Судове рішення #26833064

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



13 грудня 2012 р. Справа № 2а/0470/13760/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кучми К.С., розглянувши у місті Дніпропетровську в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства «Газель»комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання»до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м.Дніпродзержинська про скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2012 року позивач звернувся з вищевказаним адміністративним позовом, в якому просив суд: скасувати рішення відповідача від 31.10.2012 року за номерами 2451, 2452, 2453, 2454, 2455 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені ДП «Газель» КП «Дніпродзержинське житлове об'єднання», зобов'язавши відповідача відобразити це в обліковій звітності, а судові витрати розподілити між сторонами згідно ст.94 КАС України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що УПФУ в Дніпровському районі м.Дніпродзержинська прийнято рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками внесків, у тому числі донарахованих страхувальників або органом Пенсійного фонду з порушенням п.9.3.2. «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України». Так, на думку позивача, у відповідності до вищевказаної Інструкції після застосування штрафів приймаються рішення окремо за кожний базовий період, натомість відповідач прийняв рішення за інші періоди.

В судовому засіданні представник позивача пред'явлені позовні вимоги підтримав та пояснив, що надав суду всі докази в обґрунтування заявлених позовних вимог та не заперечував проти подальшого розгляду справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання свого представника не направив, про дату, місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, частина 6 статті 128 КАС України, надає суду можливості проводити подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство «Газель» Комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» зареєстроване як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за №0410021089.

31.10.2012 року Управлінням Пенсійного фонду України в Дніпровському районі мДніпродзержинська на підставі п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464 від 08.07.2010 року за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду відносно ДП «Газель» КП «Дніпродзержинське житлове об'єднання» були прийняті рішення про застосування штрафних санкцій у вигляді рішень за номерами 2451, 2452, 2453, 2454, 2455 якими стягнуто штрафів та пені на загальну суму 22 668, 83 грн.

Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно ч.11 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.

В силу положень ч.12 ст.9 даного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Частина 6 статті 25 цього Закону передбачає, що за рахунок сум, що надходять від платників єдиного внеску погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

За умовами ч.7 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» недоїмка не підлягає списанню.

Положеннями п.4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 22.10.2010 року № 25-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12 листопада 2010 року за N 1091/18386, закріплено, що розміри єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за ставками для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції.

Аналізуючи спірні правовідносини суд звертає увагу на той факт, що позивач помилково посилається на п.9.3.2. «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», оскільки в даному випадку штрафні санкції та пеня нарахована відповідачем за несвоєчасну сплату (неперерахування) саме єдиного внеску.

Крім того, згідно п. 7.1. розділу 7 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 22.10.2010 року за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до платників, на яких згідно з Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.

Відповідно до п.п.7.2. Інструкції, ч.11. ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» до платників, визначених підпунктами 2.1.1 - 2.1.4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, органи Пенсійного фонду застосовують штрафні санкції у таких розмірах: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 10. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

Суми штрафів та пені, передбачених пунктами 7.2, 7.3, 7.5 та 7.6 розділу VII цієї Інструкції, підлягають сплаті платником єдиного внеску чи банком протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення або можуть бути оскаржені у цей самий строк до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного органу Пенсійного фонду, посадовими особами якого прийнято це рішення.

При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

За таких обставин не знаходять свого підтвердження доводи позивача щодо прийняття рішень, які охоплюють інші різні періоди, оскільки згідно розрахунку Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м.Дніпродзержинська базові періоди у повному обсязі сплачувалися протягом декількох календарних місяців, відтак нараховувати штрафні санкції та приймати такі рішення відповідач був уповноважений лише після повної сплати за такий період.

В силу ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно частин 1, 2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Отже, відповідач при прийняті спірних рішень про застосування до позивача фінансових санкцій за несвоєчасну сплату єдиного внеску, діяло в межах своїх повноважень та відповідно до вимог діючого законодавства. Оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає що позов є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст.94 КАС України судові витрати у справі покладаються на сторону, проти якої ухвалена постанова.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Дочірнього підприємства «Газель» комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м.Дніпродзержинська про скасування рішень - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 КАС України.



Суддя К.С. Кучма


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація