Справа № 1407/4630/2012
ВИРОК
іменем України
"26" грудня 2012 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді -ДОМАРЄВОЇ Н.В.,
при секретарі -СИВЕРИН Л.А.,
з участю прокурора - НИЖНІК Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вознесенську Миколаївської області кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Одеса, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одруженого, не працюючого, проживаючого АДРЕСА_1, судимого 09.08.2001 року Вознесенським районним судом Миколаївської області за ч. 1 ст.185, ч. 3 ст. 185 КК до 3-х років позбавлення волі з конфіскацією майна з іспитовим строком на 2 роки; 18.10.2002 року Вознесенським міським судом Миколаївської області за ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 185 КК України до 4-х років позбавлення волі, звільненого умовно-достроково на 10 місяців 16 днів; 01.10.2008 року Вознесенським міськрайонним судом Миколаївської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3-х років позбавлення волі, звільненого умовно-достроково наневідбутий строк обмеження волі 11 місяців 11 днів 29.09.2010 року; 20.07.2011 року Вознесенським міськрайонним судом за ст. 185 ч. 2, ст. 71 КК України до 6-ти місяців арешту, звільнений 10.02.2012 року по відбуттю строку покарання,
--у вчиненні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1 вчинив крадіжку чужого майна при таких обставинах.
12.09.2012 року близько 14 годин 30 хвилин, ОСОБА_1, знаходячись біля банкомату «Приват-Банк», що розміщується за адресою: м. Вознесенськ, Миколаївської області, вул. Жовтневої революції, № 18/3, допомагаючи ОСОБА_3 зняти грошові кошти з банківської картки в банкоматі та отримавши від останньої банківську картку «Приват-Банк», яка належить ОСОБА_2, провів фінансову операцію по зняттю грошової суми в розмірі 1000 гривень з рахунку картки, після чого з корисливих мотивів, шляхом обману громадянки ОСОБА_3, який полягав в повідомленні останньої, що на рахунку картки немає грошей заволодів зазначеною грошовою сумою та залишив місце події, чим спричинив ОСОБА_2 матеріальний збиток на загальну суму 1000 гривень. Під час досудового слідства 12.09.2012 року працівниками міліції передано 600 гривень потерпілій.
Допитаний в судовому засіданні в якості підсудного ОСОБА_1 вину визнав повністю, підтвердив факт вчинення злочину при вищевикладених обставинах. Щиро кається. Пояснив суду, що 15.11.2012 року передав потерпілій 400 гривень в рахунок відшкодування збитків, про що надав суду розписку.
Відповідно до ст. 299 КПК України суд визнав недоцільним досліджувати інші докази стосовно тих фактичних обставин справи, які учасниками процесу не оспорюються.
Аналізуючи викладене, суд вважає, що пред"явлене підсудному обвинувачення доведене в повному обсязі і його дії, які виразилися в заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, належить кваліфікувати за ч.2 ст. 190 КК України.
При призначенні покарання суд враховує ступень тяжкості вчиненого злочину, особу винного і обставини, які обтяжують та пом»якшують його покарання.
Обставинами, що пом"якшують покарання підсудного згідно зі ст. 66 КК України, є щире каяття, визнання вини, відшкодування шкоди,
Обставин, які обтяжують покарання підсудного згідно зі ст. 67 КК України, суд не вбачає. Обираючи міру покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступень тяжкості та обставини скоєного ним злочину, обставини, які пом"якшують його покарання, умови життя підсудного, його соціальне та матеріальне становище, рівень культури та освіти, стан здоров'я підсудного, його характеристику як особи.
За місцем мешкання підсудний характеризується посередньо, перебуває на обліку у нарколога Вознесенської ЦРЛ з діагнозом синдром залежності від опіоідів, раніше судимий, інвалід 3-ї групи.
З урахуванням всіх обставин кримінальної справи, враховуючи тяжкість злочину та інші обставини справи, суд дійшов висновку про можливість виправлення підсудного без відбування основного покарання, із застосування випробування, відповідно до ст. 75 КК України, яке буде необхідним та достатнім для виправлення підсудного, а також попередження вчинення ним нових злочинів, відповідно до ст. 65 КК України.
Цивільний позов залишити без задоволення, оскільки підсудним збитки відшкодовано, що підтверджується розписками (а.с. 15, 92).
На підставі викладеного, керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1визнати винним у скоєнні злочину передбаченому ч. 2 ст. 190 КК України, та призначити йому покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75, 76 КК України засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання звільнити, встановивши йому строк випробування 2 (два) роки, зобов'язавши не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти орган кримінально -виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Цивільний позов залишити без задоволення.
Запобіжний західзасудженомуОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без зміни -- підписку про невиїзд.
Апеляції на вирок можуть бути подані до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд на протязі 15 діб з моменту оголошення вироку, а засудженим в той же строк з моменту одержання копії вироку.
Суддя: Н.В.Домарєва