Україна
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2006 року судова колегія судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі: головуючого - Станкевича В.А. суддів - Бабія А.П.
- Ступакова О. А. при секретарі - Переверзевій Н.В. розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Київського районного суду м. Одеси від 29 серпня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИЛА.
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
В заяві та в суді заявниця вказала, що відповідач є батьком дитини, протягом довгого часу не надає матеріальної допомоги на утримання сина, не приймає участі у вихованні дитини, в зв'язку з чим просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини в сумі 400 грн. щомісячно до досягнення нею повноліття.
Відповідач позов визнав частково та заявив, що він не працює і не мас матеріальної змоги сплачувати позивачеві аліменти на утримання сина.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 29 серпня 2006 року позов ОСОБА_2 задоволений. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 400 грн. щомісячно до досягнення ним повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2, починаючи з 7 серпня 2006 року.
В апеляційній скарзі ставиться питання про зміну рішення суду в частині стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 400 грн., до досягнення ним повноліття та встановити новий розмір в сумі до 150-200 грн. щомісячно чи в розмірі % частини усіх видів заробітку.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах заявлених вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Справа №22-5734/2006р. Категорія 36
Головуючий у першій інстанції - Калашнікова О.І. Доповідач - Станкевич В.А.
Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги у частині стягнення аліментів в розмірі 400 грн. щомісячно послався на те, що суд не отримав доказів, які свідчили, що відповідач за станом здоров'я не може працювати, що він утримує (сплачує аліменти) на інших неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який на момент прийняття рішення згідно з Законом України „Про державний бюджет України на 2005 рік" складає 468 грн. для дітей від 6 років до 18 років.
Між тим суд з'ясував, що платник не працює, данні про те, що платник має будь-який постійний дохід, чи якісь інші джерела для життя в матеріалах справи на період розгляду справи були відсутні, сам платник зазначив, що сплачувати щомісячно аліменти в розмірі 400 грн. у нього не має можливості, тому на думку судової колегії суд повинен був стягнути аліменти в розмірі ближче до мінімального розміру. При розгляді справи у апеляційному порядку відповідач надав суду довідку, що з 11.09.2006 року він працює учнем слюсаря з ремонту агрегатів з окладом 500 грн.
Таким чином, судова колегія вважає, що рішення Київського районного суду м. Одеси від 29 серпня 2006 року в частині стягнення з платника щомісячно аліментів в розмірі 400 грн. необхідно змінити зменшив його розмір.
Згідно ст. 192 Сімейного кодексу України у разі покращення матеріального стану платника розмір аліментів може бути збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача.
Керуючись ст. ст. 304. 307, ч. 1 п. З ст. 309, 313. ч. 2 ст. 314, 316, 317, 319 ЦПК України, судова колегія
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Рішення Київського районного суду м. Одеси від 29 серпня 2006 року змінити.
Стягнути з ОСОБА_1 аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 200 грн. щомісячно до досягнення ним повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2, починаючи з 7 серпня 2006 року, в іншій частині рішення залишити без змін.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення, однак може бути оскаржене шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції.