання у вигляді силікозу 1 стадії, емфіземи легень 1 стадії, ДН 1-2 стадії, нейросенсорної туговухості 2 стадії. Згідно рішення МСЕК ступень втрати ним професійної працездатності становить 50 % . Таким чином внаслідок неналежних умов праці йому була заподіяну моральна шкода, яку він оцінює в ЗО 000 грн.. Тому позивач просив суд стягнути з відповідача на його користь в рахунок відшкодування моральної шкоди 30 000 грн..
Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 грудня 2005 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Постановлено стягнути з відповідача на користь позивача 10 000 грн. на відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою апеляційного суду Сумської області від 15 лютого 2006 року рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 грудня 2005 року залишено без зміни.
В касаційній скарзі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м Суми просить скасувати рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 грудня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Сумської області від 15 лютого 2006 року як незаконні та необґрунтовані та винести нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Колегія суддів дійшла висновку, що підстави для перегляду судових рішень відсутні, виходячи з наступного.
Згідно ч.2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду, чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Встановлено і це вбачається із матеріалів справи, що судове рішення ухвалено з додержанням судом норм матеріального та процесуального права і доводи скарги його висновків не спростовують.
Відсутні і передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового
скасування судового рішення.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за необхідне відмовити у задоволенні касаційної скарги.
Керуючись Законом України від 22.02.2007 № 697-V «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій України» щодо забезпечення касаційного розгляду цивільних справ», підпунктом 2 пункту 3 розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій України», ст. ст. 323, 332, 336, 337, ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області
ухвалила:
Касаційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м Суми відхилити.
Рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 грудня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Сумської області від 15 лютого 2006 року залишено без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.