Справа №22-а-5479/2006р. Головуючий 1-ї інстанції: Саланевич Ф.В.
Категорія: оскарження
постанови Доповідач: Пшенічна Л.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«26» жовтня 2006р. Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного
суду Харківської області в складі:
головуючого - Пшенічної Л.В.
суддів - Борової С.А., Давиденка В.Н.
при секретарі - Гребенщиковій Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 05 вересня 2006р.
по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі Харківської області про визнання незаконною постанови про накладання штрафу,-
ВСТАНОВИЛА:
У червні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі Харківської області (далі ПФ) про визнання незаконною постанови управління від 14 червня 2006 року, згідно з якою вона, як головний бухгалтер ВКПП "Жемчуг", була притягнута до адміністративної відповідальності, на неї накладено штраф у розмірі 136 грн.. Підставою для притягнення до адмінстягнення став акт перевірки від НОМЕР_1, в якому зазначено, що мало місце порушення правильності обчислення і сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
В позові ОСОБА_1 зазначає, що постанова прийнята на підставі правових актів ПФ, які не відповідають вимогам Указу Президента України " Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності".
Представник відповідача позов не визнав, пояснивши, що перевірка проводилася в відповідності з чинним законодавством і були підстави для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Рішенням Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 05 вересня 2006р. у задоволені позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального і процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати, ухвалите нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги.
В обгрунтування своєї апеляційної скарги ОСОБА_1 посилається на те, що виводи
суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, суд застосував норми цивільного права при розгляді адміністративної справи та постановив рішення в непередбаченій адміністративним судочинством формі.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді, пояснення осіб, що з'явилися у судове засідання, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що вона підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 15 ЦПК України в порядку цивільного судочинства розглядаються справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд, таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом. Провадження по справі було відкрите за нормами КАС України, але справу суд розглянув за нормами цивільного судочинства, що є порушенням норм процесуального права.
Спір, з яким звернулася ОСОБА_1 до суду, є публічно-правовим і повинен розглядатися за нормами адміністративного судочинства.
Стаття 310 ЦПК України передбачає, що рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі з підстав визначених ст. 205 цього Кодексу.
Згідно із п 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. 303, 304, п.4 ч. 1 ст. 307, ч.1 ст. 310, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України судова колегія судової палати,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Первомайського міськрайонного суду Харківської області від 05 вересня 2006р. скасувати, провадження у справі закрити.
Ухвала набирає законної сили негайно, однак може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з її проголошення.