ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
24.12.12р. № 5006/5/114-9б/2012
За заявою кредитора (заявника) Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Аркос», м. Донецьк
про визнання банкрутом
Суддя І.К. Чорненька
19.12.2012р. до господарського суду Донецької області надійшла заява Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Аркос», м. Донецьк, на підставі ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
В обгрунтування наданої заяви кредитор посилається на наявність боргу у розмірі 72 669,94грн., з яких:
- 64 944,49грн. - недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
- 6 176,66грн. - фінансові санкції;
- 1 548,79грн. - пеня.
Надана суду заява підлягає поверненню без розгляду, оскільки:
Згідно з ч. 1 ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" незалежно від розміру вимог до боржника та строку виконання зобов'язань кредитором може бути подана заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Вимоги щодо заяви про порушення справи про банкрутство містить ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом":
Заява кредитора повинна містити:
- розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті;
- виклад обставин, що підтверджують наявність зобов'язання боржника перед кредитором, з якого виникла вимога, а також строк його виконання;
- докази того, що сума підтверджених вимог перевищує суму в триста мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом;
- докази обгрунтованості вимог кредитора.
Згідно п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. № 15 „Про судову практику в справах про банкрутство":
„За змістом частини третьої статті 6 та частин першої і восьмої статті 7 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом лише в разі підтвердження кредитором (кредиторами) своєї (своїх) вимоги (вимог) до неплатоспроможного боржника документами, що свідчать про їх безспірність.
Безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у статті 3 Закону України "Про виконавче провадження"."
П. 30 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. № 15 „Про судову практику в справах про банкрутство" передбачає: „Відповідно до норм законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які регулюють питання відповідальності за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків, вимоги щодо їх стягнення визнаються безспірними, а самі ці вимоги підтверджуються документами обліку страхових внесків, що складаються цільовими страховими фондами з відповідних видів страхування."
До заяви УПФУ у Ворошиловському районі м. Донецька надано лише дві постанови Донецького окружного адміністративного суду від 08.12.2008р. по справі № 2-а-25517/08 та від 16.07.2008р. по справі № 2-а-11740/08 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аркос» на користь Пенсійного фонду заборгованості у загальному розмірі 46 325,74грн.
В заяві Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька не вказано та до заяви не надано документів, які б підтверджували безспірність боргу на всю суму вказану заявником в заяві про порушення справи про банкрутство - 72 669,94грн.
Ч. 10 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає, що: "До заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку."
До заяви Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька надано лише дві постанови ВДВС Ворошиловського РУЮ у м. Донецьку від 22.04.2009р. про відкриття виконавчого провадження про стягнення заборгованості з боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Аркос», м. Донецьк в сумі 46 325,74грн.
В заяві Пенсійного фонду не вказано та до заяви не надано доказів прийняття заходів до отримання заборгованості з боржника в сумі вказаній заявником в заяві про порушення справи про банкрутство - 72 669,94грн.
Таким чином, до заяви не надані докази вжиття заходів Управлінням Пенсійного фонду України до отримання заборгованості з боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Аркос», м. Донецьк на суму заборгованості у розмірі 72 669,94грн.
Ч.1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає: "Суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України (1798-12 ), з урахуванням вимог цього Закону."
З огляду на наведене суд дійшов висновку, що надана заява Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Аркос», м. Донецьк не містить всіх відомостей, перелічених у ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", не надані підтверджуючі документи у повному обсязі, у зв'язку з чим заява Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька підлягає поверненню без розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": „Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення."
Керуючись ч. 1 ст. 52, ст.ст. 5, 7, 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", ст. 86 ГПК України, приймаючи до уваги Постанову Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. № 15 „Про судову практику в справах про банкрутство", суд,-
У Х В А Л И В :
Заяву Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Аркос», м. Донецьк повернути без розгляду.
Додаток: заява з додатками на 50 аркушах.
Суддя Чорненька І.К.
Вик. Петрова Л.Є. тел. 305-67-79
Надруковано примірників - 3 :
1 - господарському суду Донецької області,
2 - сторонам,