Справа № 1527/17434/12
УХВАЛА
іменем України
"04" грудня 2012 р.
4 грудня 2012 року м.Одеса
Суворовський районний суду м. Одеси у складі:
головуючого - судді Дяченко В.Г.,
при секретарі Чопик М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні (зал судових засідань №23) заяву ОСОБА_1 про виправлення описок та арифметичних помилок в судовому рішенні
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Ленінського районного суду м.Одеси від 13.04.1979 року, за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна -позов задоволено.
За ОСОБА_4 визнано право власності на будинковолодіння яке розташоване за адресою АДРЕСА_1. Рішення набрало законної сили 24.04.1979 року.
ОСОБА_1, відповідно до ч.4 ст.39 ЦПК України, звернувся до суду із заявою, в якій просить суд виправити допущені описки та арифметичні помилки у судовому рішенні, а саме: в тексті рішення суду вказана адреса майна - АДРЕСА_1, тоді як в копії рішення суду, посвідченої державним нотаріусом Першої державної нотаріальної контори м.Одеси Савіною Е.П. від 04.06.1979 року (Р-3-20726), вказана адреса майна - АДРЕСА_1. Вищевказану розбіжність в адресі майна заявник вважає як описку в рішенні Ленінського районного суду м.Одеси від 13.04.1979 року, тому що, всі послідуючі документи на майно виготовлялись з позначкою номеру будинку -64-а.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав вимоги викладені в заяві.
Згідно ч.1 ст.219 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.
Вимоги заявника у внесені виправлень в тексті рішення є необґрунтованими.
Встановлено, що вступна, описова, мотивувальна та резолютивна частини рішення викладені чітко, без синтаксичних та граматичних помилок і є зрозумілими, написання номеру будівлі не є арифметичною дією та не має арифметичної помилки.
Перевірка правильності та обґрунтованості рішення є виключною компетенцією судів апеляційної та касаційної інстанцій.
Із роз'яснень, які містяться у п.19 Постанови Пленуму ВС України №14 від 18.12.2009 року "Про судове рішення у цивільній справі" вбачається, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Отже доводи заявника, викладені в заяві не є підставами для виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, а є його тлумачення викладених в судовому рішенні встановлених судом фактичних обставин справи.
На підставі викладеного, та керуючись ст.219 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описок та арифметичних помилок в рішенні Ленінського районного суду м.Одеси від 13.04.1979 року, за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу та поділ спільного майна.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: підпис В.Г. Дяченко
Згідно з оригіналом:
Суддя: