Судове рішення #2681044
Справа № 2-1351/2006р

   Справа № 2-1351/2006р.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

(заочне)

 

4 вересня 2008 року     Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області у складі:

 

головуючого-судді:                                                                         Болотіна С.М.

секретаря:                                                                                         Панасюк Н.П.

представника позивача:                                                                 ОСОБА_1

                                                                                             

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шепетівка справу за позовом ОСОБА_2 до відкритого акціонерного товариства „Завод”Пульсар” про стягнення заробітної плати не виплаченої при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди,-

 

в с т а н о в и в :

 

            ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства „Завод”Пульсар”  (далі - ВАТ „Завод”Пульсар”) про стягнення заробітної плати не виплаченої при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку та моральної шкоди.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що працював на ВАТ „Завод”Пульсар” на посаді регулювальника радіоелектронної апаратури. В порушення вимог       ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України “Про оплату праці” відповідач  не виплачував йому заробітну плату в повному обсязі. На даний час він звільнився з підприємства, однак відповідач не провів з ним розрахунків і заборгованість з заробітної плати відповідача перед позивачем на день звернення до суду складає 4533коп. 51коп.

В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі та дала аналогічні пояснення викладеним в позові.

Представник відповідача ВАТ «Завод»Пульсар» в судове засідання повторно не з'явився і причини неявки суду не повідомив, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений в установленому Законом порядку.

Надав суду письмові заперечення, відповідно до яких позов не визнав, просять відмовити в його задоволенні, оскільки господарським судом Хмельницької області порушена процедура банкрутства і накладений мораторій на задоволення вимог кредиторів, тому вважає, що  підстави для задоволення в позові відсутні.

            Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення частково виходячи з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 працював на посаді регулювальника радіоелектронної апаратури ВАТ „Завод”Пульсар”. Наказом № 60-К від 22.05.2006 року звільнений з роботи з ВАТ „Завод”Пульсар” за скороченням штатів.

З дня звільнення ОСОБА_2 з роботи, тобто з 22.05.2006 року по даний час, відповідач, в порушення вимог чинного законодавства не провів з ним розрахунку при звільненні в повному обсязі, заборгованість з якого на день звернення до суду складає 4533грн. 51коп.

 

 

 

 

- 2 -

           

Факт невиплати позивачу заробітної плати в сумі 4533грн. 51коп. стверджується жодним чином не спростованою довідкою  відповідача від 15 січня 2007р. № 12, а також поясненнями представника позивача.

            Відповідно до ч. 1 ст. 117 КЗпПУ в разі невиплати власником або уповноваженим ним органом належних звільненому працівникові сум у строки визначені законом, при відсутності спору про їх розмір підприємство повинно виплатити працівникові середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

            Як встановлено судом ВАТ „Завод”Пульсар” у визначені законом строки з            ОСОБА_2 повного розрахунку не провело, а тому на користь позивача з відповідача підлягає стягненню  середній  заробіток  за  час  затримки  розрахунку  при  звільненні  у  сумі  17650грн. 78коп. (820грн. 28коп. (зарплата за два останні місяці роботи) : 27 день (кількість відпрацьованих робочих днів) = 30,38грн. - з/плата за один робочий день. 30,38грн. х 581 днів (затримки виплати розрахунку) = 17650грн. 78коп.).

Оскільки, відповідно до Закону України від 20.12.2005 року № 3242-ІV, який набрав чинності з 05.01.2006 року, ч. 3 ст. 117 КЗпПУ, яка визначала зменшення розміру середнього заробітку на суму заробітної плати за новим місцем роботи втратила чинність.

При цьому враховуючи, що ОСОБА_2 в квітні 2006 року, тобто в останньому місяці, що передував звільненню фактично перебував у відпустці, судом для визначення середнього заробітку позивача за час затримки розрахунку при звільненні, відповідно до положень постанови КМУ від 08.02.1995 року № 100 із змінами та доповненнями, взято заробітну плату та кількість відпрацьованих робочих днів останнім, в лютому-березні 2006 року.

Крім того, підлягає стягненню моральна шкода, що заподіяна ОСОБА_2 порушенням його законних прав на оплату праці і полягає у моральних переживаннях через невиплату заробітної плати, необхідністю докладання додаткових зусиль для організації свого життя та отримання засобів для існування, з урахуванням строку заборгованості, враховуючи, матеріальне становище підприємства, суд визначає у розмірі 200грн. В решті позовних вимог слід відмовити.

Суд не приймає до уваги твердження відповідача в тій частині, що з початком процедури банкруцтва ведений мораторій на задоволення вимог кредиторів і позивач в зв'язку з цим прострочив строк для заявлення таких вимог, оскільки такі не відповідають фактичним обставинам справи та вимогам закону.

Зокрема, відповідно до ч. 6 ст. 12 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 15.05.1992 року № 2343-ХІІ, в редакції від 22.12.2005 року із змінами і доповненнями, на який представники відповідача посилаються як на підставу своїх заперечень, дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги про виплату заробітної плати.

За таких обставин підлягають відхиленню твердження відповідача, що позовні вимоги із веденням мораторію в частині стягнення середнього заробітку до задоволення не підлягають, оскільки це є не що інше, як штрафні санкції.

З таким висновком суд не може погодитись, оскільки він є помилковим, так як право на отримання працівником середнього заробітку за час розрахунку при звільнені виникає безпосередньо із трудових правовідносин пов'язаних із нарахуванням і виплатою заробітної плати, на виплати якої дія мораторію не поширюється.

А тому, аналізуючи всі дослідженні в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача є законними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.

  Виходячи з наведеного, на підставі ст. ст. 116-117 КЗпП України, ч. 6 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 15.05.1992 року № 2343-ХІІ, в редакції від 22.12.2005 року із змінами і доповненнями керуючись ст. ст. 10, 11, 60,  88, 212, ч. 2 ст. 367 ЦПК України суд,-

 

в и р і ш и в :

            Позов задовольнити частково.

 

 

- 3 -

 

            Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Завод”Пульсар”, зі всіх поточних рахунків на користь ОСОБА_2 4533грн. 51коп. (чотири тисячі п'ятсот тридцять три грн. 51коп.) заборгованості по заробітній платі. 

            Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Завод”Пульсар” на користь ОСОБА_2 17650грн. 78коп (сімнадцять тисяч шістсот п'ятдесят грн. 78коп.) середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні без урахування прибуткового податку і інших обов'язкових платежів.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Завод”Пульсар” на користь ОСОБА_2 200грн. (двісті грн.) моральної шкоди.

В решті позовних вимог відмовити.

            Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Завод”Пульсар” на користь держави 238грн. 84коп. (двісті тридцять вісім грн. 84коп.) судового збору.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Завод”Пульсар” на користь Шепетівського УДК код ЄДРПОУ 23565207, р/р 31211259700006, банк ГУДКУ в Хмельницькій області, МФО 815013 - 30грн. (тридцять грн.) витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області.

Рішення в частині стягнення заробітної плати у сумі 4533грн. 51коп., враховуючи, що відносно відкритого акціонерного товариства „Завод”Пульсар” порушена процедура банкруцтва, що може суттєво ускладнити виконання рішення в подальшому і відповідач в даній частині позов не заперечує, що стверджується довідкою останнього - звернути до негайного виконання.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня

проголошення рішення, а апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області.

Рішення може бути переглянуто Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

 

Головуючий :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація