Судове рішення #26820060

Справа №2-9503/12 Головуючий у суді у 1 інстанції - Чернобай

Номер провадження 22-ц/1890/2348/12 Суддя-доповідач - Лузан

Категорія - 48


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 грудня 2012 року м.Суми


Колегія суддів з розгляду справ цивільного судочинства Апеляційного суду Сумської області в складі:


головуючого-судді - Лузан Л. В.,

суддів - Гагіна М. В., Сибільової Л. О.,

за участю секретаря - Назарової О.М.,


розглянула у відкритому судовому засіданні у приміщенні Апеляційного суду Сумської області цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1,

на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 12 листопада 2012 року

у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про зменшення розміру аліментів на дітей,


в с т а н о в и л а :

31 липня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на двох дітей, визначення їх в твердій грошовій сумі - 450 грн. щомісячно, при цьому посилався на те, що сплачувати аліменти в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку він не в змозі.

Рішенням суду від 12 листопада 2012 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено у зв'язку з його необґрунтованістю.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду і постановлення нового рішення про задоволення позовних вимог з тих підстав, що судом неповно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, що у справі не були доведені обставини, що мають значення для справи, які суд визнав встановленими, що висновки суду не відповідають обставинам справи та що судом були порушені норми матеріального і процесуального права.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, вивчивши матеріали справи і перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом встановлено та з матеріалів справи вбачається наступне.

Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 28 серпня 2009 р. з позивача ОСОБА_1 стягнуті аліменти на дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісяця, до їхнього повноліття.

В теперішній час ОСОБА_1 працює в Сумській філії ПАТ «Укртелеком» інженером електрозв'язку, має щомісячний дохід та сплачує аліменти на дітей (а.с.21 -25).

Звертаючись до суду з позовом про зменшення розміру аліментів та встановлення їх у розмірі 450 грн., щомісяця, як на підставу для його задоволення позивач посилався на те, що після всіх відрахувань з його заробітку залишок коштів становить менше прожиткового мінімуму на працездатну особу.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до обгрунтованого висновку про відсутність підстав для задоволення позову. При цьому колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до ст. 184 СК України 1. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. 2. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Статтею 192 СК України передбачається, що 1. Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. 2. Розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про те, що позивач не надав доказів про зміну свого матеріального або сімейного стану, погіршення його здоров'я та ін., які б давали підстави для задоволення позову.

З матеріалів справи вбачається, що у 2012 році середній заробіток позивача складав 2270 грн., а тому його доводи про те, що після відрахування з його заробітку аліментів залишок коштів становить менше прожиткового мінімуму на працездатну особу, - є необгрунтованими (у листопаді 2012 року розмір прожиткового мінімуму на працездатну особу складає 1118 грн.).

Таким чином колегія суддів вважає, що рішення суду є законним і обґрунтованим, відповідає вимогам матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не містять нових даних, які б давали підстави для скасування постановленого рішення.

Керуючись ст.303, п.1 ч.1 ст.307, ст.ст.308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів-

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 12 листопада 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.



Головуючий -


Судді -




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація