УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №: 22-ц/0190/7816/2012Головуючий суду першої інстанції:Проскурня С.М.
Доповідач суду апеляційної інстанції:Руснак А. Ф.
"19" грудня 2012 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді Руснак А.П.,
СуддівКірюхіної М.А., Новікова Р.В.,
При секретаріПостіковій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_8 про визначення порядку користування жилим приміщенням, зобов'язання не чинити перешкод у користуванні житлом, заборону вчиняти певні дії, за апеляційною скаргою ОСОБА_8 на рішення Красногвардійського районного суду АРК від 04 жовтня 2012 року,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_7 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що він є співвласником квартири АДРЕСА_1, розмір частки якого становить 7/16. Іншим співвласником вказаної квартири є його мати ОСОБА_9, частка якої у праві власності становить 9/16. Відповідачка перешкоджає йому у користуванні квартирою, в якій фактично проживає із своєю сім'єю його сестра ОСОБА_10 Сама ж ОСОБА_8 є зареєстрованою та проживає в АДРЕСА_2. Просив виділити йому у користування у вказаній квартирі жилу кімнату площею 13,5 кв.м. з балконом, вселити його у вказану квартиру, а відповідачці виділити жилу кімнату площею 18,3 кв.м. з балконом, та зобов'язати її та членів її сім'ї звільнити надану йому кімнату та не чинити йому перешкоди у користуванні нею.
Рішенням Красногвардійського районного суду АРК від 04 жовтня 2012 року позов ОСОБА_7 задоволено частково. Виділено у користування ОСОБА_7 у квартирі АДРЕСА_1, жилу кімнату площею 13,5 кв.м. з балконом, позначену в технічному паспорті на квартиру під номером 6. Виділити у користування ОСОБА_8 у вказаній квартирі жилу кімнату площею 18,3 кв.м. з балконом, позначену в технічному паспорті на квартиру під номером 5. Кухню, ванну кімнату, туалет, прихожу з шафою залишити у спільному користуванні співвласників квартири. Зобов'язано ОСОБА_8 звільнити кімнату жилою площею 13,5 кв.м., позначену в технічному паспорті на квартиру під номером 6, для користування нею ОСОБА_7, та не чинити йому перешкоди у користуванні кімнатою, а також підсобним приміщенням у квартирі. Заборонено ОСОБА_8 перебування у кімнаті та користування кімнатою, виділеною ОСОБА_7 В іншій частині позовних вимог відмовлено. Стягнуто з ОСОБА_8 на користь ОСОБА_7 судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 107 грн. 30 коп.
В апеляційній скарзі ОСОБА_8 просить скасувати рішення суду першої інстанції. Доводи апеляцій зводяться до того, що рішення суду першої інстанції ухвалено з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Cудом першої інстанції встановлено, що квартира АДРЕСА_1 АРК належить позивачу ОСОБА_7 на підставі рішення Апеляційного суду АРК від 27 лютого 2012 року та відповідачці ОСОБА_8 на праві спільної часткової власності по 7/16 та 9/16 відповідно. Зареєстровані в квартирі ОСОБА_10 з 14 жовтня 1997 року з неповнолітніми дочкою ОСОБА_11 та сином ОСОБА_12 Позивач ОСОБА_7 зареєстрований з 22 листопада 2011 року. За рішенням Красногвардійського районного суду від 22 лютого 2012 року він вселений у спірну квартиру. Фактично в квартирі мешкає ОСОБА_10 з дітьми та займає обидві кімнати.
Задовольняючи частково позов ОСОБА_7, суд першої інстанції виходив з порушення його права як співвласника користуватися житлом та забезпечення рівних умов здійснення своїх прав обом співвласникам квартири.
Згідно з ч.1 ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав відповідно до положень ч.ч.1-3 ст. 319 ЦК України.
Статтею 386 ЦК України, визначені засади захисту права власності - власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Згідно зі статтею 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
З висновками суду судова колегія погоджується, оскільки вони відповідають встановленим судом обставинам справи, наданим сторонами доказам та вищенаведеним положенням матеріального права.
Доводи апелянта стосовно домовленостей між співвласниками щодо користування квартирою не підтверджені належними доказами і не можуть бути прийняті до уваги.
Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
З'ясувавши в достатньо повному обсязі права та обов'язки сторін, обставини справи, перевіривши докази та надавши їм правову оцінку, суд ухвалив рішення, що відповідає вимогам закону.
Як таке, що ухвалено з дотриманням вимог матеріального та процесуального права, рішення, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 308 ЦПК України, має бути залишено без змін, а апеляційна скарга підлягає відхиленню.
На підставі викладеного і керуючись статтями 303, 304, 308, 313, 315, 317, 319, 324, 325, 327 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_8 відхилити.
Рішення Красногвардійського районного суду АРК від 04 жовтня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку у двадцятиденний строк.
Судді Руснак А.П.Кірюхіної М.А., Новікова Р.В.,,