Справа №22-2397 оскаржуване рішення(ухвала) ухвалено під головуванням
Категорія: 36 Дубчака А.Г.
Доповідач: Чорний В.І.
РІШЕННЯ ім'ям України
11 жовтня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Чорного В.І.
Суддів: Морозовського В.І., Чуприни В.О.
При секретарі: Цехмістер О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення ІПаргородського районного суду Вінницької області від 11 серпня 2006 року за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів,-
ВСТАНОВИЛА:
В липні 2006 року ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання сина - ОСОБА_3 народження ІНФОРМАЦІЯ_1мотивуючи тим, що відповідач участі в утриманні та вихованні дитини не приймає, а тому просила визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі 70 грн.
Рішенням Шаргородського районного суду Вінницької області від 11 серпня 2006 року позов був задоволений.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просила скасувати судове рішення посилаючись на порушення судом матеріального законодавства постановити нове рішення яким стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3 в розмірі 25 відсотків від всіх видів доходу, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму, щомісячно до повноліття дитини.
Розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим.
Вище приведені вимоги процесуального закону судом першої інстанції не виконані, що призвело до неправильного вирішення справи.
Встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі від якого мають сина ОСОБА_3 народження 16 січня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про його народження (а.с.4).
Згідно довідки виконкому Хоменківської сільської Ради від 7.07.2006 поясненням сторін, дитина знаходиться на утриманні позивачки.
Задовольняючи позов, суд виходив з того, що у відповідача на утриманні знаходяться двоє неповнолітніх дітей, про можливість сплачувати аліменти у визначений судом сумі, а також погодження сторонами на визначену суму.
Проте погодитись з таким висновком суду не можна, оскільки він не грунтується на законі.
1
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу.
В своїх роз'ясненнях, викладених у п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» відповідно до яких, розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч.2 ст. 182 СК України.
Таким чином законом передбачено, що навіть за наявності домовленості сторін щодо визначення розміру аліментів не можуть включатись умови, які погіршують становище позивачки.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 має постійне місце роботи та отримує регулярний дохід, про що свідчить довідка про доходи, а тому для суду не було підстав для визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.
Враховуючи, що по справі не вимагається додаткове зібрання доказів, що суд повно встановив факти та правовідносини, про те неправильно застосовані норми матеріального закону, колегія судців вважає за необхідне постановлене судове рішення скасувати з постановленням нового рішення про задоволення позовних вимог.
З врахуванням вище викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 309, 314, 316 ЦПК України колегія суддів,-
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовільнити.
Рішення Шаргородського районного суду Вінницької області від 11 серпня 2006 року скасувати.
Ухвалити нове рішення, яким стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, працюючого в ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1, мешканки АДРЕСА_2, аліменти для утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 25 відсотків від всіх видів доходу, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму, щомісячно починаючи з дня подачі позову - 18 липня 2006 року і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2в дохід держави держмито в розмірі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.
Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1витрати за надання правової допомоги в сумі 50 грн.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двох місяців.
2