Справа №: 0906/1329/12
Провадження №: 2/0906/599/12
Р І Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 грудня 2012 року селище Вигода
Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:
головуючого судді - Керніцького І. І.,
секретаря - Оленюк Т.В.,
розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в селищі Вигода справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач постановити рішення, яким розірвати шлюб між нею - ОСОБА_1 і відповідачем ОСОБА_2, який зареєстрований у відділі реєстрації актів цивільного стану Долинського районного управління юстиції Івано-Франківської області 25 листопада 2010 року. Не встановлювати строк для примирення між нею та відповідачем - ОСОБА_2. Державне мито, яке підлягає реєстрації у відділі лі реєстрації актів цивільного стану, стягнути із відповідача. Стягнути з відповідача на її користь судові витрати. Після розірвання шлюбу відновити її дошлюбне прізвище - ОСОБА_3.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що 25 листопада 2010 року вона уклала шлюб із ОСОБА_2, який вони зареєстрували у відділі реєстрації громадського стану Долинського районного управління юстиції Івано-Франківської області про що свідчить свідоцтво про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 від 25-го листопада 2010 року. Уже починаючи із перших днів їхнього сімейного проживання у них із відповідачем сімейне життя поступово почало погіршувалося, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення між ними шлюбних відносин. Кожен з них має діаметрально протилежні погляди на шлюб, сім'ю. Відповідач постійно нехтував сімейними цінностями, із його ініціативи між ними постійно виникали сварки, свідком яких нерідко ставали їхні знайомі, рідні, що тяжким чином впливало на її психічний стан та кожен раз спричиняло її душевні страждання. Відповідач не розуміє та не хотів розуміти сутності проблем, які виникали у них, він не здатний підтримувати нормальну моральну атмосферу в сім'ї, піклуватися про побудову сімейних відносин на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомогою. На даний час ведення між ними спільного господарства та сумісне проживання припинено. За її глибоким переконанням подальшого сенсу підтримувати сімейні відносини не має.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила позов задоволити, неповнолітнього сина -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити проживати з нею.
Вiдповiдач в судове засiдання не з'явився, про причину своєї неявки суду не повідомив, незважаючи на те, що про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Суд, дослідивши здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності приходить до висновку, що позов належить до задоволення, виходячи з наступного.
Як вбачається з свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_2, виданого 25.11.2010 року відділом РАЦСу Долинського районного управління юстиції Івано-Франківської області між ОСОБА_2 та ОСОБА_5 укладено шлюб, про що зроблено актовий запис № 227. Після укладення шлюбу дружині присвоєно прізвище «ОСОБА_1».
Відповідно до свідоцтв про народження: НОМЕР_3, виданого відділом РАЦСу Долинського районного управління юстиції Івано-Франківської області під час спільного проживання в сторін народився неповнолітній син -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2
В судовому засіданні встановлено, що між сторонами по справі склалися неприязні стосунки, що привело до припинення між ними сімейних відносин, розпаду сім'ї. Позивачка не бажає зберегти сім'ю, наполягає на розлученні, оскільки сімейних стосунків не підтримують, тому суд вважає за необхідним позов задоволити, витрати, пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦСу, покласти на відповідача.
Неповнолітнього сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, слід залишити на проживання з матір»ю -ОСОБА_1.
Позивач бажає після розірвання шлюбу відновити своє дошлюбне прізвище.
Як вбачається зі свідоцтва про шлюб до реєстрації шлюбу прізвище позивача було "ОСОБА_1", а тому з урахуванням побаження позивача суд вважає, що їй слід присвоїти дошлюбне прізвище.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, ст. ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 88, 208,209, 215, 218 ЦПК України, суд,-
Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрований 25.11.2010 року відділом РАЦСу Долинського районного управління юстиції Івано-Франківської області, свідоцтво про шлюб НОМЕР_4 -розірвати.
Витрати пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС в сумі 17 грн. покласти на ОСОБА_2, звільнивши від їх оплати ОСОБА_1.
Неповнолітнього сина -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити на проживання з матір»ю -ОСОБА_1.
Після розірвання шлюбу присвоїти позивачу дошлюбне прізвище "ОСОБА_1"
Заочне рішення може бути переглянуте Долинським районним судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга ні рішення Долинського районного суду може бути подана протягом десяти днів з часу його проголошення. Особи, які брали участь в справі, однак не були присутні підчас проголошення рішення суду можуть подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції на протязі десяти днів з час у отримання копії рішення до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.
Суддя: